Skocz do zawartości

Zmiana amplitunera


Recommended Posts

Jestem tu nowy więc serdecznie witam wszystkich  "forumowiczów"  i z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi .

Przymierzam się do zmiany Onkyo TX-SR577 , którego posiadam od nowości , tj. 14lat . Wcześniej używałem go z M-audio HTS700 + Philips Legend II . Grało to wystarczająco dobrze - zwłaszcza Philipsy . Od jakiegoś czasu posiadam Focal Chora 826 + Chora 806 + Chora Center . To też jakoś tam gra ale czegoś mi brakuje - zwłaszcza wysokich tonów . Po przepuszczeniu sygnału przez Wiim Pro Plus i poddaniu go lekkiej korekcji jest całkiem nieźle ale nie wystarczająco dobrze . Mój zestaw to 5.1 i nie zamierzam go rozbudowywać . 

Moje typy to : Marantz Cinema 60 lub Onkyo 7100 . Budżet do około 5tys zł .  Czy któryś z wymienionych faktycznie poprawi jakość dzwięku ? Nie zależy mi na "tysiącu" dodatkowych funkcji .

Interesuje mnie tylko amplituner - do stereo mam stary zestaw Technics  (w innym pomieszczeniu) . 

Przeznaczenie to 80% muzyka , 20% filmy . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misiek69 napisał:

To też jakoś tam gra ale czegoś mi brakuje - zwłaszcza wysokich tonów .

No to chyba jesteś pierwszy 🙂

 

1 godzinę temu, Misiek69 napisał:

Moje typy to : Marantz Cinema 60 lub Onkyo 7100 . Budżet do około 5tys zł .  Czy któryś z wymienionych faktycznie poprawi jakość dzwięku ? Nie zależy mi na "tysiącu" dodatkowych funkcji .

1 godzinę temu, Misiek69 napisał:

Przeznaczenie to 80% muzyka , 20% filmy . 

To się w ogóle nie klei. Jak ma być amplituner z dobrym stereo to szukać AVR 5 ale to już trochę ponad budżet. Z drugiej strony brakuje Ci wysokich tonów w kolumnach które są często ganione za ich wyrazistość, ostrość, nadmiar itp. Dodatkowo piszesz, że do stereo masz inny system (pomijam już wiek, jakość etc.) a tutaj przeznaczeniem jest 80% muzyki w zestawie KD... 

Zacząłbym od sprawdzenia czy wszystko u Ciebie jest sprawne, dobrze podłączone i skalibrowane ... ostatnio o co podejrzewałbym Focala Chora 826 to brak wysokich tonów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PanKlor napisał:

Zacząłbym od sprawdzenia czy wszystko u Ciebie jest sprawne, dobrze podłączone i skalibrowane ... ostatnio o co podejrzewałbym Focala Chora 826 to brak wysokich tonów. 

Nie napisałem że Focalom brakuje wysokich tonów ... Brakuje mi ich w amplitunerze ... Podłączone mam dobrze , skalibrowane raczej też ...

Czy w/w amplitunery to dobry wybór do obecnie posiadanych focali ? Może jakieś inne propozycje .

46 minut temu, PanKlor napisał:

To się w ogóle nie klei

A co w tym dziwnego że lubię posłuchać muzyki przez kino domowe ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć myśl? Nie brakuje Ci wysokich w kolumnach tylko w amplitunerze? Jak doszedłeś do takich wniosków?

W takim wypadku zostaje Ci tylko metoda porównawcza by to zweryfikować. Czy bardziej przypasuje Ci wobec tego Marantz czy Onkyo to tego nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Misiek69 napisał:

Nie napisałem że Focalom brakuje wysokich tonów ... Brakuje mi ich w amplitunerze ... Podłączone mam dobrze , skalibrowane raczej też ...

 

Nie kumam... słuchasz amplitunera bez głośników?! 😲

16 minut temu, Misiek69 napisał:

Czy w/w amplitunery to dobry wybór do obecnie posiadanych focali ? Może jakieś inne propozycje .

Moim zdaniem niezupełnie bo Focale są właśnie dość ostre i gdybym miał wybierać to szedłbym w bardziej dociążone, ciemniejsze granie Denon, Arcam. Na zasadzie balansowania elementów zestawu. Ale ponieważ ciężko zrozumieć co piszesz nt. dzwięku amplitunera vs dzwieku głośników to odsłuch wydaje się nieodzowny.

17 minut temu, Misiek69 napisał:

A co w tym dziwnego że lubię posłuchać muzyki przez kino domowe ? 

Nic dziwnego. Po prostu rzadko spotykana sytuacja z 2 zestawami tak jak u Ciebie. Wolałem się upewnić czy nie było pomyłki w stylu 80/20 vs 20/80 i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misiek69 napisał:

Nie wiem jak mam to skomentować ....

Masz Onkyo które raczej grają dynamicznie, kinowo, masz bardzo jasno grające kolumny i brakuje Ci wysokich tonów.... Proponuję jeszcze raz sprawdzić czy wszystko jest sprawne. Poproś kogoś żeby wpadłz amplitunerem albo wypożycz jakiś ze sklepu. Masz 14 letni sprzęt... może wydawać się być sprawny a coś tam jednak nie domaga. Dodatkowo to dość wymagające kolumny jeżeli chodzi o impedancję a Twój amplituner do mocarnych nie należy. Wymieniasz co masz podłączone (brak subwoofera który by tutaj pomógł) a piszesz, że niby 5.1. Ciężko zdiagnozować po tak niespójnym opisie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

(brak subwoofera który by tutaj pomógł) a piszesz, że niby 5.1

Subwoofer oczywiście mam - zapomniałem o nim napisać .

 

 

Żeby nie drążyć tematu czego mi brakuje a czego nie , proszę o wskazanie amplitunera w założonym budżecie (+/-5tys) który w miarę dobrze zagra z moimi focalami .

Nie upieram się na Cinema60 lub onkyo7100 - rozważę każdą propozycję - może być także używany .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3800 albo AVR5 jak się uda kupić. Ewentualnie wyższe używane modele Denona x4700/x6700. Nowy X4800 to jakies 7-8k więc 4700 powinien być do znalezienia. 

W dziale sprzedam wisiał Arcam AvR390 możesz zobaczyć czy jest jeszcze dostępny.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2024 o 13:49, Misiek69 napisał:

I na 99% tak zrobię - chociaż ten Marantz 60 ciągle mi siedzi w głowie 

Jak kupię to na pewno zdam relację .

 

Ma świetny Marketing. Ale co w nim zyskujesz?

Prestiż marki? Zbudowany na nowo przecież :P

Ale całkiem serio. To sa dobrze wykonane amplitunery. Natomiast grzeczne. Trzeba lubić oglądać w takiej propozycji albo dobrac mocno wciągające kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...