Skocz do zawartości

Kula

Recommended Posts

Witam miłośników audio.

Szukam kolumn do 500 zł I potrzebuje pomocy, opinii. Zagłębiając się coraz bardziej w OLX, Market place, z każdym przeglądniętym ogłoszeniem coraz bardziej nie wiem, co kupić. Aktualnie posiadam Adam F5 z subem JBL lsr310s, jednak te głośniki mają bardzo... płaskie brzmienie, zresztą tak jak powinny, przecież to monitory studyjne. Szukam kolumn, które dodadzą czegoś od siebie, przy których będę mógł usiąść w weekend i posłuchać muzyki. Wiem, że kwota 500 zł nie jest jakaś powalająca, ale na razie nie mam jak sobie pozwolić na coś lepszego. Muzyka, która będzie na głośnikach słuchana to zarówno Metal (?) jak Black Sabbath, Jazz, jak i cięższe brzmienia: Boris Brejcha czy Kanye West, innym słowem-wszystko. Do słuchania będę używał głównie płyt CD, ale czasami również Winyl czy Spotify.

Głośniki podpięte będą pod Onkyo TX-SR607 - taki mam :)

Z góry dziękuje za wszelkie opinie, podpowiedzi.

PS: Raczej celuje w głośniki używane, niestety taki budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 1Ender napisał:

Wielkość pomieszczenia?

Powinno być to w poście... już dodaje. Około 21m^2, ale kształt pomieszczenia jest dziwny. Zrobiłem niesamowicie dokładny szkic dla zobrazowania. 
Czerwone kwadraty — głośniki
Niebieski prostokąt — kanapa

Untitled.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1Ender napisał:

https://m.olx.pl/d/oferta/phonar-laser-200-kolumny-piekny-dzwiek-CID99-IDXZi96.html

Pronar to bezpieczny wybór. Możesz poszukać serii laser 250.  Najwięcej jest tego w Niemczech.

Dzięki, będę szukał. A co myślisz o KEF reference 103/4, jakoś za pół roku planuje kupić kolejne kolumny tylko trochę większy budżet, a te strasznie mi się podobają. Miałeś może okazję słuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany, czuję sie zobligowany do odpowiedzi. Nigdy nie widziałem ich na oczy , nie mówiąc o słyszeniu. Posiadam kolumny KEF 107 reference, ale to zupełnie inna budowa i inne kolumny. Nie wiem skąd dla Kolegi @1Ender przyszło do głowy, ze coś o nich wiem, a jak wiedzą znający mnie, konfabulacja jest mi jak najdalsza. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie tędy droga. Z mojej perspektywy głównym winowajcą u Ciebie jest Onkyo. Amplitunery do kina domowego w trybie stereo w najlepszym wypadku oferują bardzo przeciętne brzmienie. Nie żebym Ci zabraniał wymiany kolumn, co to, to nie.


Piszesz, że:

20 godzin temu, Kula napisał:

te głośniki mają bardzo... płaskie brzmienie, zresztą tak jak powinny, przecież to monitory studyjne.

Chyba mylisz pojęcia. Monitory studyjne bliskiego pola mogą owszem grać LINIOWO i NEUTRALNIE, ale to akurat nie oznacza płasko. Płaskie brzmienie to takie pozbawione głębi, przestrzenności, gdzie trudno zlokalizować tzw. pozorne źródła dźwięku. Ale przyczyn płaskiego dźwięku upatrywałbym w niewłaściwym ustawieniu kolumn, kiepskiej adaptacji akustycznej pomieszczenia i/lub niskiej jakości elektroniki towarzyszącej, tj. odtwarzacza i wzmacniacza. Wpływ kabli i czystości zasilania na tym etapie pomińmy.

I teraz wymienisz kolumny na lepsze, a ampli nadal będzie Ci podcinał skrzydła...

Zanim cokolwiek kupisz, poczytaj o poprawnym ustawieniu kolumn i pokombinuj. Postaraj się od kogoś pożyczyć jakiś tradycyjny wzmacniacz stereo, im lepszy, tym prędzej usłyszysz różnice na plus wzgledem ampli Onkyo.

Jeśli się mylę, obiecuję, że oficjalnie odszczekam, co napisałem 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Rega napisał:

Wywołany, czuję sie zobligowany do odpowiedzi. Nigdy nie widziałem ich na oczy , nie mówiąc o słyszeniu. Posiadam kolumny KEF 107 reference, ale to zupełnie inna budowa i inne kolumny. Nie wiem skąd dla Kolegi @1Ender przyszło do głowy, ze coś o nich wiem, a jak wiedzą znający mnie, konfabulacja jest mi jak najdalsza. 

Roman, przepraszam. Pamięć jest zawodna. Pomyliłem model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Profi napisał:

 

Jeśli się mylę, obiecuję, że oficjalnie odszczekam, co napisałem 😎

Bez przesady z tym szczekaniem, ale niestety nie w tym rzecz. Adamy F5 to monitory aktywne, sub tak samo, wszystko jest spięte do PreSonus Audiobox USB kablami XLR wireworld luna 8 i BigJack Fender'a. Onkyo kurzy się w piwnicy od 3 lat, dlatego chce go użyć do mojego "kanapowego" set-up'u. Masz racje, że słowo "Płaskie" mogło tutaj zabrzmieć źle, oczywiście wszystko słychać na nich wyraźnie, bass jest głęboki i średnica szeroka, sam używam ich do robienia muzyki. Z tego zestawu jestem bardzo zadowolony, i ma on u mnie dożywocie.
Jednak głośniki te są przy biurku, gdzie trzeba siedzieć na wysokim fotelu, nie można rozwalić się jak żaba na liściu i walą mi w twarz ekrany.
Poszukuje czegoś, co będzie stało przed kanapą, gdzie będę mógł posłuchać płyt, winyli. Mam kompletnie gdzieś czy zestaw będzie wiernie odwzorowywał każdy dźwięk, chce, żeby grał on głęboko i kolorowo. Oczywiście głęboko i kolorowo jak na 500 zł. 
Co do Onkyo, to w pełni się zgadzam, że lepszy był by wzmacniacz stereo, najlepiej jakieś innej marki, ale no cóż, w tym budżecie, którym teraz jestem chyba wole przeznaczyć te środki na kolumny.

Dziękuje jednak za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem, czy kogoś interesuje, ale czuje się zobligowany do zakończenia wątku podsumowaniem. Po paru miłych wizytach w celu odsłuchu zdecydowałem się na kolumny - Mission 33i. Na początku zakochałem się w ich wyglądzie przez zdjęcia, idealne rozmiary i (moim zdaniem) bardzo kulturalny design z fajnie odznaczającym się głośnikiem od razu mnie urzekły. Akurat były blisko mnie na sprzedaż więc udałem się na odsłuch. Brzmienie - super, średnica jest szeroka i fajnie słychać całą scenę, bass może nie wgniata w kanapę, ale jest wyraźnie zarysowany. Wysokie tony na pierwszy rzut ucha mogą wydawać się lekko przytłumione, ale przez to nie męczą podczas długiego słuchania. 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi, podpowiedzi. Jak budżet się wyleczy, rozpoczynam poszukiwania odtwarzacza płyt CD.

 

1852d6cb-6054-4139-9330-b7ff5e506b0f.jfif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...