Skocz do zawartości

Kino domowe z Dolby Atmos - czy jest sens?


grick

Recommended Posts

Hej,

planuje zakup nowego sprzętu do kina domowego i potrzebuje porady czy w mojej części salonowej jest sens iść w zestaw 5.1.2 (5.1.4?) czy jednak uderzać w klasyczne 5.1, ze względu na układ/wielkość/wysokość/stosunkowo małą część odsłuchową. Załączam rzut całego pomieszczenia (26m2), na którym widać, jak będzie to wyglądało (układ już raczej nie do zmiany, więc chciałbym się skupić na tym co jest). Wysokość pomieszczenia to 263cm, natomiast sufit będzie obniżony, więc głośniki w suficie byłyby na wysokości 250 (czytałem, że to raczej minimum, które ma sens). Dodatkowe pytanie jak ewentualnie miałyby być rozmieszczone głośniki sufitowe, ponieważ na stronie dolby, aktualnie wyglada to tak:

https://www.dolby.com/siteassets/about/support/guide/setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-placement/5_1_2_overhead_speakers_setup.pdf

natomiast w innym dokumencie u nich wyglądało to już trochę inaczej, dlatego będę wdzięczny za pomoc także w tej materii.

 

Na pewno w kolejnym etapie jak będę już wiedział, która opcja ostatecznie będzie wchodziła w grę, będę kierował swoje pytania o pomoc w doborze konkretnego zestawu. Aktualnie do muzyki mam Pylon Audio Sapphire 25 wraz z Cambridge Audio Azur 651a, a za kino domowe obecnie robi Sonos Arc + 2x One SL (aktualnie podpięte do TV 65 cali). Nowy sprzęt miałby być zarówno do filmów (głównie serwisy, sporadycznie Blu-Ray 4k), gier, ale także muzyki (odtwarzanie strumieniowe + gramofon, płyty CD już raczej sobie daruję), także mogę rozważyć też opcje wzmacniacza poza amplitunerem, jeżeli będzie to miało sens, a jeżeli jakiś amplituner będzie dawał wystarczająco dobry dźwięk do muzyki, to będę wolał zostać przy jednym sprzęcie ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Nie wiem czy przy takim układzie w ogóle będzie iść sens w podłogówki? Teoretycznie jest opcja rozszerzenia tego zestawu Pylona, który mam, ale nie wiem jak on sobie radzi w kinie domowym - może ktoś testował?

 

Nie mam dokładnie sprecyzowanego budżetu, ponieważ jeżeli coś miałoby mi dać znacząca różnicę w jakości to będę wolał dołożyć/dozbierać, natomiast jeżeli całość zamknie się w 10-15tys to super. Jeżeli jednak zyskam znacząco coś dokładając, to jak wspomniałem, jest to możliwe.

Z góry dzięki za pomoc. 

Zrzut ekranu 2024-02-18 o 00.35.22.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

5.1.2 maks. Dodatkowo duże problemy z prawym surround będziesz miał. Chyba, że za kanapa to nie jest ścianka.

Za kanapą będzie blat/wyspa, a pomiędzy przerwa, gdzie właśnie mogłyby stać głośniki na stojakach lub przyczepione do tego blatu, bądź ewentualnie na blacie czy przymocowany do ściany miedzy oknami. Będzie wtedy trochę z tyłu i po bokach, więc wydaje mi się, że powinno to dawać efekt. 

Jeżeli 5.1.2 to, głośniki powinny być lekko przed kanapą czy bezpośrednio nad? I rozstaw rozumiem na szerokość przednich głośników? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grick napisał:

Jeżeli 5.1.2 to, głośniki powinny być lekko przed kanapą czy bezpośrednio nad? I rozstaw rozumiem na szerokość przednich głośników? 

Atmos lekko przed kanapą. Rozstaw mniej więcej jak fronty. Najlepiej gdybyś kupił głośniki które można nastawić na pozycję odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz ochoty bawić się z sufitem , możesz wykorzystać ustawienia jak pod Auro 3D . Pamiętając o odpowiednich kątach względem odsłuchu . Brzmi , to równie dobrze. Kalibracja wszystko ogarnie.

Daj kanapę 0.5 m do przodu i nad tylnim sourand zamontujesz jeszcze 2 monitory.

