Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

7 minut temu, Gargan napisał:

To jest odpowiedź na twoje problemy 🙂

04-1.jpg

Myślisz ze bez korektora sie nie obejdzie ? Samymi kolumnami nie uzyskam efektu jakiego oczekuje ? Troche szkoda.

5 minut temu, Gargan napisał:

Vela nie złagodzi Ci okolicy 4kHz.

2023-12-31-TST-ELAC-Vela-FS-407-2-m1.png

No na wykresie nie wyglada to imponujaco.Chociaz mocnej gorki na wysokiej srednicy nie ma.Kef r900 za to maja i przy odsluchu to sie potwierdzilo darly ryja strasznie im glosniej graly tym gorzej.

Szkoda ze nie ma pomiarow pylonow....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym w Wharfedale albo Mission albo Castle, ale na pewno nie w Vela na przetwornikach AMT 😉

Teraz jest moda na DSP/RC (Dirac, Room Perfect itp.). Jeśli nic nie zadziała to pozostaje tylko to. 

Ja już się przyzwyczaiłem, że nagrania są do dupy. Im mam lepszy sprzęt tym gorzej się tego słucha. Taki paradoks audiofila 🙂

Zobacz jak Castle Knight 5 zachowuje się na 4kHz i porównaj do Vela 407.

58676-castle-knight-5-audiocompl-fot1.jpg

58685-castle-knight-5-audiocompl-lab1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gargan napisał:

Ja już się przyzwyczaiłem, że nagrania są do dupy. Im mam lepszy sprzęt tym gorzej się tego słucha. Taki paradoks audiofila 🙂

Zobacz jak Castle Knight 5 zachowuje się na 4kHz i porównaj do Vela 407.

 

 

No to faktycznie ma miejsce.W latach 80-90 kiedy to sluchalo sie takiej muzyki na różnej masci wiezach itp te nagrania byly znośne a nawet całkiem dobrze brzmialy.To byl calkiem inny odsluch taki sprzet nie wyciagał z tych nagran tego calego syfu a nawet fajnie je upiekszał.Dzisiejsze sprzety sa bezapelacyjnie lepsze ale czesto takie bezduszne analityczne i zimne granie a przynajmniej to co juz mialem takie bylo.

9 godzin temu, AudioTube napisał:

 

c6563edc-f627-4a04-9db4-0b495bb20b2c.jpeg

Dół.

czerwony w miejscu odsłuchu 

Czarny po DSP 

@ufo27 jesteś w drodze, ale czy właściwy kierunek?

No trzeba przyznac ze po korekcji duza roznica.Te duze gorki zniknely.Wykres ładnie sie wygladził.Akustyka niestety mocno daje w kosc....czasami faktycznie samym ustawieniem nic nie zdziałamy.

Jak tniesz subwoofer ? Czy do Twojej muzyki go potrzebujesz ? Same kolumny nie zapewniaja Ci niskiego zejscia ?

Edytowano przez ufo27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27 właśnie to mnie irytowało w Yamaha A-S2000, że za bardzo pokazywała, że dzisiejsze odtwarzacze grają sucho i technicznie, a nagrania są zrealizowane byle jak, z kompresją i jakimiś podbitymi wycinkami pasma, żeby dobrze brzmiało na telefonie. Nie dało tego się słuchać. Dopiero maksymalnie "ciepły" (dosłownie i w przenośni) DAC na lampach naprawiał sytuację. Ale ostatecznie zmęczył mnie ten wzmacniacz. A po jakimś krótkim czasie zaczął śmierdzieć, więc doszedłem do wniosku, że czas się go pozbyć - mimo, że bardzo podobał mi się z wyglądu. Taka jednolita bryła z bursztynowymi diodami. Bardzo fajny. Te nowsze Yamaha ze wskaźnikami są zbyt wysokie, żeby były eleganckie. Niepotrzebnie je napompowali. Wskaźniki zmieściłyby się na niższym froncie. To chyba jest tylko po to, żeby pokazać klientowi - patrz jaka to potęga! Śmieszny zabieg 😏

78203f494094a1ba860fc07b9de6 (1).jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27  pojeździj proszę trójkątem/kolumny+sweetspot po całym salonie/pokoju. Nawet gdybyś i tak z góry wiedział, że zestaw tam nie będzie mógł stać. Dla nauki. Zaufaj swojej ciekawości. Bez hamulców. Kolumny i stołek. „Dziś” to Ty wybrałeś im miejsce. A ten trójkąt Ciebie nie chce słuchać.


