Skocz do zawartości

Wiim pro plus czy pozostać przy FOCAL UWR?


mazilo

Recommended Posts

Kurczę w takim razie ja proszę o pomoc 🙂

Na stanie wzmacniacz Harman Kardon HK 980 + kolumny Monitor Audio BX6, pod całość podłączony FOCAL UWR który właśnie obsługuje aptX. Działa to już sporo czasu i chce iść z duchem czasu i wymienić na Wiim pro plus bo muzyki z reguły słucham z Spotify od wczoraj sprawdzam Tidal .
Warto i czy będzie różnica w odsłuchu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiim Pro Plus to dużo bardziej funkcjonalny streamer niż sam odbiornik bluetooth od Focal. Jeżeli głównie słuchasz z serwisów takich jak Tidal czy Spotify to ja bym wolał streamer. Różnica będzie na Plus moim zdaniem, ale najwięcej zależy od Twoich kolumn i akustyki więc nie oczekuj zmiany o 180*. Na pewno będzie wygodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niestety już w ogóle zapomniałem o istnieniu Focala UWR i tym, jak brzmiał. Mimo to nie jestem pewien, czy WiiM Pro Plus jako DAC zagra lepiej. Na pewno jakość się polepszy na starcie dzięki Tidalowi poprzez sieć, a nie BT, ale ciekawszą opcją może być np. WiiM Mini + zewnętrzny DAC, taki jak np. Taga DA-400 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze , streamer czy DAC + stranger 

Biorę każda rozsądną propozycję .

Proszę o doradzenie tak na prosty rozum 😕
Posiadam Harman Kardon HK 980 wraz z kolumnami Monitor Audio BX6 . Głównie słucham muzyki ze Spotify , od dwóch dni z Tidal . Do połączenia używam FOCAL UWR.
Już wiem że Tidal w jakości muzyki jest lepszy , ale przy połączeniu przez FOCAL nadal tego nie ma 😞
Chce zakupić WIIM PRO + , ale czym więcej czytam to już mam wątpliwości …..
Co będzie lepsze ? 
WIIM PRO +
a może sam DAC Topping DX3 pro +  lub Topping E50 ???
Streamer rozumiem o co kaman , ale z DAC nie bardzo co i jak :-/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mazilo napisał:

Streamer rozumiem o co kaman , ale z DAC nie bardzo co i jak 😕

Na bazie własnych doświadczeń, przede wszystkim zainwestuj w daca, tu przeznacz większość środków. Transport na początek może byc tańszy, kiedyś go zmienisz. Dobry dac zrobi roznice 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...