Skocz do zawartości

Surround z TV


zuch

Recommended Posts

Cytat

Jak uzyskać dźwięk surround z kanałów TV? Widuję np. na TVN znaczki Surround albo Dolby Digital, jaki muszę kupić sprzęt żeby to oglądać (słuchać znaczy się...)?


Musisz mieć sprzęt z ... surroundem i głośniki icon_wink.gif
Surround to najprostszy system dźwięku przestrzennego - oprócz Lewy+Prawy masz jeszcze Przód+Tył.
Ja mam TV Philips z surroundem - możliwość podłączenia małych głośników z tyłu bardzo poprawia efekt oglądania filmów, choć do bardziej zaawansowanych systemów, które mają już pięć a nawet 7 kanałów dźwiękowych, to już bardzo daleko.

Nowe wzmacniacze często mają dekoder Dolby ProLogic, myślę, że w ten sposób masz szansę uprzestrzennienia swojego kina.
Pod warunkiem, że masz możliwość doprowadzenia sygnału stereo do wejścia wzmacniacza - jeśli telewizor nie ma wyjścia audio, to możesz wykorzystać tuner z magnetowidu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie mam magnetowidu, o jakie wyjście audio chodzi? Z tyłu TV mam scart.


A telewizor jest stereo?

Jeśli tak, to w gnieździe scart można znaleźć wyjścia audio.
Najlepiej kupić przewód, w którym z jednej strony masz scart, a z drugiej kable cinch, albo coś takiego:

http://tiny.pl/fxs2

Wtedy cinch podłączasz do wejścia wzmacniacza z Dolby ProLogic.

Jeśli tv jest mono, albo stereo w innym systemie niż używany w Polsce NICAM , to musisz poszukać innego źródła stereofonicznego dźwięku.
Np. - każdy nowy magnetowid stereofoniczny sprzedawany w Polsce ma dekoder NICAM.
W ogóle warto jest kupić magnetowid, by nawał reklam Cię nie zabił... icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...