I Koncentruj się na odbiorze niskich tonów. Zostaw w spokoju wokale, przestrzenność, głębię sceny itp. Poszukaj „mięsa” i fajnego zejścia. 

A na końcu będziesz mądrzejszy. I odzyskasz spokój. Bo wiedza to spokój, pewność i na końcu kiedyś ogromna satysfakcja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gargan napisał:

@ufo27 właśnie to mnie irytowało w Yamaha A-S2000, że za bardzo pokazywała, że dzisiejsze odtwarzacze grają sucho i technicznie, a nagrania są zrealizowane byle jak, z kompresją i jakimiś podbitymi wycinkami pasma, żeby dobrze brzmiało na telefonie. Nie dało tego się słuchać. Dopiero maksymalnie "ciepły" (dosłownie i w przenośni) DAC na lampach naprawiał sytuację. Ale ostatecznie zmęczył mnie ten wzmacniacz. A po jakimś krótkim czasie zaczął śmierdzieć, więc doszedłem do wniosku, że czas się go pozbyć - mimo, że bardzo podobał mi się z wyglądu. Taka jednolita bryła z bursztynowymi diodami. Bardzo fajny. Te nowsze Yamaha ze wskaźnikami są zbyt wysokie, żeby były eleganckie. Niepotrzebnie je napompowali. Wskaźniki zmieściłyby się na niższym froncie. To chyba jest tylko po to, żeby pokazać klientowi - patrz jaka to potęga! Śmieszny zabieg 😏

78203f494094a1ba860fc07b9de6 (1).jpeg

Miałem ta yamahe srebrna i piano black boki kupilem ja właśnie oczami !! Piekna ciezka !! No wlasnie i tyle zeby tak grala jak wygladala.

Kolega ma ja do dzis z klipsch rp280 no nie moje granie ale bas ma mocno podbity na regulatorze na godzinie 3-4.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym z Castle jednak uważał. Bardzo specyficzne kolumny. Praktycznie nie do odsprzedazy na rynku wtórnym

Dobry dołek może załątwać Dirac. Czy to w SA30 czy NAD M10 albo teraz także w Node po dokupieniu licencji.

Inny izytkownik na forum obok właśnie ma Vele i zastosował Diraca, wyciągnał z nich brzmienie porównywalne do Diamondów 8 serii Bowersa.

DA się!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gargan napisał:

Celowałbym w Wharfedale albo Mission albo Castle, ale na pewno nie w Vela na przetwornikach AMT 😉

Teraz jest moda na DSP/RC (Dirac, Room Perfect itp.). Jeśli nic nie zadziała to pozostaje tylko to. 

Ja już się przyzwyczaiłem, że nagrania są do dupy. Im mam lepszy sprzęt tym gorzej się tego słucha. Taki paradoks audiofila 🙂

Zobacz jak Castle Knight 5 zachowuje się na 4kHz i porównaj do Vela 407.

58676-castle-knight-5-audiocompl-fot1.jpg

58685-castle-knight-5-audiocompl-lab1.jpg

Czemu ty tak w ciemno ludziom głupoty polecasz, tak ciemno grające kolumny nie każdemu pasują, a już w porównaniu do Veli to porażka. Ja bym na twoim miejscu wybrał Vele, bo dla mnie grają lepiej od Diamondów, ale żeby zdecydować najlepiej musisz zrobić odsłuch porownawczy. W razie czego Vele w wersji Mk 2 czyli 407.2 sprzedasz bez większej straty, a w przypadku Diamondów ta strata będzie większa. 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr Sonido napisał:

JA bym z Castle jednak uważał. Bardzo specyficzne kolumny. Praktycznie nie do odsprzedazy na rynku wtórnym

Dobry dołek może załątwać Dirac. Czy to w SA30 czy NAD M10 albo teraz także w Node po dokupieniu licencji.

Inny izytkownik na forum obok właśnie ma Vele i zastosował Diraca, wyciągnał z nich brzmienie porównywalne do Diamondów 8 serii Bowersa.

DA się!

