Skocz do zawartości

[Pytanie laika] Jaki odtwarzacz (streamer) do zastosowań domowych.


Martin Gora

Recommended Posts

Witam wszystkich,

to mój pierwszy wpis na forum, od razu uprzedzam że nie mam dużej wiedzy o sprzęcie audio więc proszę o wyrozumiałość.

Szukam urządzenia które pozwoli mi wygodnie odtwarzać muzykę (Spotify, radio internetowe, pliki MP3 itp z dysku czy po sieci) w warunkach domowych.

Muzyki najczęściej słucham na słuchawkach podłączonych pod dedykowany DAC słuchawkowy (Topping DX9).

Chwilowo najzwyczajniej w świecie jako źródła dźwięku używam telefonu, podłączonego przez BT lub bezpośrednio przez USB.

Wszystko działa bez zarzutu  jestem zadowolony, zwyczajnie nie chcę używać telefonu bo to przeszkadza (telefony, maile, inne powiadomienia). 

Poszukałem w sieci i znalazłem (między innymi) Cambridge Audio CXN V2, i coś takiego wydaje się być dokładnie tym czego szukam, i prawie kupiłem,  ale... zastanawiam się jak miałbym to podłączyć do mojego DAC. Wydaje mi się (i tu podkreślam to "wydaje mi się") że skoro źródło muzyki jest 100% cyfrowe, to największy sens miałoby podłączenie CXN do DX9 przez USB, tak samo jak to robię z telefonem. No a w każdym razie jakimś cyfrowym sposobem aby uniknąć podwójnej konwersji sygnału na analogowy - wolałbym aby to było robione tylko raz, na poziomie DAC.  Czy dobrze myślę? Niestety, z tego co widzę  CXN wydaje się nie dawać możliwości podłączania DAC przez USB, bo nie ma takiego wyjścia. Ma wyjścia analogowe, a jeżeli chodzi o cyfrowe, to ma coś o nazwie "DIGITAL COAX" oraz "TOSLINK OPTICAL". Czy takie coś zadziała z moim obecnym sprzętem? Jeżeli nie, to jak to wszystko najlepiej podłączyć?

Pytanie pomocnicze: jakieś inne opcje, lepsze niż CXN V2?

 

Pozdrawiam,

M.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Martin Gora napisał:

Witam wszystkich,

to mój pierwszy wpis na forum, od razu uprzedzam że nie mam dużej wiedzy o sprzęcie audio więc proszę o wyrozumiałość.

Szukam urządzenia które pozwoli mi wygodnie odtwarzać muzykę (Spotify, radio internetowe, pliki MP3 itp z dysku czy po sieci) w warunkach domowych.

Muzyki najczęściej słucham na słuchawkach podłączonych pod dedykowany DAC słuchawkowy (Topping DX9).

Chwilowo najzwyczajniej w świecie jako źródła dźwięku używam telefonu, podłączonego przez BT lub bezpośrednio przez USB.

Wszystko działa bez zarzutu  jestem zadowolony, zwyczajnie nie chcę używać telefonu bo to przeszkadza (telefony, maile, inne powiadomienia). 

Poszukałem w sieci i znalazłem (między innymi) Cambridge Audio CXN V2, i coś takiego wydaje się być dokładnie tym czego szukam, i prawie kupiłem,  ale... zastanawiam się jak miałbym to podłączyć do mojego DAC. Wydaje mi się (i tu podkreślam to "wydaje mi się") że skoro źródło muzyki jest 100% cyfrowe, to największy sens miałoby podłączenie CXN do DX9 przez USB, tak samo jak to robię z telefonem. No a w każdym razie jakimś cyfrowym sposobem aby uniknąć podwójnej konwersji sygnału na analogowy - wolałbym aby to było robione tylko raz, na poziomie DAC.  Czy dobrze myślę? Niestety, z tego co widzę  CXN wydaje się nie dawać możliwości podłączania DAC przez USB, bo nie ma takiego wyjścia. Ma wyjścia analogowe, a jeżeli chodzi o cyfrowe, to ma coś o nazwie "DIGITAL COAX" oraz "TOSLINK OPTICAL". Czy takie coś zadziała z moim obecnym sprzętem? Jeżeli nie, to jak to wszystko najlepiej podłączyć?

