Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Obecnie jeśli się kiedyś uda to chciałbym dorwać na testa Leema Tucana II , coś od Accuphase lub jakiegoś McIntosha :)

+Karan KAI180 MKII

14 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

Wracając do tematu...

Narazie drugi tydzień wygrzewam kolumny i jeszcze nie kupiłem suba. Początkowo bieda straszna na basie i bez szału w całym paśmie,ale teraz muszę przyznać że jestem miło nimi zaskoczony. Bardzo ładna jakość i bas jest całkiem przyzwoity, co prawda w niektórych utworach troche go brakuje, ale nawet żona stwierdziła że nie odczuwa tak mocno braku subwoofera. Myślę że po zakupie suba będzie mega potężnie

Co najważniejsze, często słuchamy cicho i te kolumny bardzo fajnie grają przy cichym słuchaniu. Basik mruczy, jedyna wada to trzeba siedzieć na przeciwko, bo magia ginie jak odsluchejmy ich w tle podczas obowiązków domowych. Do tego najbardziej potrzebny będzie sub żeby mruczał w całym domu

REL seria T.

Nowy to TX ale możesz polować tez na poprzednie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S!N! napisał:

Quadral to totalnie nie ta półka cenowa, inne granie i nie na revelatorach, które są mocno prądożerne o czym sam się przekonałem (w recenzjach mieli rację, iż nie gra to z byle czym i trzeba sięgnąć do portfela)

Słuchałeś Aurum A8, który inaczej niż Aurum A9. Aurum A8 to wzmacniacz, który nie dociąża basu więc mogłeś mieć wrażenie na Jasperach, że jest za słaby. Aurum A9 to już zupełnie inna bajka pod tym względem. Tu bas jest dociążony i według mnie nie ma żadnych problemów z napędzeniem tych kolumn.

Na papierze pod względem poboru mocy z gniazdka PMA-2500NE ma 310W, PMA-1600NE ma 295W. Tyle podaje Denon w dokumentach. Aurum A9 ma 600W. Nawet D-klasowa Roma 54DC+ ma 400W. Roma też sobie spokojnie poradziła z Jasperami, a ostatnio spokojnie napędziła Quadrale Aurum Titan 9.

Nie patrz na Aurum A9 pod względem aktualnej ceny. To są ostatnie sztuki wyprzedażowe. Ich wyjściowa cena była zdecydowanie wyższa, a gdyby Quadral był firmą kojarzoną z produkcji wzmacniaczy to podejrzewam, że byłaby jeszcze wyższa.  

 

8 godzin temu, S!N! napisał:

w moim wypadku dochodzi jeszcze to, żeby wzmak nie dodawał nienaturalnie od siebie góry lub nie wypychał wokalu na twarz co brzmi, wręcz pokracznie i karykaturalnie

Akurat Aurumy tego nie robią. Myślę, że A9 mógłby być ciekawym dla Ciebie wzmacniaczem do Jasperów, tylko nie ma tego jak odsłuchać na razie. 

 

16 godzin temu, S!N! napisał:

Dodatkowo sub zagra lepiej z lepszym wzmakiem - jak podłączyłem i testowałem przed sprzedażą rela t9x do najwyższego modelu denka to ja pie*** różnica była znaczna.

Lepszy przedwzmacniacz w lepszym wzmacniaczu.

 

8 godzin temu, S!N! napisał:

chciałbym dorwać na testa Leema Tucana II , coś od Accuphase lub jakiegoś McIntosha :)

Mam nadzieję, ze Ci się uda w końcu znaleźć to czego szukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S!N! napisał:

No ale ja tak średnio patrzę na papierki, magnat ma900 ma chyba 700W i nie ma takiego kopa jak 2500ne.

Też na to mało patrzę, bo Cyrus One powinien bezproblemowo bujać moimi kolumnami, ale mu nie szło pomimo, że producent podaje tu 700W.