Będzie 5.1.4 lub 5.2.4 :) Jeszcze lepiej :)

Używam obu kodeków i mam porównanie 

Zapraszam do siebie na demo 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
36 minut temu, maciek72 napisał:

Jak nie masz ochoty bawić się z sufitem , możesz wykorzystać ustawienia jak pod Auro 3D . Pamiętając o odpowiednich kątach względem odsłuchu . Brzmi , to równie dobrze. Kalibracja wszystko ogarnie.

Daj kanapę 0.5 m do przodu i nad tylnim sourand zamontujesz jeszcze 2 monitory.

Będzie 5.1.4 lub 5.2.4 :) Jeszcze lepiej :)

Używam obu kodeków i mam porównanie 

Zapraszam do siebie na demo 

 

 

Nie myślałem o auro w ogóle, jakoś nie interesowałem się tym tematem - rozumiem, że warto? Ogólnie to na tak małej powierzchni nie wiem czy jest sens ładować aż tak dużo głośników. Tzn pewnie byłoby fajnie, ale niestety może zaburzyć tez to cala stylistykę pokoju, a tego tez bym nie chciał, bo przy tym układzie jest funkcjonalnie, no ale pod katem odsłuchu trochę gorzej niż jakby tv był na dole/górze, a kanapa naprzeciwko. Wtedy jednak niestety pojawia się trochę innych czynników, które utrudniałyby funkcjonowanie, ale do samego odsłuchu na pewno byłoby lepiej.

Chętnie wpadłbym na odsłuch, ale z tego co widziałem to chyba Podlasie, tak? Z małopolski to jednak kawałek, a nie mam w planach póki co wizyty w tamte rejony Polski ;)

 

Co sądzicie o rozszerzenie tych pylonów Sapphire 25 o satelity + centralny? I ewentualnie czym to rozszerzyć do Atmosa jak coś? Czy raczej to zestaw nie wart uwagi do kina?

Edytowano przez grick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek72 napisał:

Moje zdanie jest takie , że nie ma co się pchać w duże skrzynki skoro i tak wszystko odcinasz po kalibracji na 80 Hz.  Resztę robi sub 

Pisałem na PW o swoich monitorach :)

Tu bym się zastanawiał co zyskam zmieniając na małe pudła względem zostawienia dużych, które już mam i jednak pozwoli to zaoszczędzić sporo kasy. Jeżeli nie byłoby gorzej zostawiając te Sapphire 25 ale rozbudowując je o central i satelity od pylona (lub jakieś inne) + instalacyjne w suficie zamiast inwestować w wszystkie nowe głośniki, to pewnie wolałbym zostawić je. Natomiast jakbym faktycznie miał zyskać sporo więcej na zmianie to ta opcja tez wchodzi w grę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Zostaw sobie skoro już stoją i Ci się podoba. Kup sobie pozostałe głośniki. Zainwestuj w jak najlepszy centralny i najlepiej 2 subwoofery. 

Są dla mnie ok jak chodzi o muzykę w połączeniu z wzmacniaczem, ale nie wiem jak będzie to grało w kinie domowym w połączeniu z amplitunerem, stąd moje pytanie. Jeżeli efekt miałby być średni czy słaby to jak pisałem wole dołożyć i wymienić. Ale jeżeli nie zyskam jakoś specjalnie na samej wymianie tych frontów to mogą zostać.
Ewentualnie masz jakieś propozycje na co warto byłoby zwrócić uwagę jak chodzi o zestaw 5.1.2? Lub jakby miały zostać te fronty to jakie satelity, centralny, sub i sufitowe instalacyjne oraz jaki amplituner mógłby zagrać dobrze w muzyce i być odpowiedni do takiego kina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grick napisał:

ale nie wiem jak będzie to grało w kinie domowym w połączeniu z amplitunerem, stąd moje pytanie.

My tutaj też nie wiemy. Każdy lubi coś innego. X3800 to całkiem przyzwoity amplituner. Jak Ci nie będzie odpowiadało to masz 2 opcje - sprzedać Azura i kupić coś co może robić jako końcówka mocy. I będziesz miał 2 w jednym albo dokupić Diraca i tak ustawić krzywe, żeby Ci się podobało. Możesz też zostawić Azura i używać go jako końcówki mocy ale to się wiąże z pewnymi niedogodnościami - brak trigger out oraz konieczność przestawiania wzmocnienia przed oglądaniem filmów. 

Możesz też kupić Arcama AVR5 ale zje Ci to ok 2/3 budżetu. 

