Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

Od razu mowie ze nie slyszalem .

Jednak z tego co w necie widzialem, podobno te D28 sa lepsze, teraz tez jest MK2 wersja tych 28k. Moze sprawdz je, dla pewnosci tez. Ja sam mam D25, 

Co do Evo , za malo nie bedzie . D30 ma 91 dB a D28 90 dB. Evo sobie z nimi poradzi.

Bedziesz wybieral tylko z tych dwoch ktore podales? 

Musi to byc all in one? Ile chcesz wydac na wmacniacz? Itp. Koledzy pewnie zadaja ci te same pytania jak zauwaza twoj wpis.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi to obojętne jaki wzmacniacz. Byle by działało dobrze. 

 

Głównie będę słuchał muzyki z tidal i obowiązkowo podłączone do tv. 

Wzmacniacz ma wydobyć z nich wszystko co możliwe 

 Nie chce przekraczać 7500 zl. Co poradzicie? 

Innymi słowy, mam je do kupienia za 8 500 PLN.  Opłaca się? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cambridge Audio CXA81.Mialem I bardzo fajnie sie z D25 rozumial.

Duzo tanszy ale bardzo dobry wzmacniacz z bluetooth.  

U mnie jakies 1200 kosztuje.

Wiec sporo kasy zostanie na ewentualny streamer, ktory moze miec zlacza ktorych CXA 81 nie ma.

Nigdy niczego takiego do TV nie podlaczalem wiec nie wiem jak to dziala.

Warto sprawdzic.

Ten Evo sie pewnie tez nada.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam arcam sa30. A jest w rozsądnej cenie dostępny biorąc pod uwagę co oferuje. Fajny wzmacniacz i pylony diamond go lubią. Moim zdaniem lepiej się dogaduje niż Cambridge czy yamaha. Chociaż ja z diamondami wokalem Yamahę niż Cambridge. Ale Arcam znacznie lepiej się z nimi dogaduje. 

A Jaki masz metraż? Jeżeli ok 28m2+ to ja bym śmiało 30 wstawiał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość krótko D30, ale nie wygrzałem ich w 100%, , nie wiem czy góra by się uspokoiła, ale mnie mocno męczyły wysokie tony, W D28 bardziej mi się podobały, instrumenty lepiej wybrzmiewały, lecz bas był o wiele słabszy. Spróbuj  Denona 1600ne, obecnie użytkuje go z Jasperami i miałem też denonki do diamondów , możesz przetestować Magnata Ma900 wypada całkiem nieźle cenowo. Nie napisałeś w jakich gustujesz gatunkach oraz jaki posiadasz metraż.  @CarmionSłuchałem go krótko w połączeniu z jblami i zawsze mnie ciekawiło jak on zagra z pylonami - jak się spisywał z nimi na basie? Jest wiele skrajnych opinii, iż jest tam dość szczupło, a raczej brakuje takiego mięcha, prawda to?

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem Roksana Caspiana M2 z cxn V2 i podłączyłem arcama sa30 bez diraca to pod względem ilości niskich tonów to grał arcam zdecydowanie mocniej. A roksan sam w sobie gra dość gęsto. Lecz przy Roksanie Caspianie ogólnie całość grała lepiej a przede wszystkim wysokie tony były bardzo ułożone i te brzmienie tak wciągało że nie mogłem się oderwać. Arcam gra jaśniej w porównaniu do Roksana Caspiana. Ale w porównaniu do Cambridge to zdecydowanie cieplej. Bo ja nie mogłem znieść góry z cxa 80 i azur 851a. A w arcamie mi się przyjemnie słucha chociaż na diracu sobie zredukowałem odrobinę górę bo ja lubię brzmienie gdy wokal jest bardziej z przodu. 

 

 Ja mam diamondy 28 w 21m2 + korytarz 9m2 i grają dla mnie z solidną podstawą basową. Ale nie mają tyle Basu co np. Heco Aurora 700. Lecz pod względem jakości tego basu to zjadają te wcześniejsze Heco co miałem. Z JBL nie wiem bo nie słuchałem. Więc porównania nie mam. 

