Skocz do zawartości

Stereo pod jazz, neoklasykę do dużego pokoju za około 4k.


pavello

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym zacząć słuchać muzyki poza słuchawkami :) Obecnie korzystam z AudioQuesta Black oraz iFi Audio, a ze słuchawek jest obecnie PSB i BeyerDynamic. Streamuję głównie Apple Music, (kiedyś Tidala), bo nawet na moim sprzęcie czuć ze Spotify to nie to.

Chciałbym jednak móc też słuchać bardziej stacjonarnie. Sprzęt będzie stał w wysokim salonie o powierzchni około 30m2, który ma dość nieforemne kształty. Głośniki będa stały od siebie oddalone o 2,5 metra, ale stosunkowo blisko ściany (ok 20-30cm). Jestem świadom, że to słaba sytuacja, ale wynajmuję lokum i możliwości reorganizacji mam ogarniczone. Póki co planuję po prostu ograniczenie basu na poziomie korektora, może czasem odsuwanie kolumn -  i tak żyć z tym do wyprowadzki ;)

Najbardziej wymagające rodzaje muzyki jakiej słucham to jazz i neoklasyka - jeśli to znośnie zagra to z resztą sobie sprzęt poradzi. Chciałbym, aby brzmiało to w miarę neutralnie, ale przyjemnie dla ucha - raczej lepiej niż głośniej - nie potrzebuję setek watów. Raczej chciałbym móc przyjemnie słuchać koło północy, niż naparzać sąsiadom i robić imprezę.

Mój budżet to ok 4000 złotych - może pare groszy więcej. Interesuje mnie prosty wzmacniacz (nie musi mieć DACa) oraz głośniki. Myślałem o sprzęcie używanym, ale jest to trochę loteria, na której trzeba się nieco znać. Ja nawet nie mam do czego tego porównać. Fajnie byłoby mieć np starego Marantz'a (np PM7200), ale przedzieranie się przez setki sprzętu "vintage", "audiofilskiego", "top" etc zmęczyło mnie, więc skierowałem się ku nowemu.

W jednym z dużych poznańskich sklepów audio zaproponowano mi jako proste stereo Musical Fidelity M3si + Pylon Audio Pearl + wciskane CA MXN10 za przysłowiowe 10k PLN :o wyszedłem więc bez słowa :( 

Pytanie jest więc takie - czy w moim budżecie da się kupić coś sensownego ? czy lepiej nawet nie startować ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ogółem dość ciężko będzie w tym budżecie z takim pomieszczeniem, ale coś się wymyśli, zwłaszcza że wzmacniacz nie musi mieć wbudowanego DACa :) 
Na pewno sprawdziłbym wspomniane już w innym salonie Pylon Pearl 25, a także Heco Victa Elite 702, Wilson Raptor 7 :) Ze wzmacniaczy warto sprawdzić Rega io, WiiM Amp, może Yamaha A-S301 :) W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rms.pl napisał:

Czy kolumny podstawkowe wchodzą w grę u Ciebie, czy tylko podłogówki?

Jestem otwarty na obie opcje - sprzęt będzie oddalony od kanapy/sofy gdzies 4.5m, więc to może być mały challenge.

 

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, ogółem dość ciężko będzie w tym budżecie z takim pomieszczeniem, ale coś się wymyśli, zwłaszcza że wzmacniacz nie musi mieć wbudowanego DACa :) 
Na pewno sprawdziłbym wspomniane już w innym salonie Pylon Pearl 25, a także Heco Victa Elite 702, Wilson Raptor 7 :) Ze wzmacniaczy warto sprawdzić Rega io, WiiM Amp, może Yamaha A-S301 :) W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy. 

WiiM Amp'a raczej nie - wiem, że to fajne urządzenie natomiast trochę "zbyt" zintegrowane - chciałbym mieć możliwość wprowadzania jakiś upgrade'ów w przyszłosci. Jeśli chodzi o Regę - czy to 30W na kanał nie będzie trochę za mało przy wielkości mojego pomieszczenia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumn podstawowych, które w miarę dobrze znoszą bliskość ściany, polecę sprawdzenia Triangle BR03. Mają lekko podbite skraje pasma, granie dosyć neutralne, z bardzo realnym oddaniem wokali. Natomiast bardziej liniowo zszytą górę i środek mają KEFy Q350, z też lekko podbitym basem, który ma trochę więcej masy od BR03, ale nie ma już takiej szybkości. Oba modele mogę też pochwalić się bardzo dobrym budowaniem przestrzeni jak na ten pułap cenowy. Do KEFa poleciłbym sprawdzenie, wzmacniacza grającego bardziej energetycznie i dobrą kontrolą dołu np. Pioneer A-40AE, czy z amplitunerów stereo Cambridge Audio AXR85. Natomiast do Triangle oprócz oby wymienionych, jeżeli brzmienie ma być mocniej nasycone i barwne to np. Magnat MA 700 czy też Advance Acoustic X-i50bt. W przyszłości w razie potrzeby większej ilości basu można zawsze dołożyć subwoofer, ale jeżeli niskie tony nie są priorytetem to wymienione kolumny, też raczej powinny starczyć. W celu sprawdzenie zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...