Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 5.1 do salonu z kanapą przy ścianie


ZeRG_O

Recommended Posts

Hej wszystkim. 

Szukam zestawu kina domowego (5.1)  do salonu z wymiarami, układem  i odległościami jak na rysunku poniżej.
Układ niestety zostaje taki jak jest i coś w tym muszę wyrzeźbić. Wyprowadzone mam kable głośnikowe mniej więcej jakieś 30cm od sufitu nad kanapą (załączam zdjęcie - w rogu obok okna po lewej stronie). Dodatkowo załączam zdjęcie drugiej części salonu - tam, gdzie będzie wisiał TV i gdzie są wyprowadzone puszki na głośniki (mniej więcej na wysokości środka tej białe wyciętej wnęki). Wymóg jaki jest do głośników przy TV, to taki, by ich szerokość nie przekraczała 26cm, bo z lewej strony będzie witryna. 

Amplituner z tego co przeglądałem kilka tematów i propozycji, to wydaje mi się, że wezmę Pioneer LX-305. 

Czy mógłby mi ktoś pomóc w dobraniu głośników i subwofeera? Ciężko mi powiedzieć, jaki budżet na to chciałbym przeznaczyć. Początkowo myślałem o 10-12k, ale jeśli będzie warto dopłacić do czegoś dużo lepszego, to też jestem w stanie rozważyć taką możliwość 🙂

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc 🙂Zrzutekranu2024-02-10o17_59_03.png.8395ac71b196bd36441e1bda0de6f1bb.png

 

IMG_3940.jpg

IMG_3936.jpg

Edytowano przez ZeRG_O
wymiana zdjęć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 5.1 wszystkie glosniki powinieneś mieć na wysokości odsłuchu więc te kable pod sufitem to srednio trafiony pomysł.

Szczególnie jak wpadniesz kiedyś na pomysł dodania warstwy górnej. Przy taki ustawionej kanapie na tył jakiś bipol na ścianę żeby nie grało prosto w ucho. 

Do Pioneera spróbowałbym np. Dali Oberon On wall na LR. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ogólnie wytypowałem taki zestaw:

Amplituner: Pioneer LX-305

Front: Dali Oberon On wall

Centralny: Dali Oberon Vokal

"Surround": Monitor Audio Bronze FX 6G / Klipsch RP-502S II

Subwoofer: SVS SB-1000 / SVS SB-1000 Pro ewentualnie coś z Dali pod serię centralnego i LR

 

Czy taki zestaw ma sens? Nie do końca wiem, co z tymi surroundami - czy lepiej iść w Klipsch czy Monitor? Czy raczej bez różnicy większej między nimi?

Edytowano przez ZeRG_O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw pioneera. On ma jakąś wade fanryczną o której wie producent.

Było tu opisane na forum poczytaj.

Lepiej onkyo 7100 które tego nie ma.

Yamaha 6A

Jeśli chcesz kolumny on Wall to Dali są całkiem spoko

Albo możesz cały komplet od razu brać Apex na fronty i centralny i FX na surroundy na przykład.

Sub albo SVS albo REL serii HT. Dla SB1000 odpowiednikiem jest HT1003

Tak mniej wiecej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Poza Pioneerem warto rozważyć nieco droższy Onkyo TX-NR7100, a także Marantza Cinema 60 :) Onkyo to konstrukcja grająca bardzo podobnie, ale lepiej. Marantz z kolei jest nieco spokojniejszy, cieplejszy. Do Dali fajna opcja ;) 

Dali on-wall to fajne rozwiązanie, warto też przemyśleć neutralniejsze System Audio Saxo 16 :) 

Pamiętaj, że kolumny bipol są dość spore, ale przy takim ustawieniu ciężko będzie zastosować coś innego :( One tak czy siak powinny dać bardzo fajny efekt, ale zamontuj je niżej ;) 

Zapraszamy do nas na wyceny, przy całym zestawie pewnie uda się zrobić atrakcyjną cenę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

nie żebym się czepiał ale jestem ciekaw.

Jeszcze raz to zdanie

Mogę prosić o rozwiniecie?

 

Jakiś czas temu je porównywałem 1:1, Onkyo w mojej opinii zagrało nieco dokładniej i z ładniejszą górą :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...