Skocz do zawartości

Zakup amplitunera


damczo1

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich . Potrzebuję poradę chciałbym kupić amplituner do 4500 max. Mam telewizor Sony brawia 4k i zestaw 5.1 teufel ultra power edition. Słucham głównie muzyki bardzo głośno . Miałem wcześniej Yamahę htr 365 dawała radę dźwięk był fajny ale się zepsuła kupiłem na przeczekanie Denona jakiś budżetowy tani egzemplarz. Nie daje rady wyłącza się po godzinie głównego słuchania. Przejrzałem troszkę rynek i w tych pieniądzach wpadł mi w oko parametrami. Onkyo nr.6100 prosiłbym o poradę i propozycje jakiegoś amplituner który da sobie radę z zestawem i BD mógł słuchać swobodnie. Muzyki słucham każdej dźwięk z Yamahy mi odpowiadał . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) 

Co rozumiesz przez bardzo głośno? Jak masz ustawiony crossover? Każdy amplituner może się wyłączać, gdy się przegrzewa. 

Onkyo TX-NR6100 to fajna opcja jeśli odpowiadało Ci brzmienie Yamahy, tu będzie nieco łagodniej w zakresie góry, ale też żywo brzmieniowo :) Jeśli interesowałby Cię dirac, to warto dorzucić do Pioneera VSX-LX305 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli amplituner Yamaha już podobał Ci się wcześniej, to dlaczego nie spróbować z najnowszym wcieleniem, czyli modelem RXA2a :)?

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/amplituner-kina-domowego-musiccast-yamaha-rx-a2a.html

Mocny, wydajny, wyposażony po zęby w nowoczesne multimedia, ale przede wszystkim nie źle już brzmiący w stereo :)

Yamaha brzmi spójnie, dość szeroko i nie jest przejaskrawiona. Może być to dobra propozycja dla Ciebie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam crossover ustawiony chyba na 80 Hz bardzo głośno tzn do max możliwości mieszkam w bloku ale dosłownie można sufit na lep zwalić;) chce aby był to wydajny amplituner . Pioneera nigdy nie słyszałem i nie brałem pod uwagę myślałem że to krzaki 

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć :) 

Co rozumiesz przez bardzo głośno? Jak masz ustawiony crossover? Każdy amplituner może się wyłączać, gdy się przegrzewa. 

Onkyo TX-NR6100 to fajna opcja jeśli odpowiadało Ci brzmienie Yamahy, tu będzie nieco łagodniej w zakresie góry, ale też żywo brzmieniowo :) Jeśli interesowałby Cię dirac, to warto dorzucić do Pioneera VSX-LX305 :) 

Domyślam się że każdy może się wyłączyć jak się przegrzeje;) mi chodzi o taką jednostkę która nie BD się przegrzewać. Stara Yamaha potrafiła grać całą imprezę całą noc nagrzać się ale nigdy nie życiu wyłączyć.

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Jeśli amplituner Yamaha już podobał Ci się wcześniej, to dlaczego nie spróbować z najnowszym wcieleniem, czyli modelem RXA2a :)?

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/amplituner-kina-domowego-musiccast-yamaha-rx-a2a.html

Mocny, wydajny, wyposażony po zęby w nowoczesne multimedia, ale przede wszystkim nie źle już brzmiący w stereo :)

Yamaha brzmi spójnie, dość szeroko i nie jest przejaskrawiona. Może być to dobra propozycja dla Ciebie :)

 

A2a jest lepszy od Onkyo nr6100 ? Parametry itp. ten wyświetlacz mi się strasznie nie podoba. Tak jak wspomniałem mam zestaw Ultima ultra power edition 5.1 i potrzebuję piec 90 procent słucham muzyki i na tym mi zależy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Inny - to bardziej odpowiednie słowo. Mowa o konkurencyjnych cenowo i funkcjonalnie produktach, nie faworyzował bym żadnego.

https://www.crutchfield.com/compare_022RXA2ABL_580NR6100/Yamaha-AVENTAGE-RX-A2A-vs-Onkyo-TX-NR6100.html

 

Parametry praktycznie takie same . I dalej nie mam pojęcia co kupić żeby spełniło moje oczekiwania dzwięk był dobry i służyło długie lata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Jeśli amplituner Yamaha już podobał Ci się wcześniej, to dlaczego nie spróbować z najnowszym wcieleniem, czyli modelem RXA2a :)?

