Skocz do zawartości

Dirac Live 2


Recommended Posts

Cześć już raz ponad dwa lata temu, zakładałem taki temat.

Wtedy nie udało mi się znaleźć nikogo z forum, który byłby chętny w Warszawie oczywiście za opłatą zrobić mi Dirac Liva w moim Arcamie SA30.

 Skończyło się na tym , że wziąłem gościa z Audio Color ,który mi to zrobił. Cena brutto była wtedy 600zł, bez rachunku zapłaciłem 500zł.

Ale od tego czasu ,sprzęt został przeniesiony na inną ścianę  i w ten sposób został wyeliminowany problem z modem pomieszczenia, przez który w miejscu odsłuchowym brakowało basu.

Zmieniłem też kolumny i kable na sporo wyższy poziom. Gra to w tej chwili bardzo neutralnie, może nawet za analitycznie.

Chciał bym zrobić Dirac Live na nowo, i jeszcze raz spytam na forum, czy ktoś podjął by się takiego zadania, oczywiście odpłatnie.Z tym że też nie chciał bym płacić bardzo dużo,bo wysłałem zapytanie do Technikarium(bo mają siedzibę niecałe 2 km od mojego mieszkani) to dostałem odpowiedź z ceną 1400zł.To jak dla mnie sporo za dużo.

Wyprzedzając propozycje, że to proste  i zrób to sam,od razu odpowiadam, że to nie dla mnie. Mam już 60 na karku i z taką techniką byłem zawsze na bakier.

Słuchu nie mam już dobrego, i jeśli nikt chętny się nie znajdzie to będę słuchał tak jak jest. Na chwilę obecną gra to tak, oczywiście nagrane telefonem to wiadomo nie oddaje tego co normalnie słychać.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
5 godzin temu, kostek_mg napisał:

Jeżeli tak to mógłby się ujawnic i dać znać ewentualnie skąd jest? :)

A mamy jakiś nowy spis ludności czy cóś ? :) 

No to ja zapytam. 

- masz dirac ? Chcesz mieć ? 

- jak masz to w jakim urządzeniu ?

- jak masz w urządzeniu to co sprawia trudności ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie chciałem tak bezpośrednio zaśmiecać wątku kolegi Tomasza :) mam diraca w arcamie sa30. 2x robiłem kalibrację pomieszczenia i zdawałem się na automat, ale dźwięk jaki wydobywa się z głośników jest masakryczny, jak by głośniki były rozwalone. Charcza wysokie tony, brak basu, dziwne płaskie średnie tony. Problem ustaje jak wyłączę filtry. Podbicie dolnego pasma o 4/6 db niewiele pomaga, najgrosze to charczenie wysokotonowki. 

Edytowano przez kostek_mg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kostek_mg napisał:

Oj, nie chciałem tak bezpośrednio zaśmiecać wątku kolegi Tomasza :) mam diraca w arcamie sa30. 2x robiłem kalibrację pomieszczenia i zdawałem się na automat, ale dźwięk jaki wydobywa się z głośników jest masakryczny, jak by głośniki były rozwalone. Charcza wysokie tony, brak basu, dziwne płaskie średnie tony. Problem ustaje jak wyłączę filtry. Podbicie dolnego pasma o 4/6 db niewiele pomaga, najgrosze to charczenie wysokotonowki. 

Spokojnie ja już zrobiłem Diraca, a właściwie zrobił mi go Adam, któremu jeszcze raz tą drogą bardzo dziękuję. Możesz śmiało podpinać się w temacie.

 

14 minut temu, marcinmarcin napisał:

Przyjemnie się tego słucha. Ja swojego Arcama A29 zostawiłem na najbardziej upalne lato jak by mi Sugden smażył za bardzo 😁

Dzięki, przyjechałem teraz do Niemiec i puściłem sobie na kompie plus dongiel iBasso i słuchawki Emotiva GR1, i rzeczywiście nieźle to brzmi.

Kupiłem nowego wzmaka Qudral Aurum A9 (podobno gra sporo lepiej od Arcama SA30),ale stoi jeszcze w kartonie, bo zastanawiam się jeszcze czy dokupić do niego Eversolo DMP A8 do kompletu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kostek_mg napisał:

mam diraca w arcamie sa30. 2x robiłem kalibrację pomieszczenia i zdawałem się na automat, ale dźwięk jaki wydobywa się z głośników jest masakryczny, jak by głośniki były rozwalone. Charcza wysokie tony, brak basu, dziwne płaskie średnie tony. Problem ustaje jak wyłączę filtry.

To dziwne zjawisko faktycznie. Robiłem filtry Diraciem z dwóch różnych urządzeń / DDRC - 24 , DDRC -22/ na trzech różnych wzmacniaczach i kolumnach , u dwóch kolegów na ich systemach i .... nic takiego się nie działo .

Co to znaczy pomiar na " automacie " ? W diracu musisz przejść wszystkie etapy , z czego najistotniejsze jest ustawienie czułości mikrofonu i wzmocnienia sygnału. W " pierwszym " diracu sprawa była dziecinnie prosta , pojawiały się zielone pola i wszystko było jasne. W dwójce nie wiem czemu z tego zrezygnowano.

Dirac po pomiarach wycisza sygnał , właśnie po to by ktoś sobie nie rozwalił przetworników , bo np. ma włączone dodatkowo jakieś filtry podbijające pasmo.

To charczenie o którym piszesz jest niepokojące , sam bym nie podbijał na razie żadnego pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...