 

Nigdy nie mialem ani nie slyszałem Castle.Jesli faktycznie ciezko je potem pogonic to wole nie ryzykowac.Każde kolumny co mialem to do max 3tyg i sie sprzedaly.Dali h400 to kilka dni i bylem 3tys do przodu 👍

B&W ale niższe modele to totalnie nie moje brzmienie kurde jasne strasznie cykajace....

Ale kiedys udalo mi sie posluchac 801 nautilius przez chwile potem zostaly przelaczone na male tannoy.To wygladalo wrecz zabawnie przy tych monstrach 801 !! Pamietam ze rozgladalem sie gdzie stoi sub a to bas z tannoy byl 🤔 pomieszczenie moze 18m2.Jeszcze nie dawno wszyscy wzdrygali sie od wszelkich korekcji pokretel od regulacji a teraz widze ze coraz wiecej osob wrecz poleca takie rzeczy.

Posluchajcie na sluchawkach co Wam sie bardziej podoba

Dla mnie te 705 okrponie ale kazdy ma inny gust inna muzyke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka strata oddać w ciągu 14 dni... Normalnie miliony utracone 😏

Kolega chce, żeby mu grało po staremu, tak? Żeby nie dawało podbitym przełomem średnich i wysokich tonów, tak? No to nic na AMT nie powinien kupować, bo to ze starym graniem nie ma nic wspólnego.

@ufo27 dzięki za link - posłuchamy sobie jak zbiera mikrofon autora filmiku 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Czemu ty tak w ciemno ludziom głupoty polecasz, tak ciemno grające kolumny nie każdemu pasują, a już w porównaniu do Veli to porażka. Ja bym na twoim miejscu wybrał Vele, bo dla mnie grają lepiej od Diamondów, ale żeby zdecydować najlepiej musisz zrobić odsłuch porownawczy. W razie czego Vele w wersji Mk 2 czyli 407.2 sprzedasz bez większej straty, a w przypadku Diamondów ta strata będzie większa. 

Tu masz racje co do straty za d30 mk2 na olx poszly za 7tys jeszcze na gwarancji a wiadomo ile kosztuja nowe.Ja w tej samej kasie moge miec obie.Nawet stare elac fs407 nieźle trzymaja cene.Chodz ostatnio sporo vela pojawia sie na portalach akucyjnych czyzby nie byly takie wspaniale jak wynika z opisow i testow tego nie wiem.Wiem ze basowo 407 mocniej daje niz 408 i 409 ktore graja bardziej rowno ciekawe.

 

7 minut temu, Gargan napisał:

Wielka strata oddać w ciągu 14 dni... Normalnie miliony utracone 😏

Kolega chce, żeby mu grało po staremu, tak? Żeby nie dawało podbitym przełomem średnich i wysokich tonów, tak? No to nic na AMT nie powinien kupować, bo to ze starym graniem nie ma nic wspólnego.

@ufo27 dzięki za link - posłuchamy sobie jak zbiera mikrofon autora filmiku 🙂

To dla mnie nie strata pylony nowe moge oddac mowie o vela ktoe bralbym uzywane.

Ja wiem ze youtube to slaby test i tak jak piszesz z mikrofonem.Ale chodzi o roznice.Ja b&w na zywo mialem i wiem jak graja dla mnie nie fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27 słuchając u mnie z tego filmiku wynika, że Vela grają nosowo i są przytłumione. B&W swobodnie i naturalniej. Przede wszystkim autor filmu ma zbyt małe pomieszczenie do obydwu modeli. Ja mam ciasno ustawione kolumny i to słuchać, a gość postawił paczki praktycznie obok siebie. To nie ma prawa zagrać 🙂

Przypomnisz co za sprzęt masz u siebie? Szczególnie odtwarzacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gargan napisał:

@ufo27 słuchając u mnie z tego filmiku wynika, że Vela grają nosowo i są przytłumione. B&W swobodnie i naturalniej. Przede wszystkim autor filmu ma zbyt małe pomieszczenie do obydwu modeli. Ja mam ciasno ustawione kolumny i to słuchać, a gość postawił paczki praktycznie obok siebie. To nie ma prawa zagrać 🙂

Ta nosowość no właśnie każdy jednak co innego lubi dla mnie to przyjemniejszy odbior mi sie podoba.B&w mnie mecza jak bym na nich zapodal moja muzyke to po 5 min mam dosyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pewności jak to faktycznie gra. 

Na filmikach w necie i w salonie audio Audiovector QR1 brzmiały zacnie. Za to w domu wykończyły mnie w jeden wieczór. 

