Skocz do zawartości

Zestaw 7.2.4 z Focal Aria 948


xamg

Recommended Posts

Hej, zakupiłem zestaw kolumn Focal Aria 948. Chciałbym złożyć zestaw 7.2.4 do kina domowego.

Aktualna propozycja:

2x Focal Aria 948 
4x Focal Aria 906
1x Focal Aria CC 900
2x GoldenEar ForceField 3 / 2x SVS PB-1000 Pro
4x Focal Dome
1x Denon AVC-X8500HA

W mieszkaniu będzie multiroom, NUC 13 Pro z RoonOs/RoonCore.
Chciałbym móc wykorzystać zestaw w multiroomie.
Denon jest roon tested, nie wiem czy spiąć NUC bezpośrednio usb z denonem, czy wstawić pomiędzy jakiś streamer roon ready.

myślę nad:
WIIM Pro Plus
CA CXN V2 SERIES 2

 

Proszę o opinie i rady :P

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maciek72 napisał:

Polecam posłuchać ich przed zakupem 

 

2 godziny temu, TZ12345 napisał:

Mam je 2 miesiące i mnie nie męczą ale też nie słucham ich po 5h dziennie. 

🤣

21 godzin temu, xamg napisał:

Aria zakupiona w dobrej cenie z francji, powierzchnia około 35 metrów

24 minuty temu, maciek72 napisał:

Polecam posłuchać ich przed zakupem 

 

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci dodatkowy streamer skoro on jest w amplitunerze?

Jeśli kupiłeś je we Francji no to nie ma o czym mówić bo tam cena była prze dobra.

Sprawdził bym jednak Denon względem Arcama AVR11. Wiem że różnica bedziesz na ilości końcówek ale tu bym coś dokupił. A jednak same fronty no jest szansa że zagrają fajniej.

Nie mialem zbyt wielkiego doświadczenia z X8500 ale bym to sprawdził.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Denon AVC-X8500HA to bardzo ciekawa opcja pod te Focale, ale na front i tak przemyślałbym końcówkę mocy lub zintegrowany wzmacniacz, na pewno to docenią. Atoll IN200 to moim zdaniem do nich fajna para. Warto też rozważyć np. tańszego AVC-X6700H i do niego końcówki na front + do brakujących kanałów, ciekawie może się sprawdzić nawet (stosunkowo) niedrogi Arcam PA410. Przemyślałbym wtedy nad nieco mocniejszymi subwooferami, jak np. Klipsch RP-1400SW lub SVS PB-2000 Pro

Wrzuć tez proszę układ pomieszczenia, zobaczymy, czy 7.2.4 jest u Ciebie możliwe do zrealizowania :) Poniżej zalecenia Dolby w tej kwestii. 

image.png.a2aebbb96fcafe4470c4b6194a953b0a.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Wybaczcie wolna odpowiedz, pozniej przedstawiam rzut dla salonu z mozliwym rozstawieniem glosnikow (sufitowych i centralnego nie zaznaczalem).

 

Jak widac miedzy kanapa a tylnymi jest dosc malo miejsaca, ale tez brakuje sciany by skorzystac np tez z focal dome flex, potencjalnie boczne 906 moglbym zmienic na flexy zeby zachowac wiecej miedzy sciana a kanapa. Nie jestem jednak przekonany czy to najlepszy wybor wymienic boczne a tylne zostawic 906.

Pomieszczenie jak widac otwarte na inne, a same odleglosci nie sa idealne, fronty maja mniejsza niz zalecana, jednak nimi sie nie przejmuje, bardziej 906 dookola - czy w przedstawionym ukladzie nie beda one tam po prostu niekomfortowe do odsluchu?

 

image.png.08be719aea5238bfa9b9777b9ff4efc5.png

 

 

Edytowano przez xamg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanawiam się nad subami, od czasu posta delikatna zmiana, czy 2x SVS SB-3000 będą optymalne, a może 2x SB-1000/2000Pro będą wystarczające? ;) wolałbym jednak serię SB od PB

Pomieszczenie z kinem być może będzie miało możliwość odgrodzenia zasłoną od pozostałej części

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, 77Mariusz77 napisał:

Fajny projekt, trzymam kciuki za powodzenie. 🙂

dzieki :)

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tylko te surroudny to jak będą tak?

obraz.png.b9e8f08db5c0e172c51424ed5809c776.png

na standzie? Podwieszany pod sufit czy jak?

Surroundy na standzie, na razie zostawiłem Aria 906 na wszystkie, gdybym zmieniał na Dome Flax to boczne pewnie by poszły na ścianę.

 

Jeszcze pytanie, czy w pokoju jak przedstawiony warto dodawać 2 kanały sufitowe i zrobić 7.2.6 czy za mała przestrzeń?

Edytowano przez xamg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...