Na głośniki efektowe możesz wybrać Monitor Audio Bronze 100 albo coś w podobnym stylu. Nie skupiałbym się nad tym za bardzo. To pomieszczenie mieszkalne i dobierz to tak, żeby w miarę zgrywało się z resztą wystroju.

 

 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

My tutaj też nie wiemy. Każdy lubi coś innego. X3800 to całkiem przyzwoity amplituner. Jak Ci nie będzie odpowiadało to masz 2 opcje - sprzedać Azura i kupić coś co może robić jako końcówka mocy. I będziesz miał 2 w jednym albo dokupić Diraca i tak ustawić krzywe, żeby Ci się podobało. Możesz też zostawić Azura i używać go jako końcówki mocy ale to się wiąże z pewnymi niedogodnościami - brak trigger out oraz konieczność przestawiania wzmocnienia przed oglądaniem filmów. 

Możesz też kupić Arcama AVR5 ale zje Ci to ok 2/3 budżetu. 

Na głośniki efektowe możesz wybrać Monitor Audio Bronze 100 albo coś w podobnym stylu. Nie skupiałbym się nad tym za bardzo. To pomieszczenie mieszkalne i dobierz to tak, żeby w miarę zgrywało się z resztą wystroju.

 

 

Raczej docelowo nie będę chciał się bawić w przełączanie, więc albo inwestycja właśnie w lepszej jakości amplituner albo jakiś pokroju tego denona + końcówka mocy, choć to jednak dodatkowy sprzęt, który zajmie więcej miejsca. 

Co do Arcama to rozumiem, ze daje on radę i do muzyki i kina tak? Wiesz, kwota jest do przyjęcia, bo jak mówiłem budżet jest wyjściowy i może być powiększony, to nie jest tak, ze muszę się zmieścić w 10-15k, natomiast pytanie jest czy do takiego pomieszczenia warto będzie dokładać, czy przełoży się to na zauważalnie lepsze doznania dźwiękowe. Ten AVR ma jednak kilka wad jak chociażby hdmi 2.0 tylko i trochę mniej systemów, które obsługuje. 

No i tutaj pojawia się ponownie pytanie, bo mówisz, ze nie skupiałbyś się za bardzo na efektowych, bo to jednak pomieszczenie mieszkalne. I właśnie zdaje sobie sprawę, ze to nie jest amatorska salka kinowa tylko salon z aneksem kuchennym, który ma 26m2, a więc bez jakiegoś szalu. Jeżeli nie ma sensu jakoś bardzo skupiać się na efektowych głośnikach, bo będzie efekt zbliżony to pewnie mógłbym iść w te pylony, bo czytałem, ze warto jednak celować w głośniki tej samej firmy, żeby się to wszystko nie rozjechało. Nie wiem na ile to prawda.

Chodzi właśnie o to, ze obawiam się, ze przy takim pomieszczeniu przy pozbyciu się pylonów i kupieniu czegoś za podobne pieniądze, efekt będzie co najwyżej podobny, a wtedy to trochę mija się z celem. No chyba, ze rzeczywiście bym wiedział, ze kupno jakiegoś konkretnego zestawu (nie dokładając niewiadomo jakiej kwoty) da mi o wiele lepsze efekty, to chętnie to zrobię.

A jakieś głośniki sufitowe masz do polecenia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koncowka mocy tylko wzmacniacz który potrafi grać jako końcówka mocy. 

Jak AVR5 nie spełnia warunków to AVR11 ale to już sporo drożej. 

Głośniki instalacyjne. Prawie dowolne, kup takie żeby się zmieściły w zabudowie i ładnie wyglądały. Heco, Klipsch, MA, Dali itp. Najlepiej gdyby dało się je skierować w miejsce odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 5.1.2 wystarczy. Dzieki temu będziesz mógł wybrac nieco tańszy amplituner jak Yamaha 6A i Denon X2800 niż droższe modele wspierajace 4 Atmosy X3800 czy Onkyo 7100

6 godzin temu, grick napisał:

Raczej docelowo nie będę chciał się bawić w przełączanie, więc albo inwestycja właśnie w lepszej jakości amplituner albo jakiś pokroju tego denona + końcówka mocy, choć to jednak dodatkowy sprzęt, który zajmie więcej miejsca. 

To w takim razie nie ten budzet.

Bo nawet Denon X3800 z promocji + końcówka sporo zje z budzetu.

6 godzin temu, grick napisał:

Co do Arcama to rozumiem, ze daje on radę i do muzyki i kina tak?

