Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry.

Mam komputer PC (desktop), na którym oglądam filmy, gram i słucham mp3 (niskiej jakości). Do tej pory podłączony był on do systemu Denon CEOL-N10 za pomocą kabla włożonego w wejście słuchawkowe na przedzie komputera.

Planuję zakup wzmacniacza (pewnie Yamaha A-S701 lub 801) i chcę go podłączyć do PC-ta. Pytanie: jak to zrobić, by jakość dźwięku była najlepsza (nie musi być bardzo dobra — od tego mam odtwarzacz CD)?

Komputer nie ma wejścia na kabel optyczny ani koaksjalny, jakby co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gienasNo nie tak wsio. U mnie działało przez kilka miesięcy , a teraz nie działa. I najgorsze, że nie mam zielonego pojęcia jak uruchomić z powrotem transmisję audio przez USB. Na poprzednich systemach było to proste, a na Win 10 już takie nie jest. W ustawieniach audio - zapomnij. Zajęło mi to już kilka godzin i dalej NIC. W managerze urządzeń też nie można skonfigurować sprzętu. Nawet fachowiec od komputerów nie bardzo wię co z tym zrobić. Próbował chyba z godzinę i też mu się nie udało.

Słychać, ze dac wykrywa podłaczenie USB i ... na tym koniec. Włącza się częstotliwość próbkowania i nic poza tym. Dzwięku NIE MA.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

U mnie działało przez kilka miesięcy , a teraz nie działa.

W takim przypadku robię przypominajkę co w windowsie doinstalowałem/odinstalowałem.

 Zwykle bywa tak że któryś instalowany program nadpisuje drivery. Szopki zaczynaja się kiedy ten program odinstalujesz lub się zaktualizuje.

Ja przy instalacji programów "dyskusyjnych" robię tak, ale trochę to czasochłonne :)

1/ obraz systemu

2/ instalacja

3/ testy

4/ jest ok = zostaje jak jest

5/ coś nie działa  = przywrócenie systemu z obrazu

 

Edytowano przez gienas
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze jednak bez ingerencji informatyka się nie obejdzie. Próbowałem przywracać do ustawień sprzed zaprzestania działania. I .... NIC. Po prostu gdzieś wyłączyło się działanie portu USB i nawet nie wiem jak to odwrócić. Kiedy uzywałem Win 7 proffesional to ustawić to mozna było w ustawieniach dźwięku. Teraz nie mozna. A było ok do czasu aż podłączyłem Audię Flight. Lapek ją wykrył i ... potem przestał wykrywać cokolwiek. Wcześniej po włączeniu wtyczki usb, dżwięk we wbudowanych głośnikach się automatycznie wyłaczał. Teraz nie. Wyłącza się jedynie po włożeniu wtyczki do gniazda słuchawkowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...