Skocz do zawartości

Pioneer vsx lx - 505


Gregor76

Recommended Posts

Jestem po rozmowie z dystrybutorem Pioneer w sprawie wady którą opisałem wcześniej, amplituner wymieniony na nowy wada ta sama. Dystrybutor poddał się i zwraca koszty, coś jest na rzeczy skoro nie podjął się wyzwania z naprawą, tylko podejrzewam ale najprawdopodobniej Pioneer nie dopracował detali w lx - 505 a drażniąca wada jest obecnie nie do usunięcia. Kolejny rodzynek to MCACC - manual, w amplitunerze jest ograniczona regulacja  ponieważ korektor po przekroczeniu poszczególnych parametrów pokazuje na czerwono komunikat "over" i informuje że parametry są za wysokie i trzeba je obniżyć, natomiast w aplikacji w telefonie już tego komunikatu nie pokazuje i można podnosić parametry pod "sufit"

Podaję temat jako przykład tylko na własnych spostrzeżeniach i wyłapanych szczegółach w nowych egzemplarzach w ilości szt. 2 a pozostali użytkownicy lx - 505 tych problemów nie mają. Może miałem takiego niefarta i trafiły mi się akurat 2 wadliwe szt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczasz kolejny post.

Po co?

 

Linkuje wiec temat żeby było wiadomo o czym piszesz

Ale to ciekawe bo nikt do tej pory tego nie zgłaszał.

Próbowałeś to robić bez kalibracji?

Była by to ekstremalnie wielka wada tego urządzenia. Aż i się nie chce wierzyć.

Masz jakiegoś maila albo cos od serwisu/dystrybutora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potwierdzenia na mailu, przeprowadziłem tylko krótką rozmowę telefoniczną gdzie bez żadnych zbędnych dyskusji otrzymałem szybką odpowiedź że zostaną zwrócone pieniądze, wydrukowałem etykietę przesyłki kurierskiej otrzymaną od dystrybutora i dziś sprzęt będzie zabrany.

W pierwszym egzemplarzu serwis był 2 razy i wracał z tą samą wadą, nie widzą sensu żeby drugi przechodził to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Przed chwilą, Piotr Sonido napisał:

JEŚLI tak było to Pioneer powinien przywołac i wymienic ta uszkodzona partie.

Niekoniecznie. Często do naprawienia problemów wystarczy aktualizacja softu, a jeśli w ustawieniach jest automatyczna to klient może nawet nie zauważyć że jakaś rewizja była niedopracowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Niekoniecznie. Często do naprawienia problemów wystarczy aktualizacja softu, a jeśli w ustawieniach jest automatyczna to klient może nawet nie zauważyć że jakaś rewizja była niedopracowana.

W tym wątku o 505 uzytkownik robibil aktualizacje. wymienil tez na inna sztuke i bylo to samo.

Tak tylko przypominam.

W przypadku amplitunerów byly one przywolywane do zmiany HDMI. W Denon/Marantz dodawali zewnetrzny moduł. Yamaha za granicą wzywała swoje modele  na podmiane. U nas no to .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido wczytałem się w ten test Amira. On tam odwalił stres test na poziomach na których chyba nikt nie będzie tego sprzętu używał.

"napędzając amplituner powyżej jego specyfikacji znamionowych (większy pobór mocy niż znamionowa i głośność przekraczająca poziom odniesienia, aby osiągnąć wyższe napięcie wyjściowe)"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eMBe napisał:

@Piotr Sonido wczytałem się w ten test Amira. On tam odwalił stres test na poziomach na których chyba nikt nie będzie tego sprzętu używał.

"napędzając amplituner powyżej jego specyfikacji znamionowych (większy pobór mocy niż znamionowa i głośność przekraczająca poziom odniesienia, aby osiągnąć wyższe napięcie wyjściowe)"

Oby o to chodziło. Ja nie lubie testów Amira, ale kiedy szukałem informacji o tym problemie w sieci właśnie na to trafiłem. Mam nadzieje że to było coś innego.

Ale cały czas mnie gryzie co to było u kolegi z forum że miał to samo w dwóch egzemplarzach. Dystrybutor szybko wymieniał i zwracał jakby znał problem. A na innym amplitunerze pożniej to nie występowało.

Szkoda że nie dostałem tej konkretnej sztuki :D

No ale trudno.

Sentyment do Pioneera mam. Do Onkyo wiekszy :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...