Skocz do zawartości

Pylon Audio Jasper 25 mk1 vs Pylon Audio Jasper 25 mkII


S!N!

Recommended Posts

Szukałem takiego tematu po całym forum jak i zarówno w wirtualnym świecie i niestety nie ma konkretów dotyczących różnic między tymi konstrukcjami tylko zdawkowe informację. Pytanie skierowane bardziej do branży, ale oczywiście jak ktoś miał styczność to proszę o informację,. Co tak dokładanie Pylon zmienił w barwie między mk1 (obecnie model wycofany ze sprzedaży nie tak jak w przypadku Diamondów), a między mk2 ?  Może ktoś podać odmienności dotyczące basu, wokalu czy wysokich w tych dwóch kolumnach? Która gra jaśniej? Która ma mocniejszy bas jak on wybrzmiewa czy został odchudzony? Cz wokal został wysunięty? Wysokie zostały podgrzane? Słyszałem, iż są to delikatne zmiany, ale jakie? Jak się nie mylę zewnętrzna obudowa pozostała bez zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duży wątek na sąsiednim forum (AS) - SlaveNoise i parę innych osób używa ich i są zadowoleni, choć sporo osób jest zdania, że nie są warte tej kasy. Pojawiły się też głosy że o dychę tańsze Diamond 30  MK2 grają podobnie, jak nie lepiej. Ogólnie za tę kasę jest duża konkurencja i masz sprawdzone paczki od KEF, ELAC, AudioVector, itd.

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S!N! napisał:

że tutaj bardziej chodzi mi o wskazanie różnic w brzmieniu miedzy tymi dwoma modelami co zostało dokładnie zmienione i nie chciałbym łączyć w tym wątku żadnych innych kolumn

Napisz do Pylona. Powołaj się na Forum Audio. Swego czasu byliśmy w tej fabryce na prezentacji. Świetni ludzie , z zapałem i pasją. Będzie najprościej. A jak chcesz się sam przekonać ,możesz się umówić w Pylonie na odsłuch porównawczy. Jest salka odsłuchowa .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@tomek4446Problem w tym, że Mk1 nie są już produkowane, nie ma możliwości kupna na ich stronie, chociaż w fabryce może jakaś sztuka się jeszcze uchowała. W sumie napisze maila do nich, a odpowiedź wkleję tutaj, nie mniej zachęcam użytkowników oraz testerów, którzy mieli styczność z obiema konstrukcjami do zamieszczenia jakichkolwiek informacji porównawczych.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Panowie to, że zostało coś poprawione dla jednego będzie plusem, zaś dla drugiego mocnym minusem pamiętajmy, iż każdy z nas to zupełnie odmienny gust,  ile to razy słyszałem drogie kolumny za które nie zapłaciłbym nawet złotówki, druga sprawa zawsze pierwszej wersji można szukać w używkach  ja np. lubię przybasowione granie. Branża posiadała oba modele i może bez problemu opisać różnice. Nie słyszałem opinii, aby mk1 był nieudanym modelem, pylon podawał info, iż zmieniali barwę ze względu na możliwość wstawienia jasperow do mniejszego pomieszczenia.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, S!N! napisał:

Panowie to, że zostało coś poprawione dla jednego będzie plusem, zaś dla drugiego mocnym minusem pamiętajmy, iż każdy z nas to zupełnie odmienny gust,  ile to razy słyszałem drogie kolumny za które nie zapłaciłbym nawet złotówki, druga sprawa zawsze pierwszej wersji można szukać w używkach  ja np. lubię przybasowione granie. Branża posiadała oba modele i może bez problemu opisać różnice. Nie słyszałem opinii, aby mk1 był nieudanym modelem, pylon podawał info, iż zmieniali barwę ze względu na możliwość wstawienia jasperow do mniejszego pomieszczenia.

Masz do Pylona 115 km z Wrocławia,  polecam umówić się , i pojechać posłuchać. Jestem w Pylonie często służbowo, jest sala odsłuchowa i świetni ludzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam info bezpośredni od Pylona dla przyszłych nabywców: 

 

 " W wersji mkII szczególny nacisk położyliśmy na skalibrowanie właściwości technicznych zestawu, m.in. zmianę strojenia bas-refleksu oraz modyfikacje filtrów.

W efekcie zmian uzyskaliśmy poszerzenie zakresu niskotonowego przy jednocześnie lepszej jego kontroli oraz większą neutralność i muzykalność średnich tonów."

To tylko jeden z fragmentów opisujący różnice. MKI był strojony z myślą o trochę większych pomieszczeniach co okazało się niezbyt trafną decyzją bas lubił być figlarny i się dość mocno wzbudzać. Dlatego powstała Wersja MKII gdzie bass został zestrojony w taki sposób, żeby nie dudnił. Delikatnie też zmieniła się średnica, tweeter został nietknięty. 

Seria MKI nie jest już produkowana i nie realizujemy już zamówień MKI wątpię też, żeby poradziła sobie ona lepiej w pomieszczeniu 35m2”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...