Skocz do zawartości

Arcam avr5 upgrade kolumn


Maykel

Recommended Posts

Cześć. 

Naszły i mnie przemyślenia związane ze zmianą w systemie. Po zmianie amplitunera na Arcama jest bardzo dobrze zarówno w kinie jak i w stereo. Jestem zadowolony z tego jak grają moje kolumny Q acoustics 3050i/3090ci/3010i z subem Magnat Omega cs12 plus sufitowe Magnat icp62. Ale jak wiadomo zawsze można lepiej. I teraz mam pytanie do użytkowników amplitunera Arcam avr o polecenie zestawu kolumn. Tylko takie które dadzą odczuwalną różnicę zarówno w kinie jak i stereo. Po wstępnym rozeznaniu otrzymałem takie propozycje jak;

Dali Opticon 

Monitor audio silver 300 (ale podobno będzie za jasno w zestawieniu z Arcam)

Focal aria 926

Focal vestia

Czyli ogółem same jaśniejsze kolumny. Budżet powiedzmy ok.10k Mogą być używki jak i nowe. Czy jest sens zmiany? Czy lepiej zainwestować w Dirac i dopasować sobie brzmienie moich Q acoustics?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, również zacząłbym od Diraca :) Może on bardzo dużo zmienić, ale jeśli dalej będzie Ci czegoś brakowało, to napisz nam czego, gdzie największą różnicę chciałbyś usłyszeć :) Fajną opcją może być przesiadka na wyższą serię Q Acoustics 5040, jest to naturalniejsze granie, ale z bardzo fajną barwą, dynamiką. Z Arcamem też powinny się przyjemnie zgrać. Z Twoich opcji to zarówno Silvery, Opticony, jak i Focale są jaśniejsze, więc kwestia, czy Ci to odpowiada. Innych opcji też jest bardzo dużo, ale nie ma chyba co polecać w ciemno ;) 

W razie czego zapraszamy do kontaktu i umówienia się na odsłuchy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Najpierw zacznij od diraca. Dużo on zmienia ;) całkiem prawdopodobne że wystarczy.

mam frontowe i centralny pylon diamond no i jak miałem na tyły q acoustics 3020 to dawały radę. Ja akurat q acoustics lubię i gdyby nie to że potrzebowałem on-wall to bym je zostawił :)

Daj se 3020 na górne fronty i będzie 7.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat arcamowy , sprawdzacie ustawienia postprocesingu dając przy filmach movie , przy muzyce music ? Wczoraj 1x odpaliłem music przy słuchaniu czegoś na yt i byłem zaskoczony jak zaczął sub robić imprezę , do tego lepsze ułożenie sceny itp.

W kinie także opcja movie robi wrażenie kinowe , natomiast do oglądania tv / yt itp najlepiej dać na off

Zdaje mi się , czy inni też słyszą różnice ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w niedalekiej przyszłości na pewno do kupię Dirac. Bo słyszałem że ten system bardzo wiele zmienia. Już teraz bardzo mi się podoba jak grają kolumny z Arcam avr. Czy nowszy model również jest tak uniwersalny jak mój obecny? Czy to jest duży przeskok jakościowy? Wiem podstawą jest odsłuch. Ale dobrze mieć rozeznanie chociażby co warto odsłuchać. Czy poza kolumnami które wymieniłem jest jakaś wyróżniająca się? Czy może polecisz coś innego w podobnym budżecie. Obecne kolumny kupowałem u Was w Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubakk napisał:

ak już temat arcamowy , sprawdzacie ustawienia postprocesingu dając przy filmach movie , przy muzyce music ? Wczoraj 1x odpaliłem music przy słuchaniu czegoś na yt i byłem zaskoczony jak zaczął sub robić imprezę , do tego lepsze ułożenie sceny itp.

W kinie także opcja movie robi wrażenie kinowe , natomiast do oglądania tv / yt itp najlepiej dać na off

Zdaje mi się , czy inni też słyszą różnice ?

Ja dałem wszędzie na off i tak mi pasuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz Diraca to nie ma opcji żeby coś było za jasne.

Zmienisz / wgrasz charakterystykę która Ci odpowiada.

Vestia no nie. Lepiej polowac na Arie nawet 948 znajdziesz w super cenie w UK i Francji.

W Polsce te kolumny sa bardzo drogie

Silver lepiej brac model 500, gra rowniej potężniej, mniej eksponuje górne rejestry.

Opticony też świdrują górą.

Wszystkie te modele raczej nie oszczędzają tego pasma które tu wybrałeś.

Jeśli chcesz oszczędnie dawkować górę to KEF, ELAC

A calkiem fajnie a nie drogo wychodza Heco Revolutiony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem że w pierwszej kolejności Dirac. Na pewno nie zależy mi na wyeksponowaniu góry. Raczej wolę kolumny grające równo w każdym paśmie. Te modele które wymieniłem były polecane przez salony do których dzwoniłem. I wiem że raczej są po jaśniejszej stronie grania. 

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli chcesz oszczędnie dawkować górę to KEF, ELAC

Czy podasz jakieś konkretne modele?

Chyba że nowe Q acoustics to faktycznie przeskok jakościowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maykel napisał:

Raczej wolę kolumny grające równo w każdym paśmie. Te modele które wymieniłem były polecane przez salony do których dzwoniłem. I wiem że raczej są po jaśniejszej stronie grania. 

Sporo kolumn ma swoją naleciałość, pewne podbite pasmo.

Równe granie to faktycznie tylko Diraciem.

22 godziny temu, Maykel napisał:

Czy podasz jakieś konkretne modele?

Wszystkie.

Seria Q750/950 znacznie lepsza R- R5,7 Meta

Elac Carina 247, Vela 407

22 godziny temu, Maykel napisał:

Chyba że nowe Q acoustics to faktycznie przeskok jakościowy?

Seria 50?

Nie specjalnie właśnie. Wymagają sporo od wzmacniacza. Nie będzie to tak popularny model jak 3050

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię moje Q acoustics za dobry stosunek jakości do ceny. Ale seria Q od kefa wydaje mi się raczej skokiem w bok a nie przeskokiem jakościowym. Natomiast seria R czy wyżej polecane serie Elac na dzień dzisiejszy są poza moim zasięgiem. Jeżeli miałbym tylko stereo to ok ale budowa kina to już spory wydatek. Więc najpierw wykupie Dirac i pobawię się nie nim o ile to wszystko ogarnę. W razie czego zwrócę się do Was o pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...