 

No i uważam że Roksan Caspian M2 lub Arcam sa30 i Diamondy to jedno z najlepszych połączeń. Tylko do Roksana trzeba dodać jeszcze streamer i dac. A Arcam sa30 ma wszystko w jednym. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś lubię jak wokal jest na linii kolumn,  bądź nawet za nimi i pierwsze skrzypce gra basior i rozmawiając ze wszystkimi, którzy używali arkama sa30 raczej mówili, iż tam zejścia się takiego nie uświadczy i właśnie to pasmo nie jest jakieś spektakularne , więc tu mnie zaskoczyłeś,  niestety nie miałem okazji podłączyć go z diamondami tak samo jak i z jasperami, jedynie udało mi się poznać jego barwę z jblami i rzeczywiście nie miało to kopa takiego jak lubię w moim gatunku, który jest wymagający w tej materii. Zaintrygowałeś mnie tym wpisem i muszę się przekonać sam jak to gra z pylonami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Ja zaś lubię jak wokal jest na linii kolumn,  bądź nawet za nimi i pierwsze skrzypce gra basior i rozmawiając ze wszystkimi, którzy używali arkama sa30 raczej mówili, iż tam zejścia się takiego nie uświadczy i właśnie to pasmo nie jest jakieś spektakularne , więc tu mnie zaskoczyłeś,  niestety nie miałem okazji podłączyć go z diamondami tak samo jak i z jasperami, jedynie udało mi się poznać jego barwę z jblami i rzeczywiście nie miało to kopa takiego jak lubię w moim gatunku, który jest wymagający w tej materii. Zaintrygowałeś mnie tym wpisem i muszę się przekonać sam jak to gra z pylonami.

Nie znam modelu 30, miałem tylko 25 i teraz 28. No i miałem wrażenie że w 25 było ogólnie więcej basu, ale był taki jakby napompowany i nie schodził tak jak 28. Dla mnie model 28 jest bardziej liniowy i przy większych metrażach faktycznie może tego dołu brakować. Ale pylon diamond nie jest stworzony do łupania basem. Np. Pylon opal ma znacznie więcej basu, no ale nie ma tej jakości ;)

Aktualnie słucham na arcam avr 20, diamond 28 i sub rel 1003ht mk2 crossover na 70hz ustawiony. Bardziej mi się podoba w stereo podbicie stopy perkusji, bo na samych diamond mi tego brakowało, ale to między innymi dlatego bo arcam avr 20 nie jest w stanie oddać bass jak integra roksan caspian lub nawet sa30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Carmion napisał:

No i uważam że Roksan Caspian M2 lub Arcam sa30 i Diamondy to jedno z najlepszych połączeń. Tylko do Roksana trzeba dodać jeszcze streamer i dac. A Arcam sa30 ma wszystko w jednym. 
 

Jeśli chcę aby dźwięk był tylko z telewizora (spotify, tidal, youtube, netflix, itp.. ) to potrzebuję te dodatkowe STREAMERY i DAC? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Z tych dwóch zdecydowanie EVO.

Z RN800 zagrają troche blado te kolumny.

Tu by się przydało EVO 150. Zapytaj o ceny.

Albo SA30 jak jeszcze znajdziesz.

Albo Q21 ma chyba jeszcze Roskan Caspian M2 ale tu stream osobno

Taki zestaw nie bylby tez dobra opcja?

https://www.imperiumaudio.pl/cambridge-audio-cxa81-wzmacniacz-cxn-v2-sieciowy-odtwarzacz.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Roksany to bardziej anaogowe wzmacniacze sa. Jesli sie nie myle to chyba wszystkie modele, sa pozbawione wejsc innych niz RCA.

Heheh

To nie ma opcji z tym ROKSANEM, bo ja to głównie potrzebję do nowego TV podłaczyć. A mój nowy TV nie ma nawet wyjścia analogowego, tylko 4x HDMI 2.1 i OPTYK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Czy DAC mi jest potrzebny, jeśli źródłem dźwięku będzie TV i czasami może podłącze komputer lub Play Station (PS chyba też będzie podłączony prosto do TV) ?

 

Ciągle zastanawiam się czy szukać ALL IN ONE, czy wystarczy mi sam porządny wzmacniacz stero

Edytowano przez Kam2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kam2 napisał:

Czy DAC mi jest potrzebny, jeśli źródłem dźwięku będzie TV i czasami może podłącze komputer lub Play Station (PS chyba też będzie podłączony prosto do TV) ?

Jesli zrodlem jest wyjscie cyfrowe, to tak, dac jest potrzebny.

Mozesz tez np. kupic cos takiego 

https://www.imperiumaudio.pl/cambridge-audio-cxa81-black-edition-zintegrowany-wzmacniacz-stereo.html

i dokupic jakis niedrogi streamer - jest tego troche na rynku.

Tutaj jest watek o, jak nazwa wskazuje, niewielkich wzmacniaczach, moze zerknij czy cos tutaj sie nie znajdzie za nie tak duza sume, co pozwoli na dokupienie dobrego streamera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...