Skocz do zawartości

Bluesound Node - problem z dźwiękiem i aplikacja


shakal_ts

Recommended Posts

Te najwyzsze jakosci to zazwyczaj są marnej jakosci.Zdarzaja sie dobre realizacje przy 192 khz ale to rzadkosc.Mój obecny Denon 1600 odtwarza wiekszosc tych gestych plików bez dynamiki i praktycznie bez niskich tonów.A zwykła jakosc cd jest bardzo dobra, choć i z tym zdarzają sie kiepskie realizacje.Osobiscie do plików mqa i tych 192 podchodze z duzą niechęcią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotr.luczaj napisał:

Wszystko działa bez zająknięcia w apce, przewijanie, okładka, czas. Ale np. jak wychodzi album w najwyższej jakości to apka nie widzi i wtedy trzeba korzystać z Tidal connect :(

Czyli swoje tez ma :P

25 minut temu, T Z6 napisał:

Te najwyzsze jakosci to zazwyczaj są marnej jakosci.Zdarzaja sie dobre realizacje przy 192 khz ale to rzadkosc.Mój obecny Denon 1600 odtwarza wiekszosc tych gestych plików bez dynamiki i praktycznie bez niskich tonów.A zwykła jakosc cd jest bardzo dobra, choć i z tym zdarzają sie kiepskie realizacje.Osobiscie do plików mqa i tych 192 podchodze z duzą niechęcią.

No tak bo pojawia się zasadnicze pytanie skąd mają pliki zrodłowe wyższej rozdzielczości. Nie wykluczone że je "robią" Ale to podłe insynuacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dzieje z tym sprzętem,  ale dzisiaj mam znowu problem z odtwarzaniem z USB. Jeżeli wejdę w folder "FOLDERY" nie mogę przeskoczyć do następnego utworu. Cały czas odtwarza ten sam. Ty chyba po ostatniej aktualizacji. Zawsze to działo. Jestem wściekły. Ten Node to chyba najgorszy zakup. Żałuję,  że sprzedałem Yamahę. Masakra!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kerpen napisał:

Nie wiem co dzieje z tym sprzętem,  ale dzisiaj mam znowu problem z odtwarzaniem z USB. Jeżeli wejdę w folder "FOLDERY" nie mogę przeskoczyć do następnego utworu. Cały czas odtwarza ten sam. Ty chyba po ostatniej aktualizacji. Zawsze to działo. Jestem wściekły. Ten Node to chyba najgorszy zakup. Żałuję,  że sprzedałem Yamahę. Masakra!!!!

Może by TOP HI-FI coś z tym zrobiło, jako przedstawicieltej marki. Bo to teraz to jest już porażka totalna. Ani Tidal connect nie działa,  ani usb nie działa jak należy. ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bluesound n130 od kilku lat wrzucony do szafki żebym go nie oglądał i działa po USB ( wcześniej Coaxial) bez zarzutu . Przede wszystkim Tidal.  W sypialni mam Bluesound Node i również bez zarzutu. 

Dla mnie to świetne, tanie , bezproblemowe urządzenia .  Coś jest nie tak z Twoim egzemplarzem albo zwyczajnie coś broisz 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2024 o 20:25, Kerpen napisał:

Może by TOP HI-FI coś z tym zrobiło, jako przedstawicieltej marki. Bo to teraz to jest już porażka totalna. Ani Tidal connect nie działa,  ani usb nie działa jak należy. ...

To co możemy My zrobić, to zaprosić z urządzeniem do serwisu, aby ten sprawdził czy urządzenie działa prawidłowo.

Jak wspomniał niżej, kolega 77Mariusz77 albo usterka albo błąd w konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To co możemy My zrobić, to zaprosić z urządzeniem do serwisu, aby ten sprawdził czy urządzenie działa prawidłowo.

Jak wspomniał niżej, kolega 77Mariusz77 albo usterka albo błąd w konfiguracji.

Nie ma sensu oddawać urządzenia do serwisu. Urządzenie samo w sobie jest sprawne.  Problem z Tidal jest znany powszechnie,  natomiast problemy z USB to kwestia ostatniej aktualizacji aplikacji Blueos. Nie pozostaje nic tylko czekać na następne aktualizacje z nadzieją,  że niedogodności zostaną usunięte.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to urzadzenie nie ma problemu  z Tidal Connect. O jakim powszechnym problemie piszesz?

Chodzi mi o to, że jak np odtwarzam jakiś album z z Tidal connect to utwory są odtwarzane poprawnie, ale na wyświetlaczu widnieje cały czas utwór pierwszy. Jeżeli słuchasz jakiejś nowej płyty to nie wiesz który utwór aktualnie jest odtwarzany. Może nie jest to jakiś wielki problem,  ale jest cholernie wkurzające. Na Spotify connect nie ma czegoś takiego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kerpen napisał:

Chodzi mi o to, że jak np odtwarzam jakiś album z z Tidal connect to utwory są odtwarzane poprawnie, ale na wyświetlaczu widnieje cały czas utwór pierwszy. Jeżeli słuchasz jakiejś nowej płyty to nie wiesz który utwór aktualnie jest odtwarzany. Może nie jest to jakiś wielki problem,  ale jest cholernie wkurzające. Na Spotify connect nie ma czegoś takiego. 

Ale jak to jest możliwe, że widnieje Ci cały czas pierwszy utwór? 

To jest ewidentnie nie poprawnie. Może jednak podjedź do jakiegoś Tophifi i niech ktoś na to zerknie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dokładnie tak jest jak pisze @Karpen Może nie od razu po włączeniu płyty ale po 10 minutach słuchania już na apce Tidala nie widać aktualnie słuchanej piosenki tylko kilka  utworów wstecz. Ja wtedy przeskakuje do apki BluOs i tam widać wszystko aktualnie i mogę przewijać. Problem z "zawieszaniem" się utworów zazwyczaj jest w wyższych jakościach albumów. Zaznaczę że chodzi jedynie o zawieszanie się obrazu w apce tidal connect, muza leci dalej :)

Edytowano przez piotr.luczaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, coyote napisał:

Taki, potwierdzam że jest tak od paru miesięcy w aplkacja Tidal. Dlatego zacząłem używać apki BluOs znów częściej no i tu jak zwykle nic nie zawodzi.

oprócz tego że nie widzi tych niby "najwyższej jakości" albumów, dlatego włączam Tidal-connect który je widzi 😜

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...