Skocz do zawartości

Co w miejsce KEF R7


K-roll

Recommended Posts

9 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Najczęściej przewijają się :

Musical Fidelity M6si, Atol IN 200 , Roksan Caspian M2, Yamaha As 1100 w górę, wspomniane Hegle, Primare i25 i kilka innych

 

A-S1100 melduje się! Zastąpiła pma-1600ne, którego mialem już wcześniej. Mam go nadal. Duża różnica w brzmieniu. Yamaha dodaje dużo szczegółów. Na początku po zmianie byłem sceptycznie nastawiony do yamahy. Niby grała inaczej, ale czy lepiej? Basu mniej, twardszy jakis taki. Posłuchałem 2 miesiące yamahy, po czym zrobiłem ponownie test obu wzmacniaczy. Nie ma powrotu do denona. Było warto.

20240127_210921.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, RLC2 napisał:

Co kto woli może być i goły. Dla mnie by wystarczył chińczyk z linku wyżej.

Więc atakuj SMSL😉

Wiem ale porównujesz końcówkę , pre ,dac/streamer do gołego wzmaka .

Więc wydaje mi się że to troszkę za dużo 🤷🏿‍♂️

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC2 napisał:

A tak szczerze to chyba troszkę przesadzasz nie jest chyba taki zły ten Hypex. 

@marcinmarcin miał i jego Ncore wygryzł Cyrus 8.2 więc chyba nie najgorzej,

Bo my ogólnie mamy tendencje do sporej przesady na forach audio 😃

Przyznaje że Hypex neutralizował najwieķsza wadę Cyrusa czyli jego jazgotanie. Niestety wprowadzał dużo innych cech negatywnych, które w pierwszym momencie nie były dla mnie aż tak istotne. Problemem było uproszczenie, ujednolicone całości,  brak wyrafinowania,  luźny bas i brak przestrzeni. Barwa nie była taka zła,  podobnie jak z Volumio Integro, ale tam było podobne granie.

W obu przypadkach czuć było brak mocy a raczej energii do ruszenia kolumn...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dedal napisał:

Wiem ale porównujesz końcówkę , pre ,dac/streamer

Bardziej chodziło mi o to że za cenę tych wszystkich sprzętów można kupić wzmacniacz jeden potrzebuję zwykły (goły) oddzielnie DAC i streamer. Ktoś inny będzie potrzebował mieć wszystko w jednym urządzeniu. Kwestia teraz co kto wybierze nie opanowałem za GOŁYM wzmacniaczem 🙂 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten test i pomiary: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/revel-f35-speaker-review.12053/

Co prawda dotyczy KEF R3 (non-meta), ale w sekcji 'Speaker Listening Tests' opisuje swoje spostrzeżenia co do niezbyt przejrzystego grania tych kolumn.

Pod dłuższej walce okazało się iż winna jest akustyka i bas który wpływa na mid i high, a rozwiązaniem obniżenie przy pomocy EQ o 2,6dB w okolicach 100Hz (tutaj wiecej detali w sekcji 'Speaker Listening Tests')

Być może podobny efekt osiągniesz faktycznie wymieniając wzmacniacz, tak by uzyskać większą kontrole basu: mniej basu ale za to większa przejrzystość na górze a co za tym idzie większa przestrzeń.

 

 

 

Edytowano przez alzawada
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo do sluchania i szkoda czasu na  slabe i przeszacowane konstrukcje. Takie lepiej wczesniej odsiać.

 

Poza tym, nie wiem czy zajrzales w podany przyklad, ale w tej konkretnej dyskusji chodzi o to ze wlasnie dobre pomiary nie pokrywaly sie autorowi  z odsluchem: kolumny byly nieciekawe i zamulone. I okazalo sie ze wine ponosi akustyka jego pokoju i generowany dzwiek w okolicach 100Hz ktorego wyeliminowanie EQ przynioslo diametralna zmiane przy odsluchu.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to.

18-19 lat w tym siedziałem. I nadal mnie to interesuje.

No i dokładnie. Wiec czytał coś co u niego nie miało miejsca. O tym mówie. Badanie lab w specjalnych warunkach albo podłączonymi kablami tylko do komputera. A akustyka, nasze oczekiwania odbioru :)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Nie czytał.

Najpierw przeprowadził pomiary, w komorze i sprzętem (lub podobnym) który wykorzystują producenci kolumn strojąc je.

I jak zaznaczył "This is a robotic measurement system that analyzes the speaker all around and is able (using advanced mathematics and dual scan) to subtract room reflections (...)" 

Czyli mierzysz dokładnie tylko to co wychodzi z kolumny. Bez uwzględnienia akustyki charakterystycznej dla danego pomieszczenia a która to może mieć duże znaczenie przy ostatecznym odbiorze dzwięku.

I o to chodzi w podanym, konkretnym bardzo, przykładzie. 

Co prawda to jest R3 nie R7, ale R7 może mieć bardzo podobny problem i podobne rozwiązanie.

Bo, jeżeli faktycznie przebrnąłeś przez cały wpis, to powinieneś dotrzeć do sekcji w której ustawił kolumnę w swoim konkretnym systemie odsłuchowym: pokój jakich wiele, mniej lub bardziej dostosowany akustycznie. I tam odkrył ze 100Hz powoduje zamulenie tych kolumn.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2024 o 17:47, K-roll napisał:

Witam serdecznie,

Chciałbym wymienić moje KEF R7.

