Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 5.0.2 / 5.1.2 do salonu 31m2, budżet 10k


Maku87

Recommended Posts

6 minut temu, Maku87 napisał:

zrobienie w szafkach kuchennych dodatkowej przestrzeni na głośniki naścienne, ale to chyba marne rozwiązanie (interfenecje, względy estetyczne)

Co do estetyki to kwestia subiektywna, ale głośniki instalacyjne mają białe maskowce (można malować) niemal licujące się z frontem.

O interferencje się nie obawiaj, surroundy nie grają basem by coś miało drgać. Można je zamknąć w podwójnej ściance i wypełnić środek wełną w razie czego, tam zazwyczaj nie jest potrzebne więcej jak 10cm głębokości.

11 minut temu, Maku87 napisał:

głosniki które polecacie kosztują praktycznie 900 PLN+, gdzie MusicCast20 kosztują ok 1k PLN.

Prąd do MusicCast musisz ciągnąć, nie zapomnij o tym. Klasa grania jest inna oraz jesteś skazany na Yamahę teraz i w przyszłości. Osobiście nawet jakbym miał Yamahe i tak bym na kablach instalke robił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być mobilne to równie dobrze możesz tam poprowadzić przewody i ustawiać normalną kolumnę. Są przecież małe Tannoye, Cambridge Audio itp. Może kosztem głębokości jednej szuflady udałoby się zamontować tam małą platformę która wyjeżdżałby z blatu? Zawsze to ułatwienie. Nie mówię, że Musiccasy to złe  rozwiązanie ale jeżeli tego nie zrobisz to jesteś praktycznie skazany na jednego producenta. 

 

Mam na myśli coś w tym stylu, oczywiście dużo mniejsze.

 

https://pl.pinterest.com/pin/46795283618721358/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2023 o 20:13, Maku87 napisał:

Ok, ale teraz zakładam, że jednak będę mógł SR zamontować na stałe na bocznych ścianach, wówczas nie potrzebowałbym kupować bezprzewodowych głośników.

Wtedy kablowe rozwiązanie ok.

Dnia 30.12.2023 o 20:13, Maku87 napisał:

Do moich potrzeb bardziej nadawałaby się bez bass reflexu, prawda?

Nie

Dnia 31.12.2023 o 10:16, Maku87 napisał:

Hm, przestudiowałem podobne wątki na tym i innych forach. Znalazłem opinie sugerujące, że przy podobnych pomieszczeniach kolumny z BR będą trudne do ustawienia pod kątem prawidłowego grania.

Rozumiem, że w moim wypadku nie ma tu tematu?

No to nie studiowałeś tego forum. Bo tutaj z tym walczymy. W sensie z takimi informacjami

Dnia 2.01.2024 o 10:20, Gmow1977 napisał:

Wszystkie efekty które powinny przechodzić od przodu do tyłu i odwrotnie .... będą zanikać na wysokości sofy ....To nie będzie  spójne z obrazem

Że jak?

Dnia 2.01.2024 o 11:02, Butler napisał:

Bo surround będzie 10-15 stopni bardziej z przodu niż referencja? Moim zdaniem mocno przesadzasz. Zgodzę się że należy trzymać się wytycznych Dolby, ale nie popadajmy w paranoję.

Jak kolega będzie mógł się dostosować do Twoich rad odnośnie likwidacji szafek to temat mamy załatwiony. Obawiam się jednak ze funkcjonalność kuchni w której ilość miejsca nigdy nie jest za duża, wygra z  tymi kilkoma stopniami odstępstwa w surroundzie.

Pewnie że tak

Dnia 2.01.2024 o 14:00, Maku87 napisał:

@Piotr Sonido, @gizmo głosniki które polecacie kosztują praktycznie 900 PLN+, gdzie MusicCast20 kosztują ok 1k PLN.

Może wobec tego te rozwiązanie "mobilne" z MusicCast 20 wcale nie byłoby takie złe? Cena praktycznie ta sama, problem kątów również byłby zażegnany.

Różnica jest w jakości.

Zyskujesz na mobilności bo możesz je wykorzystać gdzie indzij. Ale w kinie te zagrają dużo lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Także co do surround'ów, pokombinuję aby jeden box kuchenny poświęcić na SR-L.
Jeśli się to nie uda, lub nie będzie akceptacji drugiej mej połowy to wówczas zostanę przy kącie 90 stopni.