Pytanie pomocnicze: jakieś inne opcje, lepsze niż CXN V2?

 

Pozdrawiam,

M.

 

 

Eversolo dmp a6. 

Fajny grajek w przyzwoitych pieniądzach. 

I ma wyjście usb,przynajmniej wersja master. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kw202 napisał:

Eversolo dmp a6. 

Fajny grajek w przyzwoitych pieniądzach. 

I ma wyjście usb,przynajmniej wersja master. 

Dziękuję, bardzo ciekawie to wygląda, cena też zachęcająca.

A jak to jest ze sterowaniem głośnością przy połączeniu streamer --> DAC przez USB?  Czy pokrętło od głośności na strreamerze będzie działać, czy wszystko będzie odbywać się z poziomu DAC do którego podłączone są słuchawki? Wolałbym nie mieć sytuacji gdzie można sterować w dwóch urządzeniach jednocześnie bo miałbym dylemat gdzie lepiej to robić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Martin Gora napisał:

Dziękuję, bardzo ciekawie to wygląda, cena też zachęcająca.

A jak to jest ze sterowaniem głośnością przy połączeniu streamer --> DAC przez USB?  Czy pokrętło od głośności na strreamerze będzie działać, czy wszystko będzie odbywać się z poziomu DAC do którego podłączone są słuchawki? Wolałbym nie mieć sytuacji gdzie można sterować w dwóch urządzeniach jednocześnie bo miałbym dylemat gdzie lepiej to robić.

 

To już zależy od ciebie jak ci będzie wygodniej. 

Najlepiej zrobisz jak sobie go pożyczysz na testy i sam się przekonasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kn1234 napisał:

Może Tobie wystarczy zwykły Wiim pro i tylko sterowanie telefonem,kupić za 799 i zwrócić jak będzie za tani i nie wygodny w obsłudze ,po co płacić za dodatkowy dac w ever solo,chociaż super wygląda

Tu się zgodzę, ludzie sobie chwalą wima..

I zostanie mu kilka stówek na inną parę słuchawek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skoro posiadasz już DX9 (piękne pudełko swoją drogą), to przemyślałbym transport sieciowy dobrej klasy - taki jak przykładowo Silent Angel M1T lub taniej B1T  :) Nie są to najpiękniejsze sprzęty, ale jakościowo zaskoczyły niejednego użytkownika ;) 

Jeśli preferujesz jednak obsługę z ekranu, to EverSolo DMP-A6 jest zdecydowanie mocnym zawodnikiem w swojej kategorii cenowym :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Na streamerze możesz ustawić "fixed volume" i sterować tylko na Toppingu. Masz srebrną czy czarną wersję ?

Moim zdaniem DX9 to najlepiej wyglądający DAC/AMP w ogóle jaki widziałem.

I wszystko jasne, dziękuję.

Posiadam czarną wersję, i dlatego też pasuje mi EverSolo DMP-A6 - też czarny :-)

2 godziny temu, Kw202 napisał:

I zostanie mu kilka stówek na inną parę słuchawek. 

Z Toppingiem używam Focal Celeste, może kiedyś będę szukał czegoś lepszego, ale te nie są takie najgorsze (????).

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, skoro posiadasz już DX9 (piękne pudełko swoją drogą), to przemyślałbym transport sieciowy dobrej klasy - taki jak przykładowo Silent Angel M1T lub taniej B1T  :) Nie są to najpiękniejsze sprzęty, ale jakościowo zaskoczyły niejednego użytkownika ;) 

Jeśli preferujesz jednak obsługę z ekranu, to EverSolo DMP-A6 jest zdecydowanie mocnym zawodnikiem w swojej kategorii cenowym :) 

Dziękuję,  tak, bardzo zależy mi na wygodnej obsłudze  z ekranu i ogólnej "przyjazności" urządzenia, tak więc klamka zapadła - kupiłem DMP-A6.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martin Gora napisał:

Z Toppingiem używam Focal Celeste

Wydają się całkiem fajne,ja się przyzwyczaiłem do dźwięku Ultrasone. 