Tak. Tylko to znowu drożej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem 5.1.2 wystarczy. Dzieki temu będziesz mógł wybrac nieco tańszy amplituner jak Yamaha 6A i Denon X2800 niż droższe modele wspierajace 4 Atmosy X3800 czy Onkyo 7100

To w takim razie nie ten budzet.

Bo nawet Denon X3800 z promocji + końcówka sporo zje z budzetu.

Tak. Tylko to znowu drożej.

 

2 godziny temu, PanKlor napisał:

Nie koncowka mocy tylko wzmacniacz który potrafi grać jako końcówka mocy. 

Jak AVR5 nie spełnia warunków to AVR11 ale to już sporo drożej. 

Głośniki instalacyjne. Prawie dowolne, kup takie żeby się zmieściły w zabudowie i ładnie wyglądały. Heco, Klipsch, MA, Dali itp. Najlepiej gdyby dało się je skierować w miejsce odsłuchu.

Tylko podkreślę kolejny raz, ze ten budżet jest wyjściowy i może być zwiększony jeżeli to będzie miało sens. Arcam AVR5 dla mnie odpada ze względu na brak chociażby qhdmi 2.1. Przy tych pieniądzach oczekiwałbym jednak już by było to w standardzie.

I co do przełączania to tez jak napisałem, ze docelowo nie będę chciał się bawić w to, więc póki co mogę iść na kompromis przełączać, a dokupić końcówkę za jakiś czas, wymieniając Azura. 

To jeszcze pytanie, co zagra lepiej w audio Arcam AVR11 czy Taki Denon X3800 lub jego odpowiedniki + wzmacniacz jako końcówka mocy za około 4-5k? Bo ten pierwszy ma cenę wyjściową bez zniżek prawie 17k, a Denon to jakieś 5k i dokładając drugie 5k na końcówkę wyjdzie nadal sporo taniej, a obejdzie się bez przełączania. Albo nawet by być bliżej tego budżetu nie patrząc na brak HDMI 2.0 to jak w takim zestawieniu wypadł by ten wspomniany arcam avr5 w porównaniu do amplitunera + wzmacniacza za 10k?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach Arcam. Bo jakość grania to nie tylko moc. Sam mam X3800h z końcówką Atolla i owszem poprawiło to trochę jakość ale już pisałem wiele razy więcej wniosła kalibracja Dirac (chociaz nie robiłem eksperymentów z Diraciem bez końcówki). 

AVR11 pewnie kupisz sporo taniej były promocje w okolicach 13k z tego co pamiętam. Ale to dalej budżet x2 jeżeli będziesz chciał kupić dobry głośnik centralny i 2 subwoofery.

Natomiast pamiętaj, że masz jeszcze inne opcje np. Denon X4800. 

Sam w zrobiłbym chyba tak: X4800 + Dirac, zostawić Pylony, dokupić surround. Centralny jakiś MA Silver, Klipsch RP-500C, może Focal Aria EvoX (podobno udana seria kolumn ale tutaj raczej zgaduje). Do tego SVS-SB3000 (i drugi w przyszłości). NA sufit już pisałem - coś w miarę markowego co będziesz w stanie zabudować i nakierować na miejsce odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Też zostawiłbym Szafiry na froncie, zwłaszcza pod muzykę. Co do reszty układu, opcji jest bardzo dużo. Można pójść w centralny z linii Diamond, gdybyś chciał pozostać przy tej samej linii, ale spokojnie możesz wybrać coś innego. W kwestii surroundów jest wiele opcji. Od Monitor Audio Bronze FX, przez niewielkie Cambridge Audio Minx 12, czy Klipsch RP-140D, aż po coś większego, gdzie opcji jest niezwykle wiele. Na sufit zasugeruję Monitor Audio Bronze AMS :)

W kwestii amplitunera raczej nie wybrałbym Denona pod Pylony Sapphire, moim zdaniem bardziej basuje do nich np. Pioneer VSX-LX505, który już ma licencję Diraca w zestawie :) 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na indywidualne wyceny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, grick napisał:

Tylko podkreślę kolejny raz, ze ten budżet jest wyjściowy i może być zwiększony jeżeli to będzie miało sens. Arcam AVR5 dla mnie odpada ze względu na brak chociażby qhdmi 2.1. Przy tych pieniądzach oczekiwałbym jednak już by było to w standardzie.

I co do przełączania to tez jak napisałem, ze docelowo nie będę chciał się bawić w to, więc póki co mogę iść na kompromis przełączać, a dokupić końcówkę za jakiś czas, wymieniając Azura. 