Wracając do samego zestawu.
Co myślicie o Dali Oberon On-Wall?

I co byście mogli polecić jakbym zdecydował się na jeden z dwóch amplitunerów V6A / X2800h?
Na początku pisałem o budżecie 10k, teraz tak się zastanawiam czy póki co nie odpuścić sobie sub'a i nie kupić go jak już się wprowadzimy.
Chociaz może jeszcze z 2-3k dozbierałbym do większego budżetu.

Też od razu powiem, że do tej pory używałem soundbar'a (Q950A), także zakładam, że nawet przy budżecie 10k odczuję diametralną różnicę przechodząc na kino.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maku87 napisał:

Dali Oberon On-Wall

Spoko opcja, sprawdzone i warte uwagi głośniki, nie musisz ingerować w ścianę/szafkę, ale trochę wystają. Dla porównania zerknij jak wygląda inwall od Klipsch

 

24 minuty temu, Maku87 napisał:

V6A / X2800h

Nie ma tu zwycięzcy. To jakbyś kupował auto, nikt nie napisze że VW jest najlepszy bo by tylko Golfy i Passaty na ulicach jeżdziły. To konkurencyjne amplitunery, szukaj dobrej promocji.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maku87 napisał:

Także co do surround'ów, pokombinuję aby jeden box kuchenny poświęcić na SR-L.

Tak zrób nie będziesz żałował 😉

47 minut temu, Maku87 napisał:

Wracając do samego zestawu.
Co myślicie o Dali Oberon On-Wall?

Bardzo fajne kolumny na start. Mam i sobie chwalę...Plus ich taki że dzięki szerokiemu polu krycia ,nie jest konieczne kierowanie ich na pole odsłuchu.

Mam je z Denonem Avc  x 4700h  nie narzekam fajne ciepłe granie.Osobiście na twoim miejscu celowałbym w model 3800 ...

1 godzinę temu, Maku87 napisał:

Na początku pisałem o budżecie 10k, teraz tak się zastanawiam czy póki co nie odpuścić sobie sub'a i nie kupić go jak już się wprowadzimy.
Chociaz może jeszcze z 2-3k dozbierałbym do większego budżetu.

Tak bym ci radził...poczekaj nie spiesz się dozbieraj i kup jakiś fajny subwoofer 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

nikt nie napisze że VW

Nie napiszą bo jak wszyscy wiedza Mazda lepszym autem jest 😉

52 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Bardzo fajne kolumny na start.

Mówisz o Dali Oberon 5, tak? We wcześniejszym pośle pisałem o tej wersji OnWall do surround'ów.

53 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Osobiście na twoim miejscu celowałbym w model 3800 ...

Jakie argumenty za tym przemawiają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maku87 napisał:

Mówisz o Dali Oberon 5, tak? We wcześniejszym pośle pisałem o tej wersji OnWall do surround'ów.

Tak to fajny zestaw na start 

A Oberon on woll dyskretne naścienne  jak się znudzą to zdejmiesz ze ściany i powiesisz inne...in wall zapomnij  kucie syf itd. 

1 godzinę temu, Maku87 napisał:

Jakie argumenty za tym przemawiają

https://www.crutchfield.com/S-2dgZK5oNlR8/compare_033AVX2800_033AVX3800/Denon-AVR-X2800H-vs-Denon-AVR-X3800H.html

Mocniejszy lepszy system kalibracyjny ,wsparcie dla 4 Atmosów, 4 subów  ,preaut itd...Jak cię najdzie na rozbudowę masz jak znalazł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gmow1977 napisał:
4 godziny temu, Maku87 napisał:

Także co do surround'ów, pokombinuję aby jeden box kuchenny poświęcić na SR-L.

Tak zrób nie będziesz żałował 😉

Gwoli ścisłości miałem na myśli jeden box z segmentu / słupka, także glosnik znajdowałby się de facto w samej zabudowie kuchennej.

Ze względów praktycznych z całego segmentu / słupka zrezygnować nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2024 o 15:57, Maku87 napisał:

Wracając do samego zestawu.
Co myślicie o Dali Oberon On-Wall?

Idź w Heco Ambient. Tak samo dobrze a taniej.

Dnia 4.01.2024 o 15:57, Maku87 napisał:

I co byście mogli polecić jakbym zdecydował się na jeden z dwóch amplitunerów V6A / X2800h?

Remis

No chyba że faktycznie 3800 z amazona albo niemiec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...