Skocz do zawartości

Co w miejsce KEF R7


K-roll

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Rafał S napisał:

Czyli korzystasz z pre w Toppingu. Jak już pisali inni, warto spróbować dwu opcji: wstawienia lepszego pre między daka i końcówkę, albo wymiany końcówki na dobrą integrę, która zgra się z Kefami. Osobiście doradzałbym to drugie, jako łatwiejsze niż dopasowywanie przedwzmacniacza (i dodatkowego IC) do końcówki.

Ok, kilka propozycji pre padło, a co polecicie do przetestowania ze wzmaków/Integr?

Myślałem o Marantzu pm8006, arcam sa30, kiedyś o NAD m10 v2.

(Trzeci problem to kwestia od kogo to wypożyczyć)

Edytowano przez K-roll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby najpierw wybadać, gdzie leży problem z tym brakiem sceny. 
W miejscowości, gdzie mieszkasz może jest jakiś komis.

Wynająć na jeden dzień integrę.

Może z portalu wyszukać i zaprosić właściciela jakiegoś wzmaka do siebie. Zapłacić za dojazd, może ktoś z okolicy.

Tutaj na forum może ktoś mieszka obok Ciebie. Audiofile to życzliwi ludzie. 

Kupowanie ot tak byle kupić, to moim zdaniem nierozsądne. 
U mnie klamotów dużo i bym przyjechał, ale bardzo daleko mieszkam, poza Polską.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, K-roll napisał:

Chyba będę celował w przetestowaniu w domu Lyngdorfa TDAI-1120 na początek. U kilku osób z KEFami podobno dobrze się zgrywa, więc i ja jestem ciekaw.

W dalszej kolejności Cambridge Audio Evo 150 i Arcam SA30. Oby było skąd wypożyczyć.

Ciekawy jestem Twoich wrażeń co do Lyngdorfa TDAI-1120. Testowalem go z moimi KEF R3 z nadzieją, ze pozostanie. W mojej ocenie brakowało mu miedzy innymi momentami przyslowiowego kopa.Dwa razy tańszy SMSL, robi z Kefami co chce( cytując klasyka- targa kolumnami jak mlody dzik kasztanowca. Poza tym ma wlasnie cechy, ktorych poszukujesz- kreowanie swietnej sceny i efektów przestrzennych.

Ale to tylko Chinczyk, trzeba byloby to jakoś przełknąć ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2024 o 10:09, marcinmarcin napisał:

Ja też. Znajomy ma R7 , akustyka jak u wszystkich i gra. Kupil kiedyś tego samego nc252 i po jednym dniu wystawił na sprzedaż. 

Zauważyłem że teraz na forum bardzo modne zrzucanie wszystkiego na akustykę. Niektórzy moi znajomi mają dużo zrobione i gra u nich przeciętnie,a u niektórych gołe ściany i jest przynajmniej dobrze 😄

Dokładnie tak było. hypex do wymiany on nie jest w stanie ruszyć tych Kef moc tej puszki jest tylko na papierze. Otwórz okno i wypier....zobaczysz nawet tego hypex nikt nie będzie łapał.

Kef R7 graja obłednie w swoim budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
18 minut temu, River napisał:

Dokładnie tak było. hypex do wymiany on nie jest w stanie ruszyć tych Kef moc tej puszki jest tylko na papierze. Otwórz okno i wypier....zobaczysz nawet tego hypex nikt nie będzie łapał.

Kef R7 graja obłednie w swoim budżecie.

Z czym słuchałeś swoich R7? Tylko denon ze stopki czy coś jeszcze? Denon to dość nieoczywiste połączenie i raczej odradzane z tymi kolumnami.

Edytowano przez K-roll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, River napisał:

hypex do wymiany

I jeszcze topping. Mój d90 jak zabrałem do kolegi co miał pontusa to grał w porównaniu tak zdechle, mdło,  buro i bez życia,  że też od razu wystawiłem...