Niemniej, Aurum A8, którego słuchałeś, gra zupełnie inaczej niż A9, dlatego mogłeś mieć wrażenie, że nie ma basu. On go bardzo oszczędnie dozuje. Schodzi niziutko, precyzyjnie, ale oszczędnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kaczadupa napisał:

No to wykreśl Tucane 2

Dzięki! Celuje w wokal na linii kolumn tam, gdzie powinien być, , więc skreślam.

@ChmarskiSzkoda, ze nie mieszkasz bliżej, łatwiej byłoby się dogadać i wymienić spostrzeżeniami. W następnym tygodniu będę testował monitorki od Unitry (od razu sprawdzę te duże kolumbryny od nichj)  i przy okazji jeszcze Jaspery 18 potasuję z różnymi wzmakami jak się uda to jeszcze otrę się o Evoke 30 bo nie miałem okazji słyszeć tej całej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S!N! napisał:

W następnym tygodniu będę testował monitorki od Unitry (od razu sprawdzę te duże kolumbryny od nichj)

Te duże mają obudowę zamkniętą i nie schodzą tak nisko. Mogą Ci się nie spodobać, chyba, ze nie zależy Ci bardzo na niskim. Wyższy bas może być fajny. Szybki precyzyjny. Ja ich słuchałem a AVS, ale w pomieszczeniu obok jakieś subwoofera nawalały więc odsłuch był do bani bo się "lewe" dźwięki sączyły wyraźnie.

Dla mnie jednak brakowało dołu.

Od nich to ja bym najbardziej chciał posłuchać u siebie jak gra wzmacniacz. Może kiedyś się uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S!N! napisał:

Dzięki! Celuje w wokal na linii kolumn tam, gdzie powinien być, , więc skreślam.

@ChmarskiSzkoda, ze nie mieszkasz bliżej, łatwiej byłoby się dogadać i wymienić spostrzeżeniami. W następnym tygodniu będę testował monitorki od Unitry (od razu sprawdzę te duże kolumbryny od nichj)  i przy okazji jeszcze Jaspery 18 potasuję z różnymi wzmakami jak się uda to jeszcze otrę się o Evoke 30 bo nie miałem okazji słyszeć tej całej serii.

Ciakawe jak Tobie Evoke 30 podejdzie.

Sluchalem raz I jak dla mnie mialy zbyt agresywne brzmienie. Choc jak na takie niewielkie podlogowki calkiem fajny bas mialy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

+Karan KAI180 MKII

REL seria T.

Nowy to TX ale możesz polować tez na poprzednie.

 

Nie chcę zamkniętego suba, musi być duże ciśnienie. Tylko bass reflex. Narazie obstawiam rp1200sw od klipsch. Nic większego mi nie wejdzie, jak również budżet też jest ograniczony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

Nie chcę zamkniętego suba, musi być duże ciśnienie. Tylko bass reflex. Narazie obstawiam rp1200sw od klipsch. Nic większego mi nie wejdzie, jak również budżet też jest ograniczony

 

Rozumiem ok. Z tym że średnio do stereo. Kino na nim zbudujesz super.

 

Co do poboru to jest mmozliwość przyjęcia zasilacza.

Nie zawsze się to przekłada na możliwości zwrotne w oddaniu tego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S!N! napisał:

W jakim sensie agresywne ? Na przełomie wysokich? Z czym ich słuchałeś? Spotkałem się już z takimi opiniami i trochę mnie odstraszyły :)

Dzień dobry. 

Nic z wysokimi czy srednimi.

Jak mówiłem juz nawet fajny basik miały.

Chodzi mi o to ze dźwięk z nich jakby blizej sluchacza jest, bardziej " in your face". Kilka kolumn w tym dniu przesłuchałem i tylko te taki dzwiek miały. Grały wszystkie z NAD z Masters serii. Jedyny ich minus.

Pozatym ok. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...