Opera Prima 2015 w internecie i salonie nie robią wrażenia, za to w domu używam ich od 2018 roku i nie mam chęci zmieniać. 

Polecam markę tak a'propos 😉

Nie są nosowe jak Vela ale też nie ostre jak B&W. Rozsądny kompromis 🙂

opera_logo_singolo_480x480.jpg.c2c4f7803be78a04324439f258d51d43.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27 widzę że wrzuciłeś filmik ze stronki salonu z którego ja pierwszy tu na forum wrzucałem filmiki, i było ich sporo.

Dużo też nowych kawałków spodobało mi się z ich playlist i dzięki temu poznałem nowych wykonawców.

https://www.youtube.com/@FidelityHamburg/videos

no i prawie we wszystkich filmach można sobie włączyć napisy po polsku.

A co do tego , że sporo pojawia się Veli na portalach aukcyjnych to chyba właśnie większość włascicieli chce wymieniać na wersję mk2.

Ja swego czasu zastanawiałem się nad kupnem Veli 407, ale w czasie gdy chcałem kupić nie było na idealo.de odpowiednich promocji i zdecydowałem się na Cantony Reference 8k, które grają bardziej po jaśniejszej stronie od Veli. Pewnie był bym bardziej zadowolony z 407, ale cóż mówi się trudno. Szczerze powiem to choruję na tą jeszcze lepszą wersję Veli  monitory Concentro  S 503, ale tu już koszt trochę duży, bo za wersję mk1 z b-ware trzeba dać 2000 euro za sztukę, a jeszcze standy trzeba by dokupić.

A tu film dla Gargamela , który "uwielbia " wysokotonówkę AMT.

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia są subiektywne. 

Nie obchodzi mnie co Ty słyszysz i jakie są twoje odczucia. Ja dźwięk AMT odbieram jako dziwny, drażniący i nie odpowiadający rzeczywistości. 

Nie polubię ich tylko dlatego, że spróbujesz zdyskredytować moje zdrowie psychiczne - jak próbujesz nieudolnie zrobić.

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gargan napisał:

Wrażenia są subiektywne. 

Nie obchodzi mnie co Ty słyszysz i jakie są twoje odczucia. Ja dźwięk AMT odbieram jako dziwny, drażniący i nie odpowiadający rzeczywistości. 

Nie polubię ich tylko dlatego, że spróbujesz zdyskredytować moje zdrowie psychiczne - jak próbujesz nieudolnie zrobić.

Do Twojego zdrowia psychicznego nic nie mam, tylko do Tego co wypisujesz a jest nie zgodne z prawdą, i 99% ludzi uważa zupełnie co innego. Dlatego staraj się tych swoich bzdur nie pisać tak często , bo to nie ma nic wspólnego z tym jak jest na prawdę.

Tu jest porównanie monitorów z wyższej póŁki cenowej i dla mnie właśnie Elac Concentro S 503 tu czaruje, a mnie trochę drażni to co słyszę z B&W 805 D 4.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Tu jest porównanie monitorów z wyższej póŁki cenowej i dla mnie właśnie Elac Concentro S 503 tu czaruje, a mnie trochę drażni to co słyszę z B&W 805 D 4.

 

1.Elac,

2.Dynaudio,

3 b&w

Dla mnie oczywiste nie ma nawet co sie zastanawiac.Ale to moje zdanie.

Wokal z elaca normalnie mistrzostwo jakby siedzial mi w glowie.

Na żywo musza robic wrazenie nawet przez youtube slychac fajny bas i gladkosc i detal na wysokich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gargan napisał:

Test na YouTube 🤦

Nie mam już więcej pytań.

Ty robisz testy z telefonu, a przynajmniej piszesz o tym co z nie go słyszysz, a to dopiero profeska.

Wiadomo do filmów z Youtuba trzeba podchodzić z dystansem, ale sporo można też usłyszeć jeśli używamy wzmacniacza słuchawkowego i dobrych słuchawek, a nie jak ty samego telefonu.

No niestety ceny jeszcze w wersji orzecha(a ta mi się najbardziej podoba) nawet z bi-ware to trochę za duże dla mnie obciążenie.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/202642702_-concentro-s-503-black-elac.html

Były już po 1999euro za sztukę, a używki tyle , że czarne były wystawione za 3000 euro para.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...