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/amplituner-kina-domowego-musiccast-yamaha-rx-a2a.html

Mocny, wydajny, wyposażony po zęby w nowoczesne multimedia, ale przede wszystkim nie źle już brzmiący w stereo :)

Yamaha brzmi spójnie, dość szeroko i nie jest przejaskrawiona. Może być to dobra propozycja dla Ciebie :)

 

A może kupić amplituner AV i dokupić zewnętrzny wzmacniacz bo u mnie 5.1 służy do filmów dla zony a muzyki słucham zawsze na 2.1 bardzo często robię imprezy i potrzebuję cZegos wytrzymałego żeby można było grać głośno;)

22 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Jeśli amplituner Yamaha już podobał Ci się wcześniej, to dlaczego nie spróbować z najnowszym wcieleniem, czyli modelem RXA2a :)?

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/amplituner-kina-domowego-musiccast-yamaha-rx-a2a.html

Mocny, wydajny, wyposażony po zęby w nowoczesne multimedia, ale przede wszystkim nie źle już brzmiący w stereo :)

Yamaha brzmi spójnie, dość szeroko i nie jest przejaskrawiona. Może być to dobra propozycja dla Ciebie :)

 

W przyszłym tygodniu planuje wybrańcy się do Trójmiasta do waszego sklepu i mam nadzieję że tam zostaną rozwiane wszelkie moje wątpliwości i ktoś kompetentny przedstawi mi jakąś konkretną propozycje;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, damczo1 napisał:

A może kupić amplituner AV i dokupić zewnętrzny wzmacniacz bo u mnie 5.1 służy do filmów dla zony a muzyki słucham zawsze na 2.1 bardzo często robię imprezy i potrzebuję cZegos wytrzymałego żeby można było grać głośno;)

To kup w tym budżecie amplituner który pobiera najwięcej prądu i zapewnij mu odpowiednią wentylację. Raz w życiu udalo mi się wymusić wyłączenie Denona AVR-1611 długo długo łoiło na imprezie i akurat był czymś lekko przysłonięty. Ani wcześniej ani później mi się to nie zdarzyło. A jak dalej będzie Ci za mało i za cicho to wymień kolumny na lipscha albo coś z podobną skutecznością. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2024 o 18:02, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Jeśli amplituner Yamaha już podobał Ci się wcześniej, to dlaczego nie spróbować z najnowszym wcieleniem, czyli modelem RXA2a :)?

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/amplituner-kina-domowego-musiccast-yamaha-rx-a2a.html

Mocny, wydajny, wyposażony po zęby w nowoczesne multimedia, ale przede wszystkim nie źle już brzmiący w stereo :)

Yamaha brzmi spójnie, dość szeroko i nie jest przejaskrawiona. Może być to dobra propozycja dla Ciebie :)

 

Będzie nie co inny, zaprezentuje (RXA2A) nie co wyższy poziom grania, szczególnie w stereo. Pamiętajmy, że model RXA2a kosztował pierwotnie ponad 5000 zł co plasowało go w innym miejscu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Będzie nie co inny, zaprezentuje (RXA2A) nie co wyższy poziom grania, szczególnie w stereo

Baju baju, macie Pioneer w ofercie? Nie? Dziękujemy bardzo za obiektywizm

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av.html

Przeciw Pioneer stoi jednak wada fabryczna o której wspomina @Piotr Sonido

Być może to tylko kwestia softu i aktualizacji. Denon X3800 to za to świetny zawodnik, o ile dorwie się go w dobrych pieniądzach. Nie kojarzę innego sprzętu tej klasy który ma aż tak dużą rozbieżność cenową w zależności od sklepu i kraju w którym jest oferowany.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2024 o 17:00, PanKlor napisał:

