Skocz do zawartości

Czy ktoś porównywał 3 modele Denafrips'a ? - Pontus, Venus, Terminator / wersja II /


Marek333

Recommended Posts

Czy ktoś  z Państwa porównywał  realnie samemu (nie z recenzji z sieci) ,  te 3 modele Denafrips'a ?

 

1. PONTUS  II

2. VENUS II

3. TERMINATOR II
 

 

Byłbym wdzięczny opisanie krótko "odbioru odsłuchowego" :)   w poszczególnych zakresach częstotliwości, dynamiki, szczegółowości i subiektywnych wrażeń,  itp  😎


Zależy mi na tym aby nie zwiększać już szczegółowości, ale nie zmniejszać dynamiki
i który z tych DAC-ów najprzyjemniej będzie operował na wokalach  i średnicy  - główne moje zainteresowanie.

Chociaż podejrzewam zę wszystkie bardzo ładnie załatwiają wszystko co trzeba, jednak ciekawi mnie czy różnica w jakiści np między PONTUS  II a TERMINATOR II jest warta różnicy w pieniądzu?  

Czy w przypadku posiadania HEGLA H390 lub w przyszłości wyższego modelu łączyć się lepiej po coaxialu czy po USB  aby przyjemniej  brzmiało ?  (łączenie w pętli DAC-Loop)


Załóżmy,  że po USB można przesyłać sygnał przy  wyższym próbkowaniu no 384 kHz a po coaxialu do 194 kHz   ale często czytam na zachodnich forach  że mimo lepszych cyfr USB lepszą jakość dźwięku ludzie uzyskują po coaxialu 

Natomiast wyższe modele Denafripsa głównie widzę uzupełniają możliwości USB / wyższe wartości /   więc pytanie brzmi czy gra jest warta świeczki wchodząc w wyśze modele skoro wszystkie modele po coaxialu podobne mają limity - 194 kHz

Miłego dnia. :) 

 

PS. Rozważałem Holo Audio KTE bo jest to doskonały DAC ! ale on jeszcze zwiększa szczegółowość a zmiękcza i ociepla i polepsza wokal i środek bardziej Denafrips niż HOLO KTE  z recenzji w sieci a tego oczekuję ..... (nie wiem czy to prawda dlatego Was pytam)
Podejrzewam że i tak przy takim koszcie będę chciał odsłuchać u siebie pozyczając za kaucją na 2-3 dni  bo to jedyne realne i prawdziwe jak doświadczeni emnie nauczyło.
Mimo to pytam bo nie chcę za dużo pożyczać wersji :)  , szanując też zaufanie i trud pozyczenia,  danego salonu audio.
strona Denafripsa dla ułatwienia  - https://www.denafrips.com/dac  

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek333 changed the title to Czy ktoś porównywał 3 modele Denafrips'a ? - Pontus, Venus, Terminator / wersja II /

Pół roku/około 20 weekendów „zapłaciłem” za próbę rozwiązania zagadki o co kaman chodzi w tym audio.

W jednym audio salonie/Woerden. W tym samym fotelu/akustyce i kawie.  Cała reszta to zmienne. Jak się okazało, bardziej lub mniej.

Marku, a jeślibyś pojechał do dystrybutora tej marki. I w tym samym fotelu i …, a nawet uiścił opłatę. Porównałbyś sobie nausznie. Wiem, to kosztuje, ale dobrze uczy. Daj znać proszę. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przechodzę na PW coby nie zaśmiecać 
Martwi mnie brak obsługi MQA - przejrzałem wszystkie modele Denafripsa i żaden nie ma
Wiem, wiem, za moment, za moment, za rok lub 3 lata :)  ma zniknąć MQA ..ale  póki co ma się dobrze i jest nadal nadawane przez TIDAL-a większość w MQA

Pytanie jakie sobie zadaję jak to rozwiązał Denafrips i czemu pominął dekodowanie MQA / choćby jako opcję

Niestety przepuszczając przez H390jako DAC-Loop opuszczamy dekodowanie MQA w Heglu zdając się całkowicie na zewnętrzny DAC
Czegoś tu nie łapię.... :(  czemu Denafrips to pomija ? Czy liczy że za rok czy 2-3 lata nei będzie MQA a może brak licencji ? 
Niestety żyjemy tu io teraz i MQA nadal jest a Qobuza nie mam jak łatwo i legalnie zakupić ..póki co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek333 napisał:

Rozważałem Holo Audio KTE bo jest to doskonały DAC ! ale on jeszcze zwiększa szczegółowość a zmiękcza i ociepla i polepsza wokal i środek bardziej Denafrips niż HOLO KTE  z recenzji w sieci a tego oczekuję .....