Piszą że d90  to ostre , suche, szybkie , detaliczne, a to po prostu mdłe i płaskie jak stół...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, River napisał:

Dokładnie tak było. hypex do wymiany on nie jest w stanie ruszyć tych Kef moc tej puszki jest tylko na papierze. Otwórz okno i wypier....zobaczysz nawet tego hypex nikt nie będzie łapał.

Kef R7 graja obłednie w swoim budżecie.

To czemu sprzedajesz swoje R7'ki ? Zamieniasz na cos ciekawszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal napisał:

Tak to zazwyczaj wygląda 🤗

Ja Smsl-a czy kef r3 nie oddam nikomu ;)

a tez zachwalam

Jak kazdego z nas pewnie kuszą zmiany, chęć poznania czegoś innego, ale musialoby byc to cos wyraźnie lepszego. Zadne skoki w bok.

Ciekawe z czym inni łączą swoje Kefy serii R. Albo jaki jest wzmacniacz referencyjny do nich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
47 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Ja Smsl-a czy kef r3 nie oddam nikomu ;)

a tez zachwalam

Jak kazdego z nas pewnie kuszą zmiany, chęć poznania czegoś innego, ale musialoby byc to cos wyraźnie lepszego. Zadne skoki w bok.

Ciekawe z czym inni łączą swoje Kefy serii R. Albo jaki jest wzmacniacz referencyjny do nich.

 

Gdzieś czytałem, że w swoich fabrykach czy studiach podłączają je do Hegli bodajże H95 lub 120 i jeszcze do jakichś innych, ale nie pamiętam. Nie jest to rekomendacja, ani nic takiego, tylko przykład. Nie pamiętam też gdzie to wyczytałem.

Edytowano przez K-roll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Mamy gdzieś na forum wątek o słuchaniu oczami. 
Spekuluję, ale doliczyłbym tam ze setkę różnych wzmocnień.

Ciekawym, ile z nich to byłaby referencja dla Kefów jak w tytule.

Czy trudno taką „referencję” dobrać? 

A wlasnie, jestes specem od lamp. Ciekawe czy Kef R3/5/7 spasowaloby z jakąś mocniejszą lampą typu kt88/6550 czy kt120/150. Czy nie idzimy tą drogą...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

jestes specem od lamp

Strzeż mnie Panie😊

Używam ich tylko. I tylko na triodach. Single ended. I one nie brzmią jak lampy. Lampy to kluchy/pogrubienie/wolne itp, choć śpiewające Panie mogą się podobać.

Ale wokale to dla mnie dużo za mało. No nie potrafię nie słyszeć szybkiej nasyconej stopy, pudła kontrabasu, sybilantów George’a Michela, czy trzech oktaw Adele. 
Tego lampy w zdecydowanej większości nie potrafią. O dynamice, punchu, różnicowaniu nie wspomnę.

A może nie ma synergii między kolumną a wzmocnieniem? Nie wiem tego. Oddałem ten problem do rozwiązania pewnej osobie. Do „dzisiaj” ją wychwalam.
 

26 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Ciekawe czy Kef R3/5/7 spasowaloby z jakąś mocniejszą lampą typu kt88/6550 czy kt120/150

Nie znam odpowiedzi. Czy jest z nami jakiś konstruktor?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, River napisał:

Otwórz okno i wypier....zobaczysz nawet tego hypex nikt nie będzie łapał.

Ja za free bym złapał 😉 

A tak szczerze to chyba troszkę przesadzasz nie jest chyba taki zły ten Hypex. 

@marcinmarcin miał i jego Ncore wygryzł Cyrus 8.2 więc chyba nie najgorzej, zresztą na stronie Audiophonics jest dużo pozytywnych opinii. Myślę że głównym problemem jest tutaj przedwzmacniacz ale na tym już trzeba się znać żeby to wszystko dobrze dobrać. 

Hypex + przedwzmacniacz + DAC/streamer ewentualnie CD no i robi się spora sumka za którą można już kupić przyzwoity wzmacniacz.  

Choćby taki nie powiem że mi się nie podoba mam jego mniejszego braciszka mógłbym wymienić a co 😉 

https://hifi-express.com/products/smsl-vmv-a2-digital-pffb-power-amplifier

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...