To kup w tym budżecie amplituner który pobiera najwięcej prądu i zapewnij mu odpowiednią wentylację. Raz w życiu udalo mi się wymusić wyłączenie Denona AVR-1611 długo długo łoiło na imprezie i akurat był czymś lekko przysłonięty. Ani wcześniej ani później mi się to nie zdarzyło. A jak dalej będzie Ci za mało i za cicho to wymień kolumny na lipscha albo coś z podobną skutecznością. 

 

 

Mam teraz denon avr1911 włączam stereo 2 ultimy tylko grają godzinę czasu i się wyłącza szrot

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja do ręki i szukaj czy jest na pokładzie selektor impedancji. Jak jest, to ustaw na 6 lub 4. Domyślnie jest 8 Ohm co prowadzi do przegrzewania zasilania przy napędzaniu kolumn z mniejszą impedancją. Jestem w pracy i teraz Ci nie sprawdzę bo nie mam jak.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, PanKlor napisał:

Ten Denon z tego co widzę nie ma selektora impedancji a w specyfikacji jest zakres 6-16 Ohm. 

image.png.a55a1d4182707d5df82e81921d68d3a3.png

Te Teufel mają w specyfikacji 4-8 Ohm (a pewnie mogą zejść jeszcze niżej) i zagadka wyjaśniona. @damczo1 - źle dobrane kolumny do amplitunera. 

Czyli ten amplituner nie nadaje się do tych głośników i dlatego się grzeje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ostrożnie stwierdzona diagnoza. Jeśli wykluczamy jakiekolwiek uszkodzenie, to jednak się zgadzam, źle dobrane kolumny do ampli. Tajemnica poliszynela jest też to, że wartości impedancji podawane przez producentów kolumn bardzo często różnią się od testów laboratoryjnych.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

To bardzo ostrożnie stwierdzona diagnoza. Jeśli wykluczamy jakiekolwiek uszkodzenie, to jednak się zgadzam, źle dobrane kolumny do ampli. Tajemnica poliszynela jest też to, że wartości podawane przez producentów kolumn bardzo często różnią się od testów laboratoryjnych.

Kupiłem ten ampli na jakiś czas ,zanim kupię coś docelowego . Mam rozumieć że przy tym obecnym Ampli nie jestem w stanie nic zrobić z impedancja. Ja rozważałem Yamahę aventage lub Onkyo nr6100 a tu ktoś zaproponował denon 3800

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, damczo1 napisał:

Mam rozumieć że przy tym obecnym Ampli nie jestem w stanie nic zrobić z impedancja.

Możesz spróbować nie przeciążać ampli. A więc ciszej słuchaj. Można też próbować zastosowac modyfikacje innych ustawień, np ustawić frontowe kolumny jako small, zrobić im odcięcie na 80Hz, a za bas niech odpowiada subwoofer. Z dużym prawdopodobieństwem taki manewr może być skuteczny. No chyba że tak masz ustawione to nie mam pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Butler napisał:

Możesz spróbować nie przeciążać ampli. A więc ciszej słuchaj. Można też próbować zastosowac modyfikacje innych ustawień, np ustawić frontowe kolumny jako small, zrobić im odcięcie na 80Hz, a za bas niech odpowiada subwoofer. Z dużym prawdopodobieństwem taki manewr może być skuteczny. No chyba że tak masz ustawione to nie mam pomysłu.

Nie mam tak ustawione ale tak ustawię bo sub wystarczająco da dużo basu 

49 minut temu, bora902 napisał:

podlaczyc  x3800h  i sie zobaczy co sie dzieje  😂

Wolałbym wiedzieć przed co się BD działo 6 tys wydać i zobaczyć słabo brzmi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...