Skocz do zawartości

Wybór nowego wzmacniacza dla Dali Zensor 5


ssk25

Recommended Posts

Cześć, 

Potrzebuje delikatnej pomocy/nakierunkowania jaki sprzęt szukać dla moich kolumn. Przyczyna tego stanu jest taka, że były zasilane ampli Onkyo TX-NR676 jednak stereo wypada słabo, znalazłem w szafie leżący od kilkunastu lat wzmacniacz Onkyo Integra A8650 i po ogarnięciu go to odczułem takie WOW, szczególnie przy cichym odsłuchu jednak brzmienie Onkyo to nie jest do końca to co lubie, jest za twarde wysokie tony są zbyt metaliczne bas jest krótki i jak by go brakowało. Odsłuchałem ampli Denon 4800 na Dali Oberon 7 i tam było już dużo dużo lepiej, zdaje sobie sprawę że to całkiem inne głośniki ale przyniosłem rzeczony wzmacniacz i po podłączeniu ukazały się te same wady brzmienia tego wzmacniacza ( Onkyo Integra  ). Nie słuchałem innych wzmacniaczy.

Pytanie jest takie, na jaki sprzęt patrzeć w kwocie powiedzmy do 4000 zł, żeby brzmienie było zgoła inne a funkcjonalność to sprawa drugiej kategorii ? Wymóg konieczny to ciche słuchanie mam bardzo czułą sąsiadkę :(. 

 

Dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Sąsiadami się nie przejmuj, szkoda życia ;)

Z nowych wzmacniaczy polecamy Ci do tej konfiguracji NAD C368 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c368.html

Zauważalnie poprawisz brzmienie tych głośników i w dodatku da Ci on rozwój do funkcji sieciowych które możesz zaimplementować do środka wzmacniacza :)

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/mdc-bluos-2i.html

Zapraszamy na odsłuchy  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2024 o 08:33, Piotr Sonido napisał:

Za 4K nie kupisz lepszego wzmacniacza nowego od 8650

Jesli ten wzmacniacz jest sprawny to dokup do niego Wiim Pro + i już.

 

Żeby on był sprawny :( , właśnie nie jest trzeba by go było zregenerować. Gra ale uszkodzone ( skorodowane ) przełączniki, kondensatory, 12 lat leżał w nieogrzewanym budynku, przywieziony pewnie z Niemiec jako niesprawny.  

Wole nowy po prostu z retro sprzętem tak jest już że zaraz jakiś potencjometr zaraz coś nie miałem jeszcze w pełni sprawnego używanego wzmacniacza z epoki lat 80/90. 

Zastanawiam się nad NAD C368 a żonie się podoba Yamaha AS-701. Ten Magnat też wydaje się fajny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to inna sprawa. To jak jest zepsuty to nie ma sensu go reanimowac bo nie wiadomo co mu jest i co wyjdzie z czasem.

W takim razie ma to sens.

 

Yamaha As 701 , plus to plynny loudness, gra po jasniejszej stronie dokladnie. Taką Vką ale pozytywną

NAD 368 gra rowniej, czysciej, mniej głebi wiecej detali separacji instrumentów

Magnat gra cieplej, wieksza głebia, mniejsza rozdzielczosc. Melodyjnie

Wszystko zalezy od kolumn do kompletu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...