Skocz do zawartości

Co lepiej zagra


Krzysztof Ż...

Recommended Posts

18 godzin temu, Krzysztof Ż... napisał:

Nie brałem ich pod uwagę, ale na pewno wezmę, dziekuje. Bardzo interesują mnie też qudrale ale jest bardzo mało testów 🙄 pewnie umówię się na odsłuch w jednym z waszych salonów żeby sprawdzić te elac.

Jak będziesz gotowy, to zapraszamy ;)

https://www.tophifi.pl/salony.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, ogółem wielkiego przeskoku nie będzie przy podanych opcjach :) Rozważyłbym zwiększenie budżetu, chociaż delikatne, bo można wywalczyć większą różnicę. 

Co obecnie nie pasuje Ci w Tesi 661? Co chciałbyś zmienić? 

Najbardziej nie pasuje mi bas reflex od spodu. Ogólnie są to bardzo dobre głośniki ale trochę za spokojne, takie bez tego czegoś. Sam nie wiem co to jest ale brakuje. Wcześniej miałem Teufel Ultima 40 z denonen AVR 1600h i TESI to ogromny skok do przodu ale jednak...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof Ż... napisał:

Najbardziej nie pasuje mi bas reflex od spodu. Ogólnie są to bardzo dobre głośniki ale trochę za spokojne, takie bez tego czegoś. Sam nie wiem co to jest ale brakuje. Wcześniej miałem Teufel Ultima 40 z denonen AVR 1600h i TESI to ogromny skok do przodu ale jednak...

 

Teraz tak pomyślałem...

Bass reflex zawsze można "zamknąć" -możesz wsadzić do środka, od spodu gąbkę, która wyhamuje ciśnienie. To zmieni charakterystykę tych głośników. Spróbuj!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Q21 napisał:

Skoro szukasz więcej emocji, to faktycznie Heco Aurora 700 może być fajną opcją, podobnie Pylon Sapphire 25, które w teorii grają w podobnym stylu do Tesi, ale łatwiej je napędzić, a Rotel też nieźle powinien się z nimi zgrać :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy. 

Myślałem o nich ale czytałem że Pylony potrzebują mnóstwo mocy i lepiej grają z droższymi wzmacniaczami😕 Rotel przy 4π ma 80w. Czy będzie wystarczający?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza Ci bas reflex tylko sposób w jaki grają te kolumny. Ciepły i mało dynamiczny. Melodyjny ale oczekujesz czegoś więcej,

Ale szczerze chcesz zrobić przeskok a nie podnosić budżetu to używane.

SZafiry zagraja bardziej basowo. momentami mają go wrecz za duzo. Aurora to z kolei nieco bardziej ekpresyjne granie.

Ale czy to jest inwestycja?

Patrząc przez pryzmat uzywanych kupisz coś znacznie lepiej.

No albo nowe ale to jednak zwiekszył bym budżet.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...