Skocz do zawartości

Stara Yamaha rn602 nowe mieszkanie


rookie01

Recommended Posts

Przeprowadzka za mną, uffff. Teraz Yamaha w komplecie BW 684 s2 gra w salonie 30 m2 częściowo otwartym na kuchnię 15 m2. Bolączki zostały te same, gitary brzmią super, muzyka elektroniczna też, ale w rock, pop, klasyka  brakuje muzykalności, otoczenia dźwiękiem, jest jakoś tak sucho, płasko, a czasami jakby zza ściany. Korzystam ze wszystkich regulacji, szczególnie ważny jest loudness. W trybie direct jest całkiem źle, jakby ktoś kolumny kocem przykrył. W 95 proc gra spotify.

Wolałbym nie wydawać majątku bo przeprowadzka mnie trochę nadwyrężyła. Nie wiem czy lepszy rozwiązaniem jest zmienić ampli czy kolumny (choć skłaniam się bardziej ku zmianie kolumn, wydaje mi się że są za małe). Jakie wycisną najwięcej z tego amplitunera? Zależy mi, żeby została ta dynamika, doszła muzykalność i żeby wersje koncertowe oddawały atmosferę koncertu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ile chciałbyś konkretnie wydać? Dla jednego "poniżej majątku" to 10 tys, dla innego 3, dla jeszcze innego kilkaset złotych :) Na pewno spróbowałbym z KEF Q750/Q950, a także Monitor Audio Bronze 500. W bardzo dobrej cenie mamy również Fyne Audio F502. Bardziej basowe, większe kolumny, z bardzo fajną barwą. Zdecydowanie muzykalna opcja :) To są oczywiście mocno wstępne możliwości, zapraszamy na odsłuchy i do kontaktu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i zaproszenie 🙂. Niestety nie mieszkam w PL i nie dam rady. 

Ciężko powiedzieć ile chciałbym wydać. Wiem, że można wydać bez problemu i 50k PLN, tyle że takie kolumny z pewnością przerosną mój amplituner.

Wiadomo, że najlepszy będzie samodzielny odsłuch tylko jest taki wybór, tylu producentów, że nie ma możliwości sprawdzić wszystkiego dlatego warto się zorientować od czego można by zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, wolałbym zostawić amplituner. Nie mam na to dowodów a jedynie przeczucie, że więcej uzyskam zmieniając kolumny.

Akustyka, że tak powiem zwykła domowa.  Są już meble, dywan, zasłony. Mieszkanie urządzone pod oko i funkcjonalność, nie pod odsłuchy. Brzmi niemal identycznie jak w starym mieszkaniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rookie01 napisał:

Tak jak pisałem, wolałbym zostawić amplituner. Nie mam na to dowodów a jedynie przeczucie, że więcej uzyskam zmieniając kolumny.

Akustyka, że tak powiem zwykła domowa.  Są już meble, dywan, zasłony. Mieszkanie urządzone pod oko i funkcjonalność, nie pod odsłuchy. Brzmi niemal identycznie jak w starym mieszkaniu

Cześć,

W tej sytuacji więcej byś zyskał jakbyś zmienił obecny amplituner na znacznie lepszy, a kolumny pozostawił :)

Z 684 można jeszcze bardzo dużo wyciągnąć :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rookie01 napisał:

Jeszcze raz podbiję temat.

1.jeśli zostawię amplituner to jakie podłogówki będą szły w kierunku moich oczekiwań?

2. jeśli zostawię bw 684s2 to jaki all-in-one najwięcej z nich wyciągnie?

która z tych opcji powinna bardziej się sprawdzić? 🤔

Odnosząc się do punktu numer dwa :)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c-700.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiApuCrBhAuEiwA8VJ6JvTjMtevPPhz-ktkvuNq-x4jLNcLssAMEBpSaP8nUo5DSFv7wf_1PxoCrnkQAvD_BwE

NAD C700 - z pewnością bardzo dużo osiągniesz za pomocą tego urządzonka. Nie tylko pod względem funkcjonalności i nowoczesności (Tidal, Wifi, Spotify, Tidal)

ale przede wszystkim pod względem jakości dźwięku  :) Zapraszamy serdecznie na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...