Skocz do zawartości

Indiana Line 260X i co dalej?


Aranda

Recommended Posts

Witam wszystkich i proszę o poradę. 
Mam kolumienki Indiana Line Nota 260X i chciałbym dokupić do nich coś co pozwoli mi odtwarzać muzykę z serwisów typu deezer i radio internetowe. 
Będzie to stało w pokoju o powierzchni 20m2.  Chciałbym wyciągnąć z tych kolumn i sprzętu jak najlepsze wrażenia muzyczne ale budżet jaki mam na to to ok 3000zł. 
Mam kilka swoich typów: DENON DRA-800H, ONKYO TX-8250, PIONEER SX-N30AE, MAGNAT MR-750.  Zalezy mi żeby  te amplitunery miały wifi. Ten ostatni wprawdzie nie ma ale mam w domu coś takiego jak audio cast iEast.  Ewentualnie mógłbym dokupić jakiś odtwarzacz sieciowy np Taga harmony. 
Które z tych urządzeń ma sens z tymi kolumnami a które sobie darować?  Który z tymi kolumnami pozwoli osiągnąc najlepszy efekt (słucham metalu i rocka). 
CZy warto kupować urządzenia wprowadzane na rynek 5-6 lat temu czy raczej iść w kierunku czegoś nowego?  A może macie jakieś inne pomysły?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Możesz spróbować z najprostszym amplitunerem sieciowym Yamahy RN600 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n600a.html

Będzie wyposażony we wszystkie technologie, Tidal, Spotify, BT, radio internetowe i wiele innych :)

Zapraszamy na prezentację po Świętach:)

Wesołych Świąt!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj.

Możesz spróbować z najprostszym amplitunerem sieciowym Yamahy RN600 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n600a.html

 

Fajna ta Yamaha ale przekracza 3000zl. A co mi da więcej, w kontekście moich kolumn i jakości,  ta Yamaha w porównaniu np do Yamahy WXA-50 ? Bo wypatrzyłem to coś małe za 2500zł. Co zyskam dając 800zł więcej za RN 600 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maciej H napisał:

Szczerze powiem to zmiana wzmacniacza nie wiele tutaj pomoże. Kolumny masz przeciętne i nie inwestowałbym tyle kasy w wzmacniacz przy takich przetwornikach. Poszukaj raczej w klasie D. Od siebie mogę polecić smsl al200 i do tego wiim pro plus. Wydasz 2000 zł. 

Cały czas tu mówimy o dość podstawowych wzmacniaczach więc nie ma przerostu nad formą  :)

Wbrew pozorom, to z tego modelu można coś wycisnąc. Po za tym lepiej mieć lepszy wzmacniacz na przyszłość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cały czas tu mówimy o dość podstawowych wzmacniaczach więc nie ma przerostu nad formą  :)

Wbrew pozorom, to z tego modelu można coś wycisnąc. Po za tym lepiej mieć lepszy wzmacniacz na przyszłość. 

Na przyszłość proponowałbym zmianę głośników 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie te indiany są podpięte pod takie urządzenie grające Jak X-HM30 Pioniera. Stara jakaś mikrowieża. Zakładam że gdyby zakupił jakiś fajny wzmacniacz/ amplituner to byłbym w stanie coś jeszcze wyciągnąc z tych kolumn i usłyszeć nieco inną muzykę. I o to mi właśnie chodzi. Bo audiofilem nigdy nie zostanę bo nie mam  słuchu. Chodzi mi o przyzwoity dźwiek i wyciągnięcie możliwei najwięcej z tego co mam. Stąd też nie chcę wydawać jakiś dużych pieniędzy na urządzenie. Moje typy to kwoty pomiędzy 2300-2700zł. Ale czytając coraz więcej zwróciłem np uwagę na takie urządzenia jak np WXA-50 od Yamahy  czy Rega Brio (tu musiałbym mieć jakieś WiiM). 
Dobrze by było gdyby te urządzenia , mimo że nie drogie, były kiedyś w stanie obsłuzyc być może lepsze kolumny. Ale to jest jakaś tam przyszłość. 
A może po prostu zakupić do tych kolumn jakiegoś CEOLa 11 czy 12 od Denona? 

8 godzin temu, Maciej H napisał:

 Poszukaj raczej w klasie D. Od siebie mogę polecić smsl al200 i do tego wiim pro plus. Wydasz 2000 zł. 

