Skocz do zawartości

Jakie kolumny do HK 3390


Maciej3390HK

Recommended Posts

Dzień dobry ,Witam wszystkich 

Jestem przed zakupem kolumn  podłogowych do HK3390 w przedziale cenowym max2,5tys

Obecnie słucham muzyki na 15 letnich kolumnach Magnat Vektor 5  ktore schodzą nisko ale nie mają miękkiego basu i  Kielski graj w górze , wspomagam się suboferem przy cichym odsłuchu.  Zależy mi na miękkim soczystym Basie z czystym sopranem i wycofanym środkiem. Muzykę jaką słucham to Disco .Często słucham radia RMF max  nie siedząc na wprost kolumn tylko  robię  coś w domu natomiast salon  w którym będą stać kolumny to kwadrat 4,5 na 4,5 m z otwartą ścianą po prawej stronie .  
Po przeczytaniu kilkunastu postów  wyprałem kilka moich typów 

1-Audiosymptom I6

2 2 pylon 25 ( z recenzji podobno lepsze będą 27 ale cenowo już za drogie 

3 Klipsch 620 

4 Polk t50

I tu pytanie do was jakie najlepiej zagrają z HK 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie polecam poszukać używanych kolumn Polk TSX 440, które mają mocno dociążony dół pasma, z nisko schodzącym basem, góra jest też podbita, ale nie tak mocno jak np. w modelach Klipscha. Góra pasma czysta, z niezłą przestrzenią w tym pułapie cenowy. A jak chcesz mocno podbite oba skraje pasma, to tutaj dobrym rozwiązaniem może być wspomniany Klipsch model RP-260F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, miałem nadzieję że będzie łatwiej a tu dochodzą nowe głośniki 

Już druga osoba poleca mi  Line Tesi 561   Trzeba będzie jechać na odsłuch tych kolumn👍, odnośnie Polk Tsx 440 używki sa niedostępne   
Jakie jest zasadnicza różnica pomiędzy klipsy 260 a 620  czy jako laik audio i słuchając disco Polo 😉😉  usłyszę różnice ? 
Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Indiana Line Tesi 561 to ciekawa opcja, dość ciepło i spokojnie grająca. Pylon Audio Pearl 25 to granie bardziej naturalne, może bardziej uniwersalne. Są też prostsze w napędzeniu moim zdaniem. Kilka fajnych opcji znajdziesz w naszym filmie, zachęcam do obejrzenia go, a także do umówienia się na odsłuch w naszym salonie :) Sprawdzisz kilka opcji i zdecydujesz, która najbardziej Ci się podoba. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Klipsch RP260  i przy głośniejszej muzyce grają bardzo czysto , wokal wyśmienity , bas   łagodniejszy niż w magnatach wektor 5. Natomiast przy cichym odtwarzaniu muzyki  grały normalnie , bez pazura. Czas na magnata  Signature 505 i tesi 561 
Czy mój wzmacniacz uciągnie magnety 507? Są tam dwa głośniki basowe 

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL😉 na Olx coś znajdziesz 

Ale jest jeszcze jedna rzecz, z testu hk3390

Konkluzja

Ale wiecie co? Gdybym miał dwa tysiące na wzmacniacz, Harman trafiłby na krótką listę kandydatów do odsłuchu. Gdybym w ramach testu nie potraktował go kilkoma specyficznymi płytami, nawet bym nie zauważył braku najniższych pomruków. Cała reszta to w tej cenie bardzo wysoki poziom. 

Pzdr

Screenshot_2024-02-14-20-00-20-314_com.android.chrome.jpg.a858c113631d699142a99fc7b5245552.jpg

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej3390HK napisał:

Czytałem ten artykuł , wzmacniacz nie wydaje niskich pomruków, w przyszłości mam w planach wymienić go na YAMAHA MusicCast R-N600A 

Zmiana w przyszłości na RN600 wprowadzi pewne zmiany w charakterze. Posłuchaj tego wcześniej, bo wtedy trzeba dodać nową listę kolumn do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej3390HK napisał:

Czas na magnata  Signature 505 i tesi 561 
Czy mój wzmacniacz uciągnie magnety 507? Są tam dwa głośniki basowe 

Tesi są zdecydowanie słabsze.

Tak uciągnie. Sprawdź i daj znać.

nie ma sensy zmieniać Harmana na RN600. Ona nie będzie grać lepiej. No chyba że bardziej spasuje zestaw z kolumnami, ale to indywidualne podejscie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tesi są zdecydowanie słabsze.

Tak uciągnie. Sprawdź i daj znać.

nie ma sensy zmieniać Harmana na RN600. Ona nie będzie grać lepiej. No chyba że bardziej spasuje zestaw z kolumnami, ale to indywidualne podejscie.

 

 

 Przyszłościowa zmianę wzmacniacza dyktuje tylko i wyłącznie bezpośrednim dostępem do serwisów streamingowych.  Do HK w obecnej chwil rozglądam się za odtwarzaczem sieciowy  , czy dobrym wyborem będzie TAGA Harmony TWA-10B ? Odnośnie  Yamaha 602 to miałem możliwość odsłuchu z Monitor Audio Bronze oraz Yamahe starszej daty z nowymi tonsilami i drugi zestaw był zdecydowanie przyjemniejszy w odsluchu  , delikatny bas z czysto tykającymi sopranami 

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dedal napisał:

Jeslii chodzi o funkcjonalność to będzie lepiej ale brzmienie no nie wiem .

Mam w piwnicy hk255 i w stereo jak na amplituner za 2 tys grał przyzwoicie.

To były dobrze brzmiące modele. Śweitnie jak na tamte czasy wyglądające. Chodź u nich mieliśmy najwiecej awarii.

23 godziny temu, Maciej3390HK napisał:

 

 Przyszłościowa zmianę wzmacniacza dyktuje tylko i wyłącznie bezpośrednim dostępem do serwisów streamingowych.  Do HK w obecnej chwil rozglądam się za odtwarzaczem sieciowy  , czy dobrym wyborem będzie TAGA Harmony TWA-10B ? Odnośnie  Yamaha 602 to miałem możliwość odsłuchu z Monitor Audio Bronze oraz Yamahe starszej daty z nowymi tonsilami i drugi zestaw był zdecydowanie przyjemniejszy w odsluchu  , delikatny bas z czysto tykającymi sopranami 

pozdrawiam 

No właśnie możesz dokupić takie coś. Moim zdaniem lepiej Wiim który to już zalezy od Ciebei czy mini czy Pro +

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione magnaty 507  góra zdecydowanie lepsza  , lepsze stereo ,co do basu to dziwne zjawisko ; siedząc w salonie na wprost kolumn jest go zdecydowanie mniej niż stojąc obok kolumny. Dźwięk jest bardziej tusty ,pełniejszy  poprawa na plus tylko basu mało. Będę rozglądał się z nowym subeferem , bo obecny Teutel jest od kina domowego i ciężko jest mi go wysterować.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi 👍

Odnośnie strimea to jakie podłączenie daje lepszy dźwięk ;Cocial  czy po analogu bo, harman nie posiada wejścia optycznego. Tak więc strimer  mini odpada.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...