Skocz do zawartości

Podłogówki do 3000-4000 zł


fumiko

Recommended Posts

witam szanowne grono forumowiczów!

buduję swój pierwszy poważny zestaw audio. dotychczas korzystałem z typowo komputerowych grajków marek Microlab i Edifier. pierwszym krokiem jaki poczyniłem w tym kierunku był zakup wzmacniacza Cyrus One. za źródło będzie robił chromecast audio i gramofon. teraz czas na zakup kolumn, najlepiej podłogowych. będzie to grać w salonie połączonym z kuchnią, około 4 metry od kanapy, po obu stronach szafki z TV (180 cm).

na ten cel mam około 3000-4000 zł. słucham jazzu, hip-hopu, damskich wokali, popu i elektroniki (dokładnie w takiej kolejności). lubię przestrzeń, wyraźne i intymne wokale, przyjemną stopę basową (ale bez zmuły), detale i ciepełko (męczy mnie za dużo góry). lubię ukoić się dźwiękiem, zaangażować i z przyjemnością słuchać wyłapując nowe szczegóły.

co byście polecili? z góry dziękuję!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) też uważam, że KEF Q750 lub Q950 fajnie wpasowują się w Twoje preferencje i na pewno warto je sprawdzić. Posłuchałbym również Q Acoustics 3050i, Polk Audio ES60, a także nieco droższych Pylon Audio Sapphire 25

Zachęcam też do obejrzenia naszego filmu z kolumnami podłogowymi do 3500 PLN, może coś z niego Ci się spodoba :) W razie czego zapraszamy do kontaktu i umówienia się na odsłuchy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wspomnianych KEFów Q750 lub Q950 z zależności od wielkości pomieszczenia i preferowanej ilości basu, polecę jeszcze do sprawdzenia Polk RTi A5 do pomieszczenia 20-30m2. Lekko podbite skraje pasma, niskie tony nie dominują grania, ale też nich nie brakuje, góra przestrzenna i dosyć dokładna, ale w żadnym momencie nie męcząca czy ostra, nadają się do długiego słuchania. Duży plus to łatwość ustawienia, dobrze znoszą bliskie postawienie przy ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2024 o 19:52, fumiko napisał:

Panowie, a Audio Physic Classic 5? Bo w okolicy ktoś sprzedaje używki, których cena mieści się w budżecie.

Kolumny grające bardzo przestrzennie i rozdzielczo z szybkim basem, ale czy zapewnią odpowiednie dociążenie na dole w hip-hopie i elektronice, to zależy już od Twoich preferencji w tym zakresie. Dodatkowo na niskie tony ma wpływ wielkość pomieszczenia i ustawienie kolumn, miejsca odsłuchowego. Jaki masz metraż do nagłośnienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...