Skocz do zawartości

Teoria i rozwojowy amplituner


kthxb

Recommended Posts

Witam, jako że jestem zielony w kwestii podłączenia chciałem zapytać czy jestem w stanie kupić jakiś amplituner żeby ogarnął aktualnie 3.1 lub 5.1, a potem wykorzystać go do rozszerzenia z innym amplitunerem na 7.1.4? Denon 660H jest na promocji aktualnie np. ale czy idzie go potem wykorzystać? Generalnie celem jest mieć 7.1.4, ale nie chcę kupować już teraz amplitunera za grube pieniądze na mniejszą ilość głośników. 

Jeszcze drugie pytanie. Po co w niektórych amplitunerach daje się większą obsługę kanałów niż końcówek mocy? 

Edytowano przez kthxb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kthxb napisał:

czy jestem w stanie kupić jakiś amplituner żeby ogarnął aktualnie 3.1 lub 5.1, a potem wykorzystać go do rozszerzenia z innym amplitunerem na 7.1.4?

Nie da rady

11 minut temu, kthxb napisał:

Generalnie celem jest mieć 7.1.4, ale nie chcę kupować już teraz amplitunera za grube pieniądze na mniejszą ilość głośników.

Nie ma innej opcji, kup tańszy, później go sprzedaj i zaopatrz się w lepszy jak dopiero będzie potrzebny.

11 minut temu, kthxb napisał:

Jeszcze drugie pytanie. Po co w niektórych amplitunerach daje się większą obsługę kanałów niż końcówek mocy? 

Koszty? Marketing? Np. Denon serii 3 oraz 4 tak ma, że dekodują 11 kanałow a wzmacniają 9. To najtańsza możliwość zbudowania 7.1.4 po zastosowaniu zewnętrznej końcówki mocy lub wzmacniacza obsługującego taka funkcjonalność. Seria 6 mająca odpowiednio 11/13 to zdecydowanie poważniejszy wydatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kthxb napisał:

czy jestem w stanie kupić jakiś amplituner żeby ogarnął aktualnie 3.1 lub 5.1, a potem wykorzystać go do rozszerzenia z innym amplitunerem na 7.1.4?

Tak - od razu kup taki co obsłuży 11 kanałów. Najtaniej, najszybciej. 

 

5 minut temu, kthxb napisał:

Denon 660H jest na promocji aktualnie np. ale czy idzie go potem wykorzystać?

Nie. 

5 minut temu, kthxb napisał:

Generalnie celem jest mieć 7.1.4, ale nie chcę kupować już teraz amplitunera za grube pieniądze na mniejszą ilość głośników. 

Albo rybki albo akwarium. Jak amplituner to grube pieniądze to policz sobie kolejne głośniki, subwoofer, ewentualnie soft do kalibracji itp. a potem się zastanów na jaki system Cię stać. 7.1.4 to już całkiem poważny setup .... a no i jeszcze trzeba mieć gdzie to postawić, żeby miało ręce i nogi. 

 

7 minut temu, kthxb napisał:

Jeszcze drugie pytanie. Po co w niektórych amplitunerach daje się większą obsługę kanałów niż końcówek mocy? 

Żeby dekodować więcej kanałów a jak ktoś będzie ich potrzebował to będzie raczej wiedział co zrobić (czytaj: kupić odpowiedni wzmacniacz albo końcowkę mocy). Jednocześnie nie podnosić cenę wszystkim tym którym 9 kanałow zamiast 11 wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kthxb napisał:

Witam, jako że jestem zielony w kwestii podłączenia chciałem zapytać czy jestem w stanie kupić jakiś amplituner żeby ogarnął aktualnie 3.1 lub 5.1, a potem wykorzystać go do rozszerzenia z innym amplitunerem na 7.1.4? Denon 660H jest na promocji aktualnie np. ale czy idzie go potem wykorzystać? Generalnie celem jest mieć 7.1.4, ale nie chcę kupować już teraz amplitunera za grube pieniądze na mniejszą ilość głośników. 

Jeszcze drugie pytanie. Po co w niektórych amplitunerach daje się większą obsługę kanałów niż końcówek mocy? 

 

trzeba na start kupic denon x3800h  a nie 660h i bedzie po problemie (w teorii)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kthxb napisał:

A co potem do tego, żeby ogarnąć 7.2.4? W miarę budżetowo?

