Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne + wzmacniacz do 1000zł


Recommended Posts

Nie mam totalnie rozeznania w sprzęcie, nie byłem niczego odsłuchać jeszcze ale i żaden ze mnie audiofil. Aktualnie posiadam AKG K518DJ i jestem ogólnie z nich zadowolony, ale powoli nadają się do wymiany, choć największą dla mnie ich wadą jest ich rozmiar i jak mocno uciskają jednak uszy i głowę. Tym samym szukam czegoś, co można by powiedzieć, że choć trochę wprowadzą w świat lepszej jakości dźwięku.

Celuję w słuchawki wokółuszne i raczej zamknięte, ewentualnie półotwarte, bo używane będą głównie w domu w przy śpiącym dziecku. Czasem używane będą w podróży. Zapewne konieczny będzie wzmacniacz do nich, nie mam co do tego żadnych wymagań, bo używane będzie stacjonarnie ale fajnie gdyby było to rozwiązanie również mobilne, bo może przydać się podłączenie pod telefon czy inne urządzenie (niestety raczej USB, bo mój aktualny tel. nie posiada jack'a). Preferuję jednak słuchawki po kablu niż bezprzewodowe.

Budżet? Trudno powiedzieć, jednak nie chciałbym przekroczyć 1000zł za wszystko, no chyba że po prostu warto będzie coś dołożyć.

Przeważnie będę na nich odsłuchiwał muzyki wszelakiej, nie ograniczam się gatunkowo.

Źródłem dźwięku będzie najczęściej laptop + Spotify, ale zastanawiam się nad Tidal.

Edytowano przez plazgut
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21

Nie mam niestety gdzie podjechać żeby samemu odsłuchać sprzęt, więc po przejrzeniu połowy internetu zastanawiam się nad:

Słuchawki:
Audio-Technica ATH-A990Z (44ohm)
Beyerdynamic DT 770 PRO (nie mam pojęcia na które w kwestii impedancji postawić...)

Niestety Meze ze względu na design mi nie podchodzą ;)

 

DAC/AMP:
iFi Audio GO link
iFi Audio Zen Air DAC + Air Can
iFi Audio Zen DAC V2 + Air Can

Wykraczam poza budżet już swój, no ale cóż... Jakieś sugestie? Może inne propozycje?

Źródłem najczęściej będzie laptop, choć ze względu na wygodę zastanawiałem się nawet nad iFi Zen Blue.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz rodzielcze i dokładne granie to polecę Audio-Technica ATH-M40x, natomiast jeżeli wolisz bardziej muzykalne, z przyjemnymi wokalami i gładką górą to polecę sprawdzenie  Shure SRH 440A . Co do wzmacniacz jeżeli ma być on używany w domu i mobilnie to polecam FiiO BTR5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...