Mam już edition eleven i m black pearl plus i czaje się na 15 🙂

Ale najpierw sprawie sobie jakieś kolumienki 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat, po tygodniu używania EverSolo DMP-A6 jestem bardzo zadowolony.

Dwa pytania na temat tego urządzenia:

- czy to normalne że w tym urządzeniu nie ma nigdzie equalizera? A może przegapiłem? Czasami chciałbym np. zdjąć trochę z basu ale nigdzie nie widzę takiej możliwości.

- czy wersja Master Edition jest warta zakupu przy używaniu zewnętrznego DAC? Znajomy widział mój "setup" i chce kupić dokładnie to samo (Topping DX9 + EverSolo DMP-A6), kase na "Master Edition" posiada, tylko zastanawia się czy to ma jakikolwiek sens kiedy wykorzystuje się zewnętrzny DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Martin Gora napisał:

- czy to normalne że w tym urządzeniu nie ma nigdzie equalizera? A może przegapiłem? Czasami chciałbym np. zdjąć trochę z basu ale nigdzie nie widzę takiej możliwości.

- czy wersja Master Edition jest warta zakupu przy używaniu zewnętrznego DAC? Znajomy widział mój "setup" i chce kupić dokładnie to samo (Topping DX9 + EverSolo DMP-A6), kase na "Master Edition" posiada, tylko zastanawia się czy to ma jakikolwiek sens kiedy wykorzystuje się zewnętrzny DAC.

Jest, być może nie masz najnowszej wersji oprogramowania :) Pewnie rozdają dostęp falami. 

Moim zdaniem nie, ME to różnice właśnie na DACu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Przegapiłeś

obraz.png.9726181c3ff6c5439b6adea1645e0829.png

Możesz napisać jak doszedłeś do tego ekranu?  U siebie nie widzę czegoś takiego a wydaje mi się że przeklikałem całe menu.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Jest, być może nie masz najnowszej wersji oprogramowania :) Pewnie rozdają dostęp falami. 

Mam ustawione auto updte,  firmware u mnie to 1.2.30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martin Gora napisał:

Możesz napisać jak doszedłeś do tego ekranu?  U siebie nie widzę czegoś takiego a wydaje mi się że przeklikałem całe menu.

Mam ustawione auto updte,  firmware u mnie to 1.2.30

Chyba, powtarzam chyba byś musiał przywrócić go do ustawień fabrycznych, a później zaznaczyć że chcesz aby pobierał wersje testowe oprogramowania. 

3 godziny temu, Q21 napisał:

Jest, być może nie masz najnowszej wersji oprogramowania :) Pewnie rozdają dostęp falami. 

Moim zdaniem nie, ME to różnice właśnie na DACu. 

No i jest złote podświetlenie potencjometru😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kw202 napisał:

Chyba, powtarzam chyba byś musiał przywrócić go do ustawień fabrycznych, a później zaznaczyć że chcesz aby pobierał wersje testowe oprogramowania. 

To nie to, próbowałem tej opcji i dostaję komunikat że mam już najnowszą wersję firmware.

Nie wiem czy jestem ślepy czy jak, ale nie widzę u siebie opcji equalizera.

Żeby było śmieszniej instrukcja obsługi w pdf (ta pełna, angielsko / chińska wersja, pobrana ze strony EverSolo) również nic nie wspomina o tej opcji.

Czy aby na pewno piszemy o tym samym urządzeniu? Bo w internetach czytam że equalizer jest w A8, natomiast nikt nie wspomina o A6 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,ze pojawia się on dopiero w wersji 1.23.7 , która jest w wersji alpha. Można zainstalować ale trzeba samemu.