Końcówka mocy. Zależy od głośników i budżetu. Budżetowo surroundy napędzisz za kilka stówek. Jak będziesz chciał poprawić stereo to wszystko między 2 a 20k PLN w zależności od fantazji i oczekiwań (od razu powiem, że nie zawsze warto). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję by kolega kupil sobie teraz wzmacniacz stereo i fajne kolumny frontowe. Jak przyjdzie czas na kino 7.2.4 to kupi jakiegoś 9/11 kanałowca, a wzmak stereo wykorzysta po preout na napedzenie frontowych kanalow kina. Warunek - wzmak musi mieć opcje by-pass.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

A ja proponuję by kolega kupil sobie teraz wzmacniacz stereo i fajne kolumny frontowe. Jak przyjdzie czas na kino 7.2.4 to kupi jakiegoś 9/11 kanałowca, a wzmak stereo wykorzysta po preout na napedzenie frontowych kanalow kina. Warunek - wzmak musi mieć opcje by-pass.

Zgadzam sie, za pierwszym razem chciałem wszystko naraz nie mając odpowiedniego budżetu, wyszło średnio. Sprzedałem wszystko, dołożyłem pare złotych i złożyłem stereo które mi odpowiada, pamiętając to o czym pisali przedmówcy. Po czasie dokupiłem amplituner taki jaki potrzebowałem i resztę kolumn i wg mnie jak ktoś szuka względnie budżetowej opcji to jest najlepsza droga, bo zostaje nam super dźwięk stereo no i mamy kino :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemeklbn napisał:

@kthxb, to ma być zestaw tylko do filmów? Jak duży pokój? Jeżeli powaznie myślisz o 7.2.4 to zrób sobie teraz kosztorys takiego zestawu i zastanów się kiedy będziesz w stanie całkowicie zfinalizować temat. Jeżeli jest to rok, dwa to w porządku.

Salon 4,5m x 8m + otwarta kuchnia 10m2. 

12 godzin temu, Butler napisał:

A ja proponuję by kolega kupil sobie teraz wzmacniacz stereo i fajne kolumny frontowe. Jak przyjdzie czas na kino 7.2.4 to kupi jakiegoś 9/11 kanałowca, a wzmak stereo wykorzysta po preout na napedzenie frontowych kanalow kina. Warunek - wzmak musi mieć opcje by-pass.

Jakaś budżetowa opcja wzmacniacza stereo z taką opcją, który by podpasował potem do x3800h?

12 godzin temu, PanKlor napisał:

I najlepiej trigger in albo auto sense. 

Jakaś propozycja? Potem dokupiłbym x3800h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kthxb napisał:

Jakaś budżetowa opcja wzmacniacza stereo z taką opcją, który by podpasował potem do x3800h?

I mamy zgadywać jeszcze jakie kolumny tam będą grały? 

32 minuty temu, kthxb napisał:

Jakaś propozycja? Potem dokupiłbym x3800h.

Jest niezerowa szansa, że taki wzmacniacz będzie droższy niż ten Denon.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kthxb napisał:

Jakaś budżetowa opcja wzmacniacza stereo z taką opcją, który by podpasował potem do x3800h?

A szukaj sobie :)

https://www.audiophile.no/en/articles-tests-reviews/item/426-amplifiers-with-processor-input

Każdy się nada z tej listy. Myślę że za około 2000zł dostaniesz coś sensownego, mowa o używkach. Np. Atoll In100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innym amplitunerem nie. Ale ze wzmacniaczem owszem. Ale do 7.1.4 to i tak poelcam X3800 z Amazona za koło 4K

11 godzin temu, kthxb napisał:

Jakaś budżetowa opcja wzmacniacza stereo z taką opcją, który by podpasował potem do x3800h?

On nie ma pasowac pod amplituner tylko pod kolumny.

Atoll, Cyrus, Roksan, Denon.

Co to znaczy budżetowy?

Jakie kolumny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak ten Denon 660H i 5.1 - i będzie już jakaś zabawa w kino, zamiast przymiarek na nieokreśloną przyszłość.

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

z innym amplitunerem nie. Ale ze wzmacniaczem owszem. Ale do 7.1.4 to i tak poelcam X3800 z Amazona za koło 4K

Wydaje mi się, że w takim metrażu to ten sprzęt będzie cipiał na pół gwizdka w tak rozbudowanej konfiguracji (bez dodatkowego wzmonienia).

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2024 o 10:33, przemeklbn napisał:

A może jednak ten Denon 660H i 5.1 - i będzie już jakaś zabawa w kino, zamiast przymiarek na nieokreśloną przyszłość.

Wydaje mi się, że w takim metrażu to ten sprzęt będzie cipiał na pół gwizdka w tak rozbudowanej konfiguracji (bez dodatkowego wzmonienia).

Co będzie robił?

Zipał? Ale że będzie za słaby? Przeciez on nie gra basów które biorą najwięcej prądu.

Dnia 8.02.2024 o 10:45, Butler napisał:

Ok, zapisałem nowe słowo. Może dla ćwiczeń @DiBatonio spróbuje rozszyfrować znaczenie? Jak coś służę kołem ratunkowym haha :D

Jest "cipiał na pół gwizdka". Więc ja myśle że to jest synonim zipiał. Ale może jest w tym coś głębszego :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...