Skocz do zawartości

Kino domowe do 8 tyś


cichy9007

Recommended Posts

8 minut temu, Q21 napisał:

HDMI eARC nie jest jeszcze najbardziej popularnym złączem w sprzęcie stereo. Znajdziesz je m.in we wzmacniaczach takich jak Audiolab 7000A, Marantz Stereo 70s, Cyrus One Cast, czy Onkyo TX-8270

Do dyspozycji jest 8k budżetu a paają propozycje wzmacniaczy za 6.5... W tym przypadku chyba lepiej by było kupić (jak już się pojawi) Wiim Amp za ~1500 PLN a pozostałą kwotę wydać na lepze kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cichy9007 napisał:

No powiem wam szczerze że zadania nie ułatwiacie, wizja którą miałem legła. Yamaha rn 803d niestety nie ma hdmi:/

ale podpinasz po optyku do TV i działa ;) a przez telefon możesz sterować całym amplitunerem. Za tą cenę co są używki to spoko opcja. Chyba że hdmi to konieczność. 

A jeżeli większy budżet to 

np. yamaha rn 1000a ( zagra na podobnym poziomie co rn 803d, tylko masz HDMI i tidal connect. 

cambridge evo 75, arcam sa30, nad m10v2 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, przeprowadziłem z żoną poważną rozmowę i udało się dojść do kompromisu:) Sofę odsunę od ściany, zrobi się miejsce na głośniki surround, jednakże jest jeden warunek, mają być te tylne jak najmniejsze i montowane będą na ścianę. Reasumując poszukiwane będzie całe kino domowe 5.1 z założeniem że tyły jak najmniejsze, znacie jakieś takie konstrukcje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli będzie jednak kino a nie stereo?

Tak te Minx12 radza sobie.

Jest tu temat na tym forum gdzie kolega właśnie je wybrał i mowił że ejst zadowolony w roli surroundów.

Amplituner Denon X 2800 ? Yamaah A6A?

Co ląduje na przody? Bronze 200?

Cześć, tak po rozmowach z żoną udało się przesunąć kanapę i zrobić tym samym miejsce na satelitki efektowe więc będzie kino. Tylko i wyłącznie na podstawie forum wytypowałem yamahę v6a oraz myślałem nad resztą zestawu heco aurora 700+ centralny+ sub. Tak jak gdzieś wyżej pisałem 80% stanowi u nas netflix a reszta to tv w tle, przy weekendzie więcej muzyki jak się sprząta. Co do gatunku to ja słucham hip hopu oraz pop/dance żona z kolei to co w radiu leci. Nie mam doświadczenia w home audio natomiast mam w car audio i preferuję dźwięk miękki, ciepły, bas bez przeciągania, punktowy. Nie lubię grania chłodnego i jak wysokotonowy wierci dziurę w głowie. Mógłbyś na podstawie tego coś wytypować? Ps. rzecz najważniejsza kolumny muszą być czarne 😂 Tego już nie dam radę przeskoczyć, pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Butler napisał:

Z Yamahą wywierci Ci wysokie tony na wylot.

To się nauczy jak ważne są odsłuchy 😉

Ja się kiedyś naczytałem o dali ikon 6 mk2, boziuuuu jak one wtedy u mnie cieniutko zagrały. 

Pierwsza myśl po minucie słuchania to to że nikt, nigdy ich ode mnie nie odkupi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2024 o 21:53, cichy9007 napisał:

Cześć, tak po rozmowach z żoną udało się przesunąć kanapę i zrobić tym samym miejsce na satelitki efektowe więc będzie kino. Tylko i wyłącznie na podstawie forum wytypowałem yamahę v6a oraz myślałem nad resztą zestawu heco aurora 700+ centralny+ sub. Tak jak gdzieś wyżej pisałem 80% stanowi u nas netflix a reszta to tv w tle, przy weekendzie więcej muzyki jak się sprząta. Co do gatunku to ja słucham hip hopu oraz pop/dance żona z kolei to co w radiu leci. Nie mam doświadczenia w home audio natomiast mam w car audio i preferuję dźwięk miękki, ciepły, bas bez przeciągania, punktowy. Nie lubię grania chłodnego i jak wysokotonowy wierci dziurę w głowie. Mógłbyś na podstawie tego coś wytypować? Ps. rzecz najważniejsza kolumny muszą być czarne 😂 Tego już nie dam radę przeskoczyć, pzdr.

Moim zdaniem dobry estaw. Zrobić dwa osobne usatwienia/ presety i będziesz zadowolony.

Dnia 13.01.2024 o 23:02, Kw202 napisał:

To się nauczy jak ważne są odsłuchy 😉

Ja się kiedyś naczytałem o dali ikon 6 mk2, boziuuuu jak one wtedy u mnie cieniutko zagrały. 

Pierwsza myśl po minucie słuchania to to że nikt, nigdy ich ode mnie nie odkupi. 

Ale kupił. Odemnie też. Z nimi grałem najkrócej chyba.

No może poza Wharfedale Evo 2 40. Był kiedyś taki model.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...