Skocz do zawartości

Kino domowe, pomoc/ nurtujące pytania


Obokan

Recommended Posts

22 godziny temu, Obokan napisał:

Praktykowaliście może stawianie kolumn podłogowych na subwooferach?

Matko z córką! No to jeszcze gorszy pomysl niż podiweszanie podłogowych i stawianie ich na szafkach.

Skąd siębiorą takie pomysły?

15 godzin temu, Obokan napisał:

Pytam, bo po grupkach na fb widziałem, że niektórzy stawiają :P

😔 Jakie to grupy? Tam nie ma osób które mówia że to jest kompletny idiotyzm? Przyklaskiwanie brawami? Pokaż mi jakiś taki temat zareaguje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Matko z córką! No to jeszcze gorszy pomysl niż podiweszanie podłogowych i stawianie ich na szafkach.

Skąd siębiorą takie pomysły?

😔 Jakie to grupy? Tam nie ma osób które mówia że to jest kompletny idiotyzm? Przyklaskiwanie brawami? Pokaż mi jakiś taki temat zareaguje.

 

Widziałem fotki przy chwaleniu się swoimi zestawami, jak uda mi się przescrollować i znaleźć to wrzucę, ale jest duża szansa, że to były zagraniczne posty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Obokan napisał:

Widziałem fotki przy chwaleniu się swoimi zestawami, jak uda mi się przescrollować i znaleźć to wrzucę, ale jest duża szansa, że to były zagraniczne posty

W internecie mozna tez znaleźć fotki setupów bez kabli, ustawionych w kupie, żeby pochwalić się sprzętem itp. itd. Nie znaczy, że tak należy robić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki stawiaj na podłodze, kolumny podstawkowe na podstawkach :D :)

Ogólnie wszystko co mądre zostało tu już napisane :)

Jedynie przy tym kablu zwróć uwagę żeby faktycznie był OFC :) ja gdzieś kiedyś kupowałem przez allegro, cena okazyjna i jak odebrałem paczkę to szybko dzwoniłem do sklepu z pytaniem co za sh*t mi sprzedali, bo to były miedziowane cca chyba czy jakoś tak się zwą :) więc tylko zmarnowałem czas bo musiałem odesłać :)

A może mi to uciekło ale jaki subwoofer będzie w zestawie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Obokan napisał:

Widziałem fotki przy chwaleniu się swoimi zestawami, jak uda mi się przescrollować i znaleźć to wrzucę, ale jest duża szansa, że to były zagraniczne posty

To nic wklejaj. To trzeba działać. Interweniować.

nie do wiary że ludzie nie widza w tym nic złego i się dzielą takimi fotkami.

23 godziny temu, PanKlor napisał:

W internecie mozna tez znaleźć fotki setupów bez kabli, ustawionych w kupie, żeby pochwalić się sprzętem itp. itd. Nie znaczy, że tak należy robić. 

I w broszurkach reklamówych :) Wszystkir pasywne kolumny są wireless i stoją na środku salonu :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2024 o 13:24, Michał Gałązka napisał:

Podłogówki stawiaj na podłodze, kolumny podstawkowe na podstawkach :D :)

Ogólnie wszystko co mądre zostało tu już napisane :)

Jedynie przy tym kablu zwróć uwagę żeby faktycznie był OFC :) ja gdzieś kiedyś kupowałem przez allegro, cena okazyjna i jak odebrałem paczkę to szybko dzwoniłem do sklepu z pytaniem co za sh*t mi sprzedali, bo to były miedziowane cca chyba czy jakoś tak się zwą :) więc tylko zmarnowałem czas bo musiałem odesłać :)

A może mi to uciekło ale jaki subwoofer będzie w zestawie ?

Pierwsze co właśnie patrzyłem na co zwracać uwagę, by nie było CCA, ale temat skomplikowany bo mało osób pisało o korzystaniu ze zwykłych kabli głośnikowych, a raczej by brać te drogie bo słychać różnice

Co do suba to tylko ten mi pasi jeśli chodzi o głębokość Klipsch R-100SW czarny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego suba, to przyznam szczerze, że nie jest to najlepszy wybór, poszukałbym używej R112sw albo spl 120, to zdecydowanie lepsze suby, które mozna poszukać w używce. Pamiętaj, że może okazać się, że sub nie będzie stał tam gdzie sobie zakładasz bo może się okazać, że akustyka pomieszczenia jest taka, że sub wyląduje gdzie indziej ( by dźwięk był najlepszy w Twoim miejscu odsłuchowym) Najprostsza opcja, stawiasz sub na kanapie tam gdzie będziesz oglądać/słuchać i chodzisz po pomieszczeniu i szukasz miejsca gdzie brzmienie basu Ci najbardziej odpowiada:) ( żeby było śmieszniej najlepiej to robić na czworaka bo taką wysokość będzie mieć sub :P ) ale serio to działa i tam gdzie dźwięk będzie Ci odpowiadał to tam stawiasz suba :)

Co do kabli to ile osób tyle teorii :) Ja uważam, że na wstępie lepiej cały budżet przeznaczyć na audio,  a kable kupić po prostu z miedzi OFC i tyle :) da to lepszy efekt niż tańsze kolumny i lepsze kable :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Obokan napisał:

Pierwsze co właśnie patrzyłem na co zwracać uwagę, by nie było CCA, ale temat skomplikowany bo mało osób pisało o korzystaniu ze zwykłych kabli głośnikowych, a raczej by brać te drogie bo słychać różnice

Co do suba to tylko ten mi pasi jeśli chodzi o głębokość Klipsch R-100SW czarny

Nie chodzi o cenę ale o materiał.

Kupując kable firmowe te droższe jesteś pewny materiału. Te z allegro nie widomo

21 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Co do tego suba, to przyznam szczerze, że nie jest to najlepszy wybór, poszukałbym używej R112sw albo spl 120, to zdecydowanie lepsze suby, które mozna poszukać w używce.

Zdecydowanie tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2024 o 07:33, Piotr Sonido napisał:
Dnia 26.02.2024 o 08:41, Obokan napisał:

Pierwsze co właśnie patrzyłem na co zwracać uwagę, by nie było CCA, ale temat skomplikowany bo mało osób pisało o korzystaniu ze zwykłych kabli głośnikowych, a raczej by brać te drogie bo słychać różnice

Co do suba to tylko ten mi pasi jeśli chodzi o głębokość Klipsch R-100SW czarny

Nie chodzi o cenę ale o materiał.

Kupując kable firmowe te droższe jesteś pewny materiału. Te z allegro nie widomo

Tu masz firmowy kabel.  ....weź od razu 3 metry, to lepiej zagra. A jak podepniesz SUBa, to zdmuchnie sąsiadów w promieniu 1 km. Tylko nie stawiaj na nim głośnika, bo dziura gwarantowana pod kopułą :D 

https://www.kronosav.com/products/siltech-royal-signature-emperor-crown-speaker-cable#fo_c=2991&fo_k=7f56b9b27a8276e9179899758a26ba15&fo_s=gplauk?cmp_id=1767893886&adg_id=70406063258&kwd=&device=m

 

A jak zdecydujesz się na zwykły, to OFC o przekroju 2,5, tylko zwróć jeszcze uwagę na izolację, bo z tym też bywa różnie.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...