W obecnych kolumnach brakuje mi sceny, sceny, sceny (!), głębi, rozdzielczości, przestrzeni, pogłosu, stereofonii. Mam wrażenie, że tylko elektronika dobrze na nich brzmi. Szukam czegoś w budżecie podobnym (około 10k) i chciałbym powyższych efektów uświadczyć.

Podam przykład: utwory Phila Collinsa In  the Air Tonight czy choćby Zauchy "Byłaś serca biciem" mają głębię, pogłos, w moich kefach nie ma ani sceny, ani głębi, wszystko jest ucinanie szybko. Inny przykład utwór "Freestyler" na początku powinien mieć uderzającą stereofonię i rozdzielczość, te początkowe dzięki powinny pojawiać się w różnych miejsach, a są w środku, niemal brak stereofonii.

I tak jest w wieloma utworami. Czego słucham? Wszystkiego, jazzu, popu, szeroko rozumianego chilloutu, ambientu, muzy z lat 80, klasyki również.

Kolumny napędza końcówka Hypex nc252mp od audiophonics i Topping D90se jako dać. Jest też streamer wiim pro i odtwarzacz cd Yamahy.

Pokój 39m2.

Dzięki za propozycje czego szukać w nowych i używanych kolumnach.

Wymień na R7 meta, słuchałem jedno po drugich, są jak dzień do nocy jeśli chodzi o rozdzielczość, scenę i dynamikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal napisał:

Co konkretniej .

Ja już co chciałem napisałem w tym temacie .

A czego oczekujesz ? 

Merytorycznej wymiany zdan, czemu to wedlug Ciebie zly pomysl, bo rozumiem ze zly  skoro go wyśmiałeś.

Ale juz rozuiem ze zbyt duzo oczekuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, alzawada napisał:

Merytorycznej wymiany zdan, czemu to wedlug Ciebie zly pomysl, bo rozumiem ze zly  skoro go wyśmiałeś.

Ale juz rozuiem ze zbyt duzo oczekuje. 

Szkoda czasu na rozmowę z trollem. Umów się do Audiocolor w Warszawie albo do Nautiliusa w Rzeszowie gdzie mają jeszcze stare R bez meta i poproś o odsłuch dla porównania. Będziesz miał te same warunki, ten sam tor i tylko niech Ci kolumny zmienią. Najlepiej najpierw meta, a potem bez meta. Sam myślałem, że to meta to taki marketingowy bełkot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielam się tutaj,ale czytam i oczom nie wierzę. Mam R7 z budżetowym Atollem in100 se ,w pokoju 36 metrów , raczej akustycznie ok,.I jest wszystko w porzo, scena, stereofonia, plany itd. Nie rozumiem jak można przypuszczać ,że kolumny renomowanej firmy  które kosztowały w UK 3.5 tys funtów  a w US kolo 5 tys. $ nie grają . Jakby tak było to KEF już dawno by z torbami poszedł. I radzę nie dać sobie wmówić że Meta to " gamechanger", w audio,  a szczególnie w kolumnach cudów nie ma .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, leoś napisał:

Nie udzielam się tutaj

A szkoda, ponieważ poszukujących kolumn jest tu na forum wielu i mógłbyś im troszkę podpowiedzieć. Z tego co liznąłem Kefy mają dobrą dystrybucję i prasę, szeroki asortyment, zadowolonych audiofili i rynek wtórny także niczego sobie.

Leoś, zapraszam, śmiało i na razie. Pozdro.

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, AudioTube napisał:

A szkoda, ponieważ poszukujących kolumn jest tu na forum wielu i mógłbyś im troszkę podpowiedzieć. Z tego co liznąłem Kefy mają dobrą dystrybucję i prasę, szeroki asortyment, zadowolonych audiofili i rynek wtórny także niczego sobie.

Leoś, zapraszam, śmiało i na razie. Pozdro.

Adam

Dystrybutor KEF na Polske to chyba ich oddział w Niemczech . Moje Kefy kupiłem w Polsce przez Internet .Miałem drobny problem z portem bass reflex i korespondowałem z customer service w Niemczech, Dyskusja jałowa na poziomie gimbazy.Zamiast informacji  o którą prosilem w sprawie technicznej dostałem  radę  że mogę odesłać jedną kolumnę do Niemiec czy Belgii ( już nie pamiętam ) i zobaczą co z nią zrobić . Po wymianie 4 maili zrezygnowałem . 

Natomiast sama seria R od Kefa to dobry produkt i na tym forum tez widziałem sporo dobrych opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o merytoryczne wypowiedzi i powstrzymanie się od złośliwości, tekstów typu "pajac" i tym podobne. Oraz bez obrzucania się "trolem", tylko skupieniu się na kolumnach.

Usunąłem kilka wpisów.

Kolega Alzawada szuka porównania R7 vs R7 Meta i proszę się na tym skupić.

Zaś tytuł wątku założonego przez K-roll to "Co w miejsce KEF R7"

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to wpis leosia również był mało merytoryczny i moze nie chamski, ale agresywny i naprawde ciężko wyczuć dlaczego.

Ja osobiście jestem w tym  i jeszcze jedenym wątki własnie z tego powodu:  szukam porównania R7 vs R7 Meta. 

R7 jest juz faktycznie trudno dostepne, ale nadal mozna go dostac w sklepie internetowym.

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Ale zacytowałeś kolegę @leoś a caly czas lezy Ci na sercu Dedal.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...