Musze o tym poczytać. Dlaczefo ten wzmacniacz nie jest dostępny u żadnego dystrybutora w Polsce? Mam na myśli sklepy!? Chodzi mi o ewentualne gwarancje czy nserwisy pogwarancyjne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aranda napisał:

Obecnie te indiany są podpięte pod takie urządzenie grające Jak X-HM30 Pioniera. Stara jakaś mikrowieża. Zakładam że gdyby zakupił jakiś fajny wzmacniacz/ amplituner to byłbym w stanie coś jeszcze wyciągnąc z tych kolumn i usłyszeć nieco inną muzykę. I o to mi właśnie chodzi. Bo audiofilem nigdy nie zostanę bo nie mam  słuchu. Chodzi mi o przyzwoity dźwiek i wyciągnięcie możliwei najwięcej z tego co mam. Stąd też nie chcę wydawać jakiś dużych pieniędzy na urządzenie. Moje typy to kwoty pomiędzy 2300-2700zł. Ale czytając coraz więcej zwróciłem np uwagę na takie urządzenia jak np WXA-50 od Yamahy  czy Rega Brio (tu musiałbym mieć jakieś WiiM). 
Dobrze by było gdyby te urządzenia , mimo że nie drogie, były kiedyś w stanie obsłuzyc być może lepsze kolumny. Ale to jest jakaś tam przyszłość. 
A może po prostu zakupić do tych kolumn jakiegoś CEOLa 11 czy 12 od Denona? 

Musze o tym poczytać. Dlaczefo ten wzmacniacz nie jest dostępny u żadnego dystrybutora w Polsce? Mam na myśli sklepy!? Chodzi mi o ewentualne gwarancje czy nserwisy pogwarancyjne. 

Amazon.pl tam jest dostępny jak i wiele innych. Gwarancja i serwis bezproblemowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intensywnie studiuję forum i zmienia mi się pogląd na pewne sprawy. Coraz częsciej spoglądam własnie na małe urządzenia typu Argon S1, NAD 338, Rega Brio, WXA-50 czy Cyrrus One. Tak jak by nagle spodobały się małe urządzenia. Wszystkie powyższe mieszczą się w budżecie. 
Jedna rzecz mnie zastanawia. Chyba zaden z nich nie ma regulacji barwy dźwięku czy tam korekcji tonów... Czy tak to już jest w takich urządzeniach? Bo w moim starym pionierze była taka możliwość z poziomu pilota. I coś tam to polepszało. A tutaj widzę że nie ma tego nigdzie. 
 

Dnia 24.12.2023 o 11:03, Q21 napisał:

Spójrz na Octavio AMP ewentualnie Audiolab 6000A Play (w podanym budżecie tylko B-Stock). To dwie bardzo dobre propozycje do kolumn Indiana Line.

 

Podobaja mi się te urządzenia a w szczególności audiolab. Jednak teochę przekraczają budżet. A chciałbym żeby nie przekraczały. 
A te 35 watów Octavio to nie za mało na takie kolumny i na taką powierzchnię? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Cambridge AXR 100 + Wiim mini.

Raz że to będzie jeden z najlepiej grających amplitunerów w swojej cenie a dwa że będzie znacznie bardziej pasował po te kolumny. MR 780 którego także bardzo cenie będzie zbyt ciepły pod to.

A do tego wiim mini ktory ma najlepsze funkcje sieciowe z wszystkich tu omawianych.

Mieścisz się w budżecie i jest sztosik :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie Cambridge AXR 100 + Wiim mini.

Mieścisz się w budżecie i jest sztosik :)

 

I myślę że tak będzie najlepiej.  Wezmę właśnie Cambridge AXR100 z dopiskiem "D". Można wyrwać w dobrej cenie. I do tego popatrzę za jakimś WiiM. Z tym akurat się nie muszę śpieszyć bo mam IEasta M5. Działa i narazie na nim będę streamował... 
Dziękuję za wsparcie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aranda napisał:

I myślę że tak będzie najlepiej.  Wezmę właśnie Cambridge AXR100 z dopiskiem "D". Można wyrwać w dobrej cenie. I do tego popatrzę za jakimś WiiM. Z tym akurat się nie muszę śpieszyć bo mam IEasta M5. Działa i narazie na nim będę streamował... 
Dziękuję za wsparcie. 

A no to tym bardziej.

To w takim razie w ogóle branie amplitunerów które początkowo były w zamyśle nie ma tu sensu.

Teraz kierunek jest słuszny.

Model z D ma radio DAB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem tak zrobiłe. Jest już AXR100D. Jestem zadowolony. Dobrze wygląda (surowość) , dobrze brzmi z tymi głośnikami.  Jest jeszcze wbudowany korektor który też robi (jak dla mnie robotę). Tak że jestem zadowolony. Muszę jeszcze wymienić streamera na lepszy. Mam tego IEsta M5. Jednak on nie ma wyjścia cyfrowego na wzmacniacz. Myślę że jak zakupię urządzenie sieciowe z wyjściem cyfrowym (np WiiM) to użyskam polepszenie dźwieku !?  Dobrze myślę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...