Skocz do zawartości

Gramofon w domu, marzenie z dzieciństwa


donkowal

Recommended Posts

Witam, 

Moja piękniejsza połowa od, dłuższego czasu, wspominała o kupnie gramofonu. Pod koniec zeszłego roku wybór padł na TECHNICS SL-1200 GR2.

Wiem, że dziwnym jest budowanie zestawu od końca, ale taka sytuacja jest u nas. Mam możliwość kupna w dobrej cenie Denon AVR-X 1700H.

Moje pytania są dwa:

1. Czy powyższy Denon jest dobrym wyborem ?

2. Jakie kolumny polecacie do zamknięcia tego zestawu ? Zainteresowały mnie triangle esprit australe ez. 

Mój  pierwszy post, proszę o wyrozumiałość 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz stereo tak, amplituner kina domowego nie. Denon AVR to kino, więc nie.

Koledzy doradzą wzmacniacz do Triangli. A może do innych.

Nie wiemy nic o dźwięku jaki preferujesz. Jaki duży pokój też nic nie wiadomo. Jak u ciebie z akustyką? Budżet? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ustawienie to typowy holenderski pokój dzienny z połączeniem z kuchnią ( jak na załączonym rysunku). Moja lepsze połowa preferuje muzykę klasyczną,  ja filmową i rock. Co do wzmacniacza sugerowałem się również jego opcją dodatkową a mianowicie możliwością obsługi Spotify ( nie mamy jeszcze tak wiele vinyli) budżet kolumny około 3k euro a wzmacniacz do 1k euro. Pozdrawiam 

20240105_075805.jpg

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pre, a Technics nie ma wbudowanego własnego pre, to szukając wzmacniacza musisz rozglądać się za takim, który ma dobry wbudowany przedwzmacniacz. Rega, Rotel  na przykład. Kiedyś będziesz mógł zrobić upgrade do zewnetrznego pre, ale na start będzie Ok.

Jeśli chodzi o strumieniowanie to chyba lepiej dokupić jakiś prosty streamer i podłączyć go do wzmacniacza. To nie ograniczy Ci wyboru samego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Palmos napisał:

A tak z innej beczki

Gdzie będą stały kolumny?

Nie lepiej ustawić wszystko na ścianie gdzie stoi telewizor?

Myślę, że jest to opcją dobrą, ponieważ lepiej będzie chyba na ścianie powiesić TV i zwolni to mi miejsce poniżej na wszelkiego rodzaju sprzęt. 

11 minut temu, majkel74 napisał:

Jeśli nie masz pre, a Technics nie ma wbudowanego własnego pre, to szukając wzmacniacza musisz rozglądać się za takim, który ma dobry wbudowany przedwzmacniacz. Rega, Rotel  na przykład. Kiedyś będziesz mógł zrobić upgrade do zewnetrznego pre, ale na start będzie Ok.

Jeśli chodzi o strumieniowanie to chyba lepiej dokupić jakiś prosty streamer i podłączyć go do wzmacniacza. To nie ograniczy Ci wyboru samego wzmacniacza.

A o jakich dokładnie modelach wzmacniaczy mówimy w takiej opcji, jeśli pominę Spotify prosto ze wzmacniacza? 

Czyli mogę zakładać, że kolumny triangle są dobrym wyborem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno wkładek MC jak i przedwzmacniaczy do wkładek MM/MI i MC jest multum. Wkładki, najtańsze godne uwagi to kwestia niecałych 2000 zł, ale to później. Najpierw poszukaj przedwzmacniacza.

Sam stwierdzisz w swoim czasie, co jest dla Ciebie lepsze. Nie ulegaj sugestiom, że wszystko można skorygować regulacją barwy dźwięku. Regulatorami można tylko zafałszować dźwięk wnosząc sporo zniekształceń liniowych i często nieliniowych. Jeżeli masz już porządny gramofon to niech on daje porządny dźwięk. Ale to z czasem. Najpierw przedwzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, donkowal napisał:

Ustawienie to typowy holenderski pokój dzienny z połączeniem z kuchnią ( jak na załączonym rysunku). Moja lepsze połowa preferuje muzykę klasyczną,  ja filmową i rock. Co do wzmacniacza sugerowałem się również jego opcją dodatkową a mianowicie możliwością obsługi Spotify ( nie mamy jeszcze tak wiele vinyli) budżet kolumny około 3k euro a wzmacniacz do 1k euro. Pozdrawiam 

20240105_075805.jpg

Napisz coś o dźwięku. Jak ma grać zestaw? Rozbij pasma niskie, średnie, wysokie i opisz. Dobierz kolumny, później wzmacniacz. Nie musi mieć przedwzmacniacza gramofonowego. Ten możesz kupić zewnętrzny, to zawsze lepsza opcja niż zintegrowany we wzmacniaczu. Ja to tak widzę.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że na start zostawiam posiadaną w tej chwili wkładkę, jaki przedwzmacniacz i wzmacniacz mógłbym kupić aby się nie zablokować przy potencjalnej zmianie wkładki w przyszłości? Lubię dźwięk koncertowy ( nie wiem czy jest to właściwe słowo, jesteśmy na początku swojej drogi), ale płyty będą zarówno z muzyką klasyczną, filmową jak i rockową. 

