Skocz do zawartości

Denon AVR-X6800H


emigrant

Recommended Posts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niewiele sie tu zmieniło. Nadal te amplitunery stoją podobnie. Oficjalnie

nie mówiać o tym że na amazonie trafia sie X 2800 za 2500? coś koło tego a X1800 za 3K dalej.

Wydaje mi się że Denon tak działa bo zobaczył słabość konkurentów.

Onkyo / Pioneer / Integra walczą miedzy soba zamiast się uzupełniać.

Z Yamaha dostepnosci słabe, ale jak jest to mało kanałow w porównaniu do ceny. Ubolewam bo ich brzmienie mi pasuje.

15 K za ten amp?

RZ 70 też tyle kosztuje

A8A też.

JA wybieram AVR 11 bo uzywam i tak 5.1.2 w tej cenie. Ale co kto woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@PanKlorJa za biedny na X6800H. Co nie zmienia faktu interesuję się Denonem od X4800H w górę dla samej wiedzy co i jak. Poniżej żaden model już mnie nie interesuje. Docelowo wleci X4800H zamiast Onkyo 606. To jeszcze nie teraz. Jak to się mówi są rzeczy ważne i ważniejsze. Poza tym Onkyo działa, 5.1 DD i DTS działa. Logicznie myśląc póki nie odpalę u siebie Atmosa i nie kupię nowego TV to wymiana Onkyo na X4800H dla dalej 5.1 to czysta fanaberia i nic nie wniesie. Na Jamo 606 TrueHD i DTS-HD za bardzo nie odczuję względem zwykłego DD i DTS. Poza tym moje 15 letnie Onkyo umie TrueHD i DTS-HD Master Audio, tylko nie ma jak posłać tych formatów do niego. Chyba Ci pisałem, najpierw wleci nowy TV(czekanie na Lg G4 dla nowego SoC Alpha 11 i MLA 2.0) a dopiero później X4800H. Taka kolejność jest bardziej rozsądna. O ile z TV będę miał jakąś tam korzyść w postaci HDR/Dolby Vision/Netflix i inne serwisy streamingowe to z X4800H jakbym kupił pierwszy żadnej korzyści. Mój Samsung UE50HU6900 nawet ARC nie umie. Jedynie optyk. Zidoo na razie też nie chcę kupować póki nie będzie X4800H, bo znowu zrobi się problem. Zidoo wpinam do Onkyo i będę miał TrueHD i DTS-HD, ale Onkyo do TV pośle obraz max 1080p a TV jest 4K. Można kupić deembeder HDV-MB08, ale to niepotrzebny wydatek(~ 300 zł), bo ten gadżet pewnego dnia przestanie być potrzebny.  

edit:

TV umie ARC zwykły, to Onkyo nie umie ARC, bo to jeszcze czasy, gdy ARC jeszcze nie istniało.

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PanKlor napisał:

Rozumiem... czekam na dalszy rozwój tej sagi jak wyjdą modele X-x900 ;)

Raczej nie doczekam X4900H, bo już dawno pod TV będzie X4800H. Jeżeli myślisz, że ze mnie jakiś bajkopisarz forumowy to się mylisz. Przyszedł czas na wymianę starego hw i tak się stanie, bo taka kolej rzeczy, a że sobie ubzdurałem, że ma być taki sprzęt a nie inny i dość drogi to trudno. Mnie nigdzie się nie spieszy. Póki co wszystko działa jak napisałem powyżej.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Ale jak usłyszałem, że w takim x6700 nie można pogodzić hdmi out z TV4K gdy drugie hdmi out ma wpięty projektor 1080p to zapał mi opadł...

A no było.

16 godzin temu, Butler napisał:

Fakt, w 4700 to samo. W nowych to poprawili?

Dobre pytanie

13 godzin temu, PanKlor napisał:

Bo tak przeczytał u Amira na forum. 

Hahahaahah, Prawda!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, emigrant napisał:

Dlatego nie będzie X2800H, czy X2800H+ aka X3800H, które uważam za elektrozłom jak i Onkyo 7100/RZ50. 

EOT

Bez przesady że elektrozłom, 3800 to już 9 kanałów w spoko cenie, chociaż ekscytujące jest to, że 4800 jest Made in Japan i ma cięższe klocki, widziałem zdjęcia ich bebechów i faktycznie bardziej mięsne (był opis co się różni ale nie mam pojęcia o tym, powątpiewam czy wysłuchałbym różnicę), metalowa obudowa w całości. I trzeba solidnie dopłacić mimo że kanałów tyle co 3800.

Ale to trochę jak zakup Grand Seiko zamiast Seiko, owszem bardziej zaawansowane trybiki, ho ho ho jak cudownie, ale no ;) 

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2024 o 08:47, Piotr Sonido napisał:

No i niewiele sie tu zmieniło. Nadal te amplitunery stoją podobnie. Oficjalnie

nie mówiać o tym że na amazonie trafia sie X 2800 za 2500? coś koło tego a X1800 za 3K dalej.

Wydaje mi się że Denon tak działa bo zobaczył słabość konkurentów.

Onkyo / Pioneer / Integra walczą miedzy soba zamiast się uzupełniać.

Z Yamaha dostepnosci słabe, ale jak jest to mało kanałow w porównaniu do ceny. Ubolewam bo ich brzmienie mi pasuje.

15 K za ten amp?

RZ 70 też tyle kosztuje

A8A też.

JA wybieram AVR 11 bo uzywam i tak 5.1.2 w tej cenie. Ale co kto woli.

Z Yamahą dostępność będzie dużo lepsza już na początku lutego. Od "sasa do lasa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że za to made in Japan słono się płaci w Denonie.

Trzeba to brac pod uwagę.

Ale model X3800 jest na prawde spoko. Jak jest w lepszej cenie to super opcja.

13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Z Yamahą dostępność będzie dużo lepsza już na początku lutego. Od "sasa do lasa :)

No to są dobre wiadomości. Jak będzie u nas z cenami?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tylko że za to made in Japan słono się płaci w Denonie.

Trzeba to brac pod uwagę.

Ale model X3800 jest na prawde spoko. Jak jest w lepszej cenie to super opcja.

No to są dobre wiadomości. Jak będzie u nas z cenami?

 

Prawdopodobnie utrzymają się na tym samym lub podobnym poziomie co dotychczas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo jednak na Zachodzie nowu jest tańsza o 300 zł. Nie mowie o promocji gdzie bywa tańsza o ponad 600 zł.

Mówię tu o modelu V6A, pewnie najbardziej popularnym w sprzedazy.

Dobrze by bylo gdyby ta roznica byla po prostu nizsza. Nie mowie identyczna, placimy za wszystko wiecej to ok, ale pi prostu nizsza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...