Skocz do zawartości

Subwoofer SVS PB-2000 Pro czy PC-2000 Pro


Mike92

Recommended Posts

Jestem w trakcie szukania subwoofera do kina domowego z kolumnami Klipsch RP-6000f, RP-404c, RP-402s oraz amplitunerem Denon X2500H, pomieszczenie 25m2. Chcę wydać około 6000zł. Byłem zdecydowany na SVS PB-2000 PRO, ale dowiedziałem się o istnieniu modelu w formie cylindra, czyli PC-2000 Pro. Taka forma bardziej mnie przekonuje, ale najważniejszy jest dla mnie dźwięk. Czy subwoofer o takiej budowie będzie brzmiał gorzej od standardowego pudła? A może macie jakieś inne propozycje w podobnym budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mike92 napisał:

Taka forma bardziej mnie przekonuje, ale najważniejszy jest dla mnie dźwięk. Czy subwoofer o takiej budowie będzie brzmiał gorzej od standardowego pudła?

Z tego co się dowiedziałem szukając suba dla siebie - grają tak samo. Jeżeli ma to być subwoofer typowo do kina to dobry wybór. Jeżeli ma być coś bardziej uniwersalnego to może SB-3000. Jeżeli chcesz uzyskać dobry, w miarę równy bas to najprawdopodobniej bez min. 2 sztuk się nie obejdzie. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj brat ma ten subwoofer w salonie 60m2 otwartym na większą powierzchnię. Spisuje się bdb zarówno w kinie jak i przy słuchaniu muzyki. Nie ma takiego spadku mocy przy zejściu do 20Hz jak w SVS Ultra 13. Zdecydowanie do kina brałbym model z bas reflex. (PC lub PB). Jedyna wada to że przy cichszym słuchaniu nie wybudza się automatycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Butler napisał:

Pewnie wiesz... Ale może w kalibracji w ampli podbij mu czułość to będzie się szybciej wybudzał.

Tak mam zrobione , ale kolumny musiałem dać na -7, a sub na +10. Jak korzystasz z Audyssey Dynamic eq to zaburza to krzywa korekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model PC chyba nie jest zbyt popularny. Ktoś go kiedyś na forum szukał i finalnie żaden sklep ani dystrybutor go nie miał.

Do kina uderzył bym w PB2000 PRo albo nowe Klipsche 1400 / 1600

Dnia 10.02.2024 o 13:10, Butler napisał:

Sub na +10 to nic dziwnego że problemy z wybudzaniem się pojawiają. Mam Denon a wiec tez Audyssey, suby wysterowane na 0dB i nie zdarzyło mi się mieć problemu tego rodzaju. I też mam SVS, tylko klasy SB.

Zgadzam się. Coś nie tak w ustawieniach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2024 o 13:10, Butler napisał:

Sub na +10 to nic dziwnego że problemy z wybudzaniem się pojawiają. Mam Denon a wiec tez Audyssey, suby wysterowane na 0dB i nie zdarzyło mi się mieć problemu tego rodzaju. I też mam SVS, tylko klasy SB.

Celowo jest dane na +10 bo dostaje wtedy mocniejszy sygnał, a jest zmniejszone o 10dB na wbudowanym wzmacniaczu. Jak inaczej chcesz podnieść czułość?

21 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ten model PC chyba nie jest zbyt popularny. Ktoś go kiedyś na forum szukał i finalnie żaden sklep ani dystrybutor go nie miał.

Do kina uderzył bym w PB2000 PRo albo nowe Klipsche 1400 / 1600

Zgadzam się. Coś nie tak w ustawieniach.

 

PB i PC to pod względem wydajności to samo tylko zapakowane w różną obudowę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tom.O napisał:

Celowo jest dane na +10 bo dostaje wtedy mocniejszy sygnał, a jest zmniejszone o 10dB na wbudowanym wzmacniaczu. Jak inaczej chcesz podnieść czułość?

Niezbyt się więc zrozumieliśmy, myślałem ze wzmak suba jest podbity. Skoro znasz zależność czułości od mocy sygnału, to chyba z subem coś nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2024 o 07:07, Piotr Sonido napisał:

Obudowa to jednak z ważniejszych rzeczy w subwooferze.

 

15 minut temu, Tom.O napisał:

Jak ma taką samą objętość i sztywność to różnić nie powinno być

Tu macie test SVS SB 2000 Pro...

Tyle na temat obudowy tych subów...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, przemeklbn napisał:

Arrendal robi (ciężkie) obudowy z HDF, z tego co czytałem testy to nie jeżdżą po podłodze; Ich 13.8'' zamknięty  waży 24kg, a otwarty 48kg. Obydwa mają wzmacniacz 800W.

No ale ich najtańszy sub to raczej odpowiednik SB-3000. Wagowo tyle samo (rendal droższy). Nie zauważyłem, żeby SB-3000 chciał się przemieszczać. SB-1000 Pro coś tam się ruszał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko kto zmusza taki swobuwoofer do takich wychyleń?

 

7 minut temu, PanKlor napisał:

SB-1000 Pro coś tam się ruszał. 

Możesz temat rozwinąć? Pytam z ciekawości ponieważ sam posiadam SB-1000 Pro. Postawiony na macie antywibracyjnej pod pralkę więc raczej nigdzie się nie ruszy :>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tom.O napisał:

Jak ma taką samą objętość i sztywność to różnić nie powinno być.

Tez ale nie zapominajmy także o modach wenatrz obudowy. Kształt tez ma znaczenie.

Moim zdaniem i tak nie jest całkiem źle w tym SVS na tym filmie. Nie znam niemieckiego ale po filmie? Nie jestem ani na nie ani na tak :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tez ale nie zapominajmy także o modach wenatrz obudowy.

Tak jak lubię posłuchać o doświadczeniach z audio tak zęby mi zgrzytają jak wchodzisz na najwidoczniej nieznane Ci pola... 

Nie te wymiary i nie te częstotliwości. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Twierdzisz że kształt obudowy, sposób odbicia fal nie ma znaczenia?

Ja też twierdzę że jeśli pojemność obudowy jest identyczna to różnice będą marginalne. Oczywiście pod warunkiem że w środku nie będzie jakichś dodatkowych udziwnień. Nie było wspomniane, ale przepustowość (wielkość) otworu BR robi różnicę, nie wiem czy PB i PC mają taką samą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Twierdzisz że kształt obudowy, sposób odbicia fal nie ma znaczenia?

Twierdzę, że mówienie o modach ma sens jak dlugosc fali mieści się w pomieszczeniu (w tym przypadku obudowie). Żeby fala miała te ok. pół metra to jej częstotliwość powinna znajdować się w okolicy 700 Hz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...