To jeszcze pytanie, co zagra lepiej w audio Arcam AVR11 czy Taki Denon X3800 lub jego odpowiedniki + wzmacniacz jako końcówka mocy za około 4-5k? Bo ten pierwszy ma cenę wyjściową bez zniżek prawie 17k, a Denon to jakieś 5k i dokładając drugie 5k na końcówkę wyjdzie nadal sporo taniej, a obejdzie się bez przełączania. Albo nawet by być bliżej tego budżetu nie patrząc na brak HDMI 2.0 to jak w takim zestawieniu wypadł by ten wspomniany arcam avr5 w porównaniu do amplitunera + wzmacniacza za 10k?

Możesz to wymienić z czasem. Żrodla do TV a potem ARC do amplitunera.

Albo AVR11

AVR5 jest starszy dlatego tego nie ma.

Za 5k kupisz końcówkę Atolla , własnie Arcama, Nu prime więc zagra to podobnie, ale Arcam będzie nadal deczko do przodu.

Ze względu na kalibrację i PRe Out w Denonie

AVR 5 gra tak samo jak AVR10/11 różniły się tylko funkcjami.

18 godzin temu, Q21 napisał:

W kwestii amplitunera raczej nie wybrałbym Denona pod Pylony Sapphire, moim zdaniem bardziej basuje do nich np. Pioneer VSX-LX505, który już ma licencję Diraca w zestawie :) 

Uzywaliście go dłużej? Wiecie coś o jego problemach z moca przy zmianie żrodła?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Uzywaliście go dłużej? Wiecie coś o jego problemach z moca przy zmianie żrodła?

Skoro dwie sztuki u tego samego klienta powodowały tą samą usterkę, a nikt inny nie zgłaszał tego rodzaju problemów, to obstawiał bym jakąś niekompatybilność w tym konkretnie systemie. Może coś zwiazane z HDMI CEC które zawiaduje pomiędzy urządzeniami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Możesz to wymienić z czasem. Żrodla do TV a potem ARC do amplitunera.

Albo AVR11

AVR5 jest starszy dlatego tego nie ma.

Za 5k kupisz końcówkę Atolla , własnie Arcama, Nu prime więc zagra to podobnie, ale Arcam będzie nadal deczko do przodu.

Ze względu na kalibrację i PRe Out w Denonie

AVR 5 gra tak samo jak AVR10/11 różniły się tylko funkcjami.

Uzywaliście go dłużej? Wiecie coś o jego problemach z moca przy zmianie żrodła?

 

Dzięki. Myślę, że jeżeli Arcam zagra lepiej tak czy tak niż jakiś ampli + końcówka mocy za około 10k, to lepiej iść w tego arcama. Szkoda, ze różnica cenowa miedzy 5, a 11 jest aż tak dużą, skoro zagrają tak samo, no ale widzę, ze 5 nie ma kilku opcji i chyba lepiej celować jednak już w tego 11, bo jednak jest bardziej przyszłościowy i nawet jakbym chciał rozwinąć do auro to da mi taka możliwość, a zakup na chwile, a potem wymiana tez jest rozwiązaniem, ale finalnie cenowo wychodzi jeszcze drożej. 


Rozumiem, ze trudno będzie znaleźć coś lepszego w podobnych pieniądzach niż ten arcam lub połączenie amplitunera z końcówka?

 

Dnia 19.02.2024 o 12:38, Q21 napisał:

Cześć :)

Też zostawiłbym Szafiry na froncie, zwłaszcza pod muzykę. Co do reszty układu, opcji jest bardzo dużo. Można pójść w centralny z linii Diamond, gdybyś chciał pozostać przy tej samej linii, ale spokojnie możesz wybrać coś innego. W kwestii surroundów jest wiele opcji. Od Monitor Audio Bronze FX, przez niewielkie Cambridge Audio Minx 12, czy Klipsch RP-140D, aż po coś większego, gdzie opcji jest niezwykle wiele. Na sufit zasugeruję Monitor Audio Bronze AMS :)

W kwestii amplitunera raczej nie wybrałbym Denona pod Pylony Sapphire, moim zdaniem bardziej basuje do nich np. Pioneer VSX-LX505, który już ma licencję Diraca w zestawie :) 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na indywidualne wyceny ;) 

Patrzyłem też właśnie nad tym frontem z Diamonda, będzie on zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż front z sapphira? Jak oceniacie w ogóle front i satelity z sapphira by całość była w zestawie? 