źródło: https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/eversolo-dmp-a6-streamer-review.44198/post-1819506

v1.2.37 alpha version release
Change logs:

Since v1.2.36_alpha
1.Optimized stability for TIDAL CONNECT
2.Resolved occasional connection issues with SPOTIFY CONNECT
3.Added EQ L/R volume balance adjustment
4.Introduced a history playback queue feature
5.Added local track replay gain function(no DSD support)
6.Optimized occasional duplicate addition of home page components
7.Improved issues with tracks not being removed from the playback queue after logging out from music service
8.Enhanced playback order after modifying the playback queue
9.Improved random playback, resolving occasional playback queue order issues
10.Optimized display in the playback details interface
11.Fixed occasional failure in custom queue sorting
12.Optimized online streaming playback
13.Optimized occasional connection issues with Squeeze Connect
14.Enhanced Webdav editing functionality
15.Optimized occasional ineffectiveness of PEQ settings
16.Fixed occasional inability to favorite local tracks
17.Optimized EQ occasionally not being effective when switching output ports
18.Added TIDAL CONNECT MAX support
19.Optimized occasional inability to search on Calm Radio

BTW: EQ suppport internal player source(local tracks playback, streaming service, and APPs)


This is a greatly changing ALPHA version so it will not be pushed, but will push for who updated to v1.2.36_alpha.
For those who want to try new features, you can download and install it.
How to update firmware:https://www.eversolo.com/Support/support_guide/guide_target/Fh7PRJQ5IF7eq7k9e[ld]3ulg==.html

v1.2.37_alpha
http://music.eversolo.com/dmp/ota/DMP_A6/v1.2.37/DMP-A6_R_v1.2.37_alpha_202312212036_ota-package.zip
MD5: 1F2F346264C486A3B63EA340DC94131F

 

//edit

 

Tak swoja droga miałbym do Ciebie prośbę. Korzystając z Twojego sprzętu mógłbyś posłuchać  Something Real - Post Malone ( album Austin ). Nie wiem czy mam za dużo basu w słuchawkach czy chodzi o wzmacniacz ( ale próbował na 2 ). Może mam za słabą separację w nich poprostu i się troche ten kawałek zlewa jakby był przesterowany w głośniejszych partiach tam jak jest chórek. Też tak masz ?
 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tomasz S. napisał:

Wygląda na to,ze pojawia się on dopiero w wersji 1.23.7 , która jest w wersji alpha. Można zainstalować ale trzeba samemu.

 

Bardzo dziękuję za pomoc, to faktycznie rozwiązało problem.

Żeby nie wyjść na kompletnego idiotę który sam nie umiał sobie poradzić z tak banalnym problemem, dodam że ta aktualizacja wydaje się nie być globalnie dostępna.

Jestem teraz w Stanach,  podany przez Ciebie link do nowego firmware zwyczajnie się nie otwierał, otwierała się pusta strona. Musiałem odpalić VPN i udawać że jestem w Europie - dopiero wtedy strona się otworzyła, i mogłem pobrać i zainstalować nową wersję bez żadnego problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomasz S. napisał:

Ok, jak już jest equalizer to ,w nawiązaniu do Stanów mógłbyś sprawdzić mi ten kawałek z płyty Austin , której wspominałem wyżej ? Bo chyba muszę kupić nowe słuchawki ;)  Jeżeli na Twoim sprzęcie tez to nie brzmi to dzwonię do Tidala :)

Jest dużo basu, słabej jakości 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Ok, jak już jest equalizer to ,w nawiązaniu do Stanów mógłbyś sprawdzić mi ten kawałek z płyty Austin , której wspominałem wyżej ? Bo chyba muszę kupić nowe słuchawki ;)  Jeżeli na Twoim sprzęcie tez to nie brzmi to dzwonię do Tidala :)

Sprawdzę jak tylko wrócę z biura, i dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Chmarski napisał:

Potwierdzam. Jest kicha.

Więc to chyba wina masteringu. Dziwne , to popularny artysta i za wyprodukowanie też płyty odpowiadają duże firmy. Może to tylko mastering na Tidalu. Zastanawiam się czy na bardzo detalicznym zestawie jak ma autor też tak będzie. 

 

//Edit na kolumnach nie mam tego efektu, wychodzi na to ,że słuchawki jednak są zbyt dokładne. Też chyba to jest z jakiegoś nagrania na żywo.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...