Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 683 S2


wospa

Recommended Posts

Witam

Poszukuję wzmacniacz do głośników B&W model 683 S2 - moc 200W/8 omów ..

w sklepach są propozycje - wzmacniacze zintegrowane - np NAD M10 V2 - mój znajomy  ma- sluchałem - jest bardzo dobry efekt

ale.. kasa 10 tyś - sporo

Ja potrzebuję dobre stereo.. i żeby można bylo z siecią się połączyć

aaa moze ktoś ma uzywany- sprawdzony - też chętnie

Wolałbym dać coś raczej za 5 tyś - lub mniej

 

IMG_6454.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a jaki wzmacniacz masz obecnie? :) Czy sieć musi być wbudowana we wzmacniacz, czy może to być oddzielny streamer, jak np. WiiM Mini, czy WiiM Pro? Jeśli mogą być to oddzielne twory, to na pewno zwróciłbym uwagę na Vincenta SV-500 :) Fajny, gęściej grający wzmacniacz, moim zdaniem dobra para do Bowersów. Innym fajnym rozwiązaniem jest Atoll IN80, a także Musical Fidelity M3si. Przyjemne ocieplenie, złagodzona góra. To tylko jedne z opcji, mamy ich na miejscu znacznie więcej :) Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Q21 napisał:

Hej, a jaki wzmacniacz masz obecnie? :) Czy sieć musi być wbudowana we wzmacniacz, czy może to być oddzielny streamer, jak np. WiiM Mini, czy WiiM Pro? Jeśli mogą być to oddzielne twory, to na pewno zwróciłbym uwagę na Vincenta SV-500 :) Fajny, gęściej grający wzmacniacz, moim zdaniem dobra para do Bowersów. Innym fajnym rozwiązaniem jest Atoll IN80, a także Musical Fidelity M3si. Przyjemne ocieplenie, złagodzona góra. To tylko jedne z opcji, mamy ich na miejscu znacznie więcej :) Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny. 

Dzięki za info... obecnie mam kino Yamaha RX-V781 ... z zamysłem faktycznie kina domowego.. obecnie tylko stereo i ten model nie daje rady ... wiesz najlepsza opcja to budowana sieć - ten Vincent SV-500 dość ciekawie wygląda ale nie wiem czy da radę z mocą bo to 2 x 50 W widać .. kumpel mi podesłał takie rozwiązanie - EverSolo AMP-F2 i do tego EverSolo DMP-A6   jak myślisz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z B&W dobrze zgrywa się wymieniony wzmacniacz M2si czy M3si, także polecę z Magnata MA900, który także nie wyostrzy wysokich tonów. Wymienione model odtwarzają dosyć gładko wysokie tony, z przyjemnie podaną średnicą i dociążonym dołem pasma.  Ze streamerów polecę NuPrime Wr-2, która gra też z lekkim ociepleniem, bez nacisku na maksymalną rozdzielczość 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Blusound Powernode i masz od razuzsiecią

Magnat MR 780 / MA 900 + Wiim mini

Roksan Attessa + Wiim mini

 

Powrnode to nie co za mało do tych kolumn. Lepiej byłoby skupić się na Nad C389 z modułem sieciowym Bluos.

Wospa-> może kolega rozważy sobie raty "0" aby wspiąć się nie co na wyższy poziom ? :)

oczywiście pozostaje rynek wtórny na którym można już nie co bardziej zaszaleć:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Powrnode to nie co za mało do tych kolumn. Lepiej byłoby skupić się na Nad C389 z modułem sieciowym Bluos.

Wospa-> może kolega rozważy sobie raty "0" aby wspiąć się nie co na wyższy poziom ? :)

oczywiście pozostaje rynek wtórny na którym można już nie co bardziej zaszaleć:)

Za mało w jakim sensie?

Mocy?

Znajomy miał takie połączenie teraz zmienił wzmak ale na kompletnie inny. On ma S3 co prawda. No ale grało to jako tako.

Powernode ma 2x80 a 389 2x130, Mówie oczywiście o papierowych wartościach. No różnica jest.

Też jestem zdania że wiekszy wzmacniacz wyciągnie z nich więcej.

Magnat i Roksan lepiej się z nimi skomponują.

Albo słusznie rynek wtórny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2023 o 12:30, Q21 napisał:

AMP-F2 jeszcze nie miał premiery, ale może to być ciekawa opcja. Wyjdzie jednak sporo drożej, niż wstępnie zakładałeś. Mocą Vincenta aż tak bym się nie przejmował, bo to nie jest aż tak istotny czynnik. Jeśli nie słuchasz bardzo głośno, to spokojnie starczy :) 

Czy w Waszym sklepie będzie można kupić te 2 pozycje ?

Eversolo AMP-F2

EverSolo DMP-A6

Najlepiej dla mnie faktura na firmę - jeszcze za grudzień i najlepiej raty zero procent- ja jestem zdecydowany na taką konfigurację... jakby co do mnie numer 792-003-108

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem wzmacniacza do 603 s2. Skończyło się na magnacie ma 900 i po prawie 2 latach jestem zadowolony z tego połączenia. Wcześniej była Yamaha 803d i magnat dużo lepiej się zgrywa z B&W. Dodatkowo jest jeszcze opcja zabawy z lapami które także wpływają na brzmienie. Magnat łagodzi górę i nadaje gęstości już przy niskich poziomach głośności. Musisz dokupić jakiś streamer ale traktuje to jako zaletę bo jest spory wybór na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można bezpośrednio przez BT ale czuć ze to gorsza jakość niż streamer. Ja akurat używam BS Node'a ale to tylko dlatego że akurat chciałem coś z HDMI i się trafił w dobrej cenie - ma rewelacyjny soft. Ludzie chwalą wiim mini i myślę że warto w to wejść na początek. Wtedy na pewno zamkniesz się w oczekiwanym budżecie. Napisz do S4Home to powinni wypożyczyć magnata za kaucja. Ori lampy są dosyc słabe więc jak wysokie tony nie będą męczyć to zmieniasz lampy na mullardy z ebaya a jeśli wysokie tony będę jeszcze męczyć to lampy psvane czerwone. Wymiana lamp prosta i z pomocą jednego śrubokręta ogarniesz temat.

Edytowano przez Andrzej Karaś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...