Skocz do zawartości

Pomóc w doborze kolumn


paweł bzdon

Recommended Posts

Witam

Posiadam amplituner kina domowego Denon AVC 6700 i chciałbym do niego dokupić nowe kolumny tylko nie jestem pewien które się zdadzą.

Zastanawiałem się nad 

Elipson prestige facet 34f lub sonus faber soretto V

Proszę podpowiedzcie no chyba że coś innego co będzie ładnie grało 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jedyne moje spotkanie z Sonus Faber to z Sonetto 3 bylo. Niestety szybko poprosilem pracownika sklepu o zmiane na inne kolumny. Nie bylo w tym dzwieku basu. To juz te podstawkowe lepiej sie zaprezentowaly. Co tam sie stalo, nie mama pojecia. Czy 5 ka jest lepsza, mozliwe.

Mozesz zerknac na ich Lumina model , teraz zostala odswiezona i nazywa sie Amator. Wyglada tez lepiej niz zwykla Lumina - ktora w zasadzie pewnie tez warto sprawdzic. Maja chyba po 3 modele w serii.

Z innych kolumn to Monitor Audio Gold 200 5G sluchalem - pieknie wykonane i bardzo fajny dzwiek, tylko jak dla mnie troche za ciemny. Moze tobie sie spodoba, kto wie. Jest tez wiekszy 300.

Co jeszcze, Gato Audio FM seria - FM 30 lub FM 50.

 

image.png.ac11ca2d60cf5c986785e799ddc30950.png

image.png.fa15b6b6798dd6e77fd1659fb879009a.png

image.png.275f8d206c656fdfb5b9c2ff279aae26.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur Brol napisał:

Dziwne, ze przy zmianie na 4 oHm , zamiast zwiększyć moc on zmniejsza i to jeszcze o ile

Dlaczego dziwne? Przy małych omach kolumn wzrasta temperatura w wzmacniaczu. Jeśli będzie się przegrzewać i wyłączać to trzeba przestawić selektor na 4Ohm. Ale to bardzo rzadkie sytuacje, w praktyce nominalne 4 Omowe kolumny spokojnie można używać w trybie 8Ohm. Warto jednak monitorować temperaturę i nie trzymać elektroniki w zabudowie bez wentylacji. Obniżona moc jest właśnie asekuracją by nie było zbyt ciepło.

6 minut temu, Artur Brol napisał:

Jak myślisz @Butler dałby ten Denon im radę? Przy normalnych poziomach głośności chyba nie powinno być problemów

Dać da, ale nawet Pitagoras twierdził ponoć że Waty nie grają :D

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a jakie masz obecnie kolumny i co chciałbyś zmienić w ich brzmieniu? :) Polecać w ciemno można niemal bez końca w tym budżecie, a chodzi o to, by znaleźć coś, co Tobie się spodoba :) Podaj też, proszę, wielkość i układ pomieszczenia, czy słuchasz tylko w stereo, czy będą używane również w kinie, czy słuchasz w stereo z subwooferem :) 

Bardzo wstępnie zachęcę do obejrzenia naszego filmu, gdzie omawiamy kilka fajnych par kolumn :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Witam

Pisałem już że obecnie posiadam kolumny wharfedale obsidian. Pomieszczenie to salon w kształcie prostokątu o wielkości ok.45m2. Słucham tylko i wyłącznie w stereo bez suba i innych głośników kina domowego, najczęściej z Spotify lub z płyt winylowych. 

A czy ktoś z was odsłuchiwał te elipsony o których pisałem?

Edytowano przez paweł bzdon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...