Tak naprawdę do tygodnia się rozstrzygnie jeszcze czy uda mi się uzyskać kompromis na paru rzeczach i przestawić układ mieszkania, to wtedy część odsluchowa bylayb na 16m2 (na tej calej długości lewej strony salonu), więc wtedy mógłbym pokusić się nawet o 4 głośniki na suficie i z tylu za kanapa tez bylbyo więcej miejsca na głośniki, no ale to dopiero się okaże. A przy tej opcji co mam teraz, to pewnie głośniki z tylu dobrze by było, by były nie jakieś ogromne, bo jednak ilość miejsca będzie zdecydowanie mniejsza. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grick napisał:

Tak naprawdę do tygodnia się rozstrzygnie jeszcze czy uda mi się uzyskać kompromis na paru rzeczach i przestawić układ mieszkania, to wtedy część odsluchowa bylayb na 16m2 (na tej calej długości lewej strony salonu), więc wtedy mógłbym pokusić się nawet o 4 głośniki na suficie i z tylu za kanapa tez bylbyo więcej miejsca na głośniki, no ale to dopiero się okaże. A przy tej opcji co mam teraz, to pewnie głośniki z tylu dobrze by było, by były nie jakieś ogromne, bo jednak ilość miejsca będzie zdecydowanie mniejsza. 

Szukaj okazji / negocjuj więc AVR 11. Pamiętaj tylko, że do 5.1.4 będziesz musiał w tym przypadku dokupić końcówkę mocy. Namieszam Ci w głowie - to może lepiej Denon X6800? 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grick napisał:

Patrzyłem też właśnie nad tym frontem z Diamonda, będzie on zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż front z sapphira? Jak oceniacie w ogóle front i satelity z sapphira by całość była w zestawie? 

Przeskok jest spory, ale Szafiry to też dobra seria :) Diamond moim zdaniem będzie miał przyjemniejszą barwę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

Po poście na forum starałem się znaleźć dodatkowe informacje na ten temat, ale na nic nie trafiłem. 

No własnie a ja natrafiłem, stąd podejrzenia.

Rozumiem że w uzyciu nie bylo problemów?

20 godzin temu, Butler napisał:

Skoro dwie sztuki u tego samego klienta powodowały tą samą usterkę, a nikt inny nie zgłaszał tego rodzaju problemów, to obstawiał bym jakąś niekompatybilność w tym konkretnie systemie. Może coś zwiazane z HDMI CEC które zawiaduje pomiędzy urządzeniami?

To było pierwsze co zrobiłem. Nie wklejał bym bez tego.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/pioneer-vsx-lx505-avr-review.40731/

"I went past the 35 seconds with volume cranked up causing the amplifier to run in power limiting."

"The unit is rated at 120 watts and I was just getting 20 watts! No amount of reading the manual and searching showed any kind of "eco mode" that would limit power. After trying many things I remembered the same issue in other Pioneer AVRs such as VSX-LX303. That AVR would limit its output power after 30 seconds or so:"

"As we see, it pulls back around the same time. This time the AVR was running pretty cool indicating this limiting is time based, no environment. You only have your maximum power for 35 seconds after which, power is limited until you power cycle the unit!"

 

Jest kilka stron gdzie to poruszają.

Opisane to jest nieco inaczej niż to co było rzekomo w RZ50 w Onkyo a tam to nie jest słyszalne. Tu ciekawe że dystrybutor tak szybko wymienił, jakbby coś wiedział.

Ale fakt no byc może to kwestia jakiegoś konkretnego setapu?

Sam już nie wiem.

17 godzin temu, grick napisał:

Dzięki. Myślę, że jeżeli Arcam zagra lepiej tak czy tak niż jakiś ampli + końcówka mocy za około 10k, to lepiej iść w tego arcama. Szkoda, ze różnica cenowa miedzy 5, a 11 jest aż tak dużą, skoro zagrają tak samo, no ale widzę, ze 5 nie ma kilku opcji i chyba lepiej celować jednak już w tego 11, bo jednak jest bardziej przyszłościowy i nawet jakbym chciał rozwinąć do auro to da mi taka możliwość, a zakup na chwile, a potem wymiana tez jest rozwiązaniem, ale finalnie cenowo wychodzi jeszcze drożej. 

Grają tak samo ale masz nowsze HDMi no i Dirac

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...