Myślę, że moje ucho nie siedzi jeszcze z waszymi przy jednym stole 😅.

I byłbym wdzięczny za jakieś kierunkowanie mnie w stronę kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli nie wiesz, jakiego brzmienia szukasz, to warto będzie udać się do najbliższego salonu audio i posłuchać kilku różnych zestawów :) Do nas z Holandii trochę jest, ale też zapraszamy w razie czego ;)

Zarówno ze wzmacniaczy, jak i kolumn możemy wymienić kilkanaście modeli, ale ofertę możesz przejrzeć samemu ;) 

Zachęcam do obejrzenia tego filmu, jak i innych z naszego kanału :) Mam nadzieję, że pomogą ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, masz naprawde bardzo fajny budżet na start, na Twoim miejscu o jeździłbym salony w okolicy. Ja , czy każdy inny napisze Ci co lubi ale finalnie to ma być dźwięk dla Ciebie więc nie wybierzemy za Ciebie ;D. Na 20m2 można i fajne większe monitory ale też już mniejsze podłogówki.  Ja popatrzyłbym w Twoim przypadku na kolumny serii silver w monitor audio ;) moznaby to połączyć z jakąś hybryda lampową i może wyjść całkiem przyjemne brzmienie , albo pójść w coś neutralniejszwgo , można popatrzeć na jakieś Primare jako wzmacniacz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem 2 pierwsze sklepy z odsłuchem.

W pierwszym zagrało mi przyjemnie (ciepło, więc to chyba moje ucho lubi) Dali Rubikon 6 z NAD C399.  Udałem się do drugiego sklepu, niestety na krótko przed zamknięciem (1h) i dużo nie przetestowaliśmy.... ale w tym sklepie nastawieni są na wzmacniacze Naim.

Obsługa tego sklepu stwierdziła, że NAD zagra mi za płasko w porównaniu z Naim lub powinienem, jeśli już chce zostać przy NAD, pójść w przedwzmacniacz I wzmacniacz (C298 z C658 na przykład), żeby wydobyć maxa z głośników Dali.

Co o takiej kombinacji myślicie ( Dali + NAD) jak i o opinii drugiego sklepu ? Jeśli grają mi dobrze powyższe głośniki Dali ( są dość drogie i przekroczyły mój budżet) to co proponujecie zbliżonego do nich posłuchać?

W najbliższych dniach, chcę udać się do kolejnych sklepów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kolejnym salonie. Posłuchalem jeszcze kilku opcji i ponownie NAD C 399 z Dali Rubikon 6. Na 99% jestem utwierdzony, że to będzie mój zestaw, podoba się przy praktycznie każdym rodzaju muzyki.

Pojawiły mi się kolejne pytania:

1.Czy powinienem brać ten wzmacniacz razem z modułem do streamingu czy szukać czegoś osobnego ?

2. Jakie macie doświadczenie z Qoubuz ?

3. Polecono mi również powerquest 505 co do zasilania ( dla mnie to nowość)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, donkowal napisał:

Byłem w kolejnym salonie. Posłuchalem jeszcze kilku opcji i ponownie NAD C 399 z Dali Rubikon 6. Na 99% jestem utwierdzony, że to będzie mój zestaw, podoba się przy praktycznie każdym rodzaju muzyki.

Pojawiły mi się kolejne pytania:

1.Czy powinienem brać ten wzmacniacz razem z modułem do streamingu czy szukać czegoś osobnego ?

2. Jakie macie doświadczenie z Qoubuz ?

3. Polecono mi również powerquest 505 co do zasilania ( dla mnie to nowość)

1.Nie wiem

2.Pare/parenascie miesiecy.Same ohy i ahy.Serio.

3.Nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2024 o 19:09, donkowal napisał:

Co o takiej kombinacji myślicie ( Dali + NAD) jak i o opinii drugiego sklepu

Płaskiego brzmienia bym sięnie obawiał. Raczej bardzo czystej momentami zbyt natarczywej i ciągle pracującej wysokiej góry.

Chyba ze to lubisz.

11 godzin temu, donkowal napisał:

Byłem w kolejnym salonie. Posłuchalem jeszcze kilku opcji i ponownie NAD C 399 z Dali Rubikon 6. Na 99% jestem utwierdzony, że to będzie mój zestaw, podoba się przy praktycznie każdym rodzaju muzyki.

Pojawiły mi się kolejne pytania:

1.Czy powinienem brać ten wzmacniacz razem z modułem do streamingu czy szukać czegoś osobnego ?

2. Jakie macie doświadczenie z Qoubuz ?

3. Polecono mi również powerquest 505 co do zasilania ( dla mnie to nowość)

A no to temat zamkniety jesli drugi odsłuch Ci to wyjaśnił :)

1. osobno

2. nie korzystam

3. na razie posłuchaj w domu bez. Na takie zabawki przyjdzie pora i żebyśmy siędobrze zrozumieli. Jestem za. Ale musisz wiedzieć czy i co zmienia. A do tego musisz mieć odsłuchany sprzet u siebie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...