Skocz do zawartości

zestaw stereo 2000-2500zł BT


khorne

Recommended Posts

Cześć szukam jakiegoś wzmacniacza BT + kolumny do słuchania muzyki w sypialni. Ilość watów nie musi być porażająca, w końcu sypialnia ;)

Rozważam topping mx3 (warto iść w mx5 przy takich wymaganiach?) + aurora 300, ale to niestety przekracza trochę budżet. Jeśli nie będzie fajnej alternatywy to z wielkim bólem portfela nagnę budżet, aczkolwiek wolałbym tego nie robić. Są jakieś tańsze, równie dobre kolumny od aurory, które mógłbym zastosować do poniższych wymagań ? O ile jeszcze mogę znaleźć informację odnośnie wzmacniacza i kolumn, o tyle kwestia kabli jest dla mnie TOTALNIE obca. Możecie polecić mi jakiś zestaw wzmacniacz+kolumny+kable w budżecie 2-2.5k ?

 

Ile pieniędzy mogę przeznaczyć na sprzęt?

- 2000, z wielkim bólem 2500 zł

Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Nowy, zakup będzie na FV

Zastosowanie

Spotify, muzyka przez BT

Czy będzie jakiś sprzęt towarzyszący?

Żaden, nie zamierzam dokupywać ani subwoofera, ani gramofonu ani niczego dodatkowego

Jaka jest powierzchnia pokoju?

Sypialnia, 20m2

Muzyka

Gitarowa, od blues'a po metal

Kompromisy

Jako, że nie słucham żadnych techniawek, bas nie jest priorytetem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a myślałeś może o kolumnach aktywnych? Niedrogie Edifier S2000 czy nieco droższe AirPulse A80 to bardzo przyjemne opcje, mają Bluetooth, zajmują niewiele miejsca. Dość angażujące, ciepłe granie, moim zdaniem w sam raz do sypialni :) 

Z zestawów pasywnych to Topping MX3s + Aurora 300 jest na pewno fajną opcją, warto też sprawdzić Magnat Monitor S30 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeśli budżet jest kluczowym czynnikiem, warto rozważyć Topping MX3, jest to dobry wzmacniacz z funkcją BT. Co do kolumn, Elac Debut 2.0 B5.2 to świetny wybór w tej cenie, oferują dobre brzmienie. Kable głośnikowe od firm takich jak QED lub AudioQuest mogą być odpowiednie dla Twoich potrzeb. Alternatywnie, możesz spojrzeć na wzmacniacz SMSL AD18, który również oferuje funkcję BT, a kolumny Q Acoustics 3020i są cenione za jakość dźwięku w swojej kategorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, khorne napisał:

Prawdę powiedziawszy nie rozważałem kolumn aktywnych. Raczej wzmacniacz+kolumny wydają mi się bardziej elastycznym podejściem.

To jeszcze dwa pytania.

1. Czy Topping MX5 jest wyraźnie lepszy od MX3s ?

2. Jakie kable do takiego zestawu ?

Różnica jest duża pomiędzy nimi. Co do kabli, poszedłbym w tej sytuacji w Chord C-Screen :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budżecie do mniejszych pomieszczeń polecę do sprawdzenia Triangle BR02BT https://m.sklep.rms.pl/triangle-borea-active-br02bt-br-02-bt-kolumny-podstawkowe-aktywne-bluetooth-5-0-aptx-2-szt . Kolumny grające dosyć liniowo, a z pilota zawsze można wprowadzić korekty wysokich i niskich tonów, posiadają dwa wejścia liniowe i obsługę transmisji Bluetooth z kodekiem aptX HD. Dźwiękowo bas zwarty, szybki z uderzeniem, przez co dosyć dobrze znoszą bliskość ściany, a bas nie wpada w dudnienie. Średnica bardzo naturalna i lekko podbita góra, kolumny potrafią bez problemu wykreować niezłą przestrzeń. W zestawie pilot i okablowanie, praktycznie zestaw gotowy do grania po BT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Założyłeś budżet do 2500 zł i w tej kwocie można dobrać zestaw na początek :)

Indiana Line Nota 550 oraz Yamaha RS202 z BT :) - przyjemnie grający, mocny! a przede wszystkim całkiem uniwersalny. W 20 metrach powinno się sprawdzić.

Zapraszamy Cię na odsłuch, do jednego z naszych salonów w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...