A która wersja Holo KTE?

Denafripsa ma kolega @Mikelas76, tylko nie wiem, czy porownywał z którymś z tych co wymieniłeś. 

5 minut temu, Marek333 napisał:

Wiem, wiem, za moment, za moment, za rok lub 3 lata :)  ma zniknąć MQA ..ale  póki co ma się dobrze i jest nadal nadawane przez TIDAL-a większość w MQA

Które jest ściemą i formatem stratnym 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Wiem, ale co zrobić jak używa się Tidala i niektóre utwory które lubię są tylko w tym formacie.... 
Szczerze mówiąc , to czekam na legalnego po ludzku dostępnego w Polsce Qobuza lub bezstratnego Spotify ale ile przyjdzie mi / nam czekać ,  tego nikt z nas nie wie :( 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Nie ma, nie widzę.. 
Może się mylę ale Dezeer wydaje mi się raczej niszowym dostawcą. Żeby nie pisać bez celu , przyjmijmy że zostaję w obrębie Tidala. (a jak wejdzie Qobuz to Qobuza i Spotify gdy już  będzie bezstratny) Innych dostawców streamingu  odrzucam.

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA nie iałem nie chciałem i mieć nie będę. Wychodzi wolniej niż szybciej ale nie skreslaj urządzenia ktore tego nie ma.

Moje doświadczenia z Denafripsem byly zawsze pozytywne. Ja polecam. Ale slusznie chcesz idealne porowannie tych 3 modeli to albo odsluch u dystrybutora albo wykładasz kaucje do siebie na 3 sztuki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Na razie po drodze rozmów już ograniczył mi się zakres do pożyczenia i testu do PONUS II oraz HOLO MAY KTE  /drabinki , może jeszcze VENUS II (ale to wyniiknie z rozmów z mądrzejszymi w temacie niż ja .. :) )

TERMINATOR odpadł po rozmowach z osobą która  mogła mi więcej o nim powiedzieć z info że podbije mi jeszcze wysokie więc dla mnie Terminator  odpada.
Kaucję jak najbardziej. Myślę że gdzieś się dogadam bo w sumie nie po to pożyczę że mi się nudzi..... ;) 

PS. Nie skreślam urządzeń bez dekod MQA. Właśnie je poważnie rozważam. 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marek333 napisał:

że podbije mi jeszcze wysokie

Terminator podbija wysokie??? Bzdura. To nie sa urządzenia ktore podbijaja wysokie. Moze ktos powinien popracowac nad akustyka? Terminator bedzie bardziej precyzyjny ale nie bedzie niczego podbijal. To cos jak lumin t2 do t3. T3 jest precyzyjniejszy i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie było dane nawet stać obok rodziny denafrips. 
T2 i owszem. Michał użył słowa precyzyjniejszy w konkretnym kontekście. T2 w porównaniu do kilku tańszych przetworników wyróżniał się precyzją, daleko idącym wglądem w nagranie, przy braku męczącej analityczności i ostrości. A kilka dac z brzmieniem uwydatniającym wysokie rejestry u siebie miałem.
Różnica w przyjemności z odsłuchu. Chyba dałbym łeb pod topór. Dla mnie warta tych pieniędzy, choć wybrałem inaczej.

Mam u siebie podobnie „grające” customowe źródło, którego współpraca z resztą toru zrywa ostatnią maskującą warstwę i robi mi we łbie wrażenie brzmienia absolutnie wiernego. 

Spekuluję, ale w Denafrips  budują klocki z takich komponentów, które robią różnice. Myślę, że świadomie stosują te zmiany i ustalają ceny. Ale pod tym toporem to łba już nie położę.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...