Skocz do zawartości

Co zamiast elac 3030 (lub dwóch)?


Recommended Posts

Witam

Zakładałem niedawno temat jeśli chodzi o wymianę subwooferów. Tam doradziliście mi bym zajął się najpierw ustawieniem tego co mam zanim wezmę się za wymianę i jestem bardzo wdzięczny za taką radę bo podejmuję tę decyzję świadomiej. Teraz już mądrzejszy w tę wiedzę postanowiłem, że aby to wszystko ustawić subwoofery nie mogą być na jednej ścianie. Nie zmieniałbym tych elaców, niestety gabaryty tych subwooferów znacząco ograniczają możliwość umieszczenia jednego z nich np. pod biurkiem a tam jest najlepszy rezultat, stąd pomysł zmiany na mniejszy (lub mniejsze). Zależy mi także by subwoofer miał funkcję kalibracji (tak jak elac, velodyne czy svs). Szukam raczej konstrukcji zamkniętych ze względu na trudność w ustawieniu subwooferów z bass reflexem). Z nowych to myślałem by pójść w 2x SVS SB 1000 pro lub nawet 2000 pro jeśli by mi się udało dostać dobrą ofertę albo skompletować z używek. Myślałem nad używanym Velodyne SPL-800 Ultra (martwi trochę mały głośnik ale powiedziano mi, że może się sprawdzić) i polować później na drugiego albo może dołożyć jakiś inny model velodyne (np spl r) tylko nie wiem czy się nie pogryzą. Ktoś z was może spotkał się z tym modelem? Pomieszczenie 20 mkw.

Edytowano przez Dawid Szumilas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też zdecydowanie przemyślałbym KEF KC62 jeśli zależy na małym rozmiarze :) Bardzo fajny subwoofer i mimo malutkich wymiarów potrafi zrobić niezwykłe wrażenie w kinie i stereo. 

Z większych opcji to dość standardowo warto rozważyć REL HT1003, 1205 oraz SVSy SB-1000 Pro oraz SB-2000 Pro, ale tu już wchodzimy na poziom powyższego KEFa czy JL Audio D110. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, też zdecydowanie przemyślałbym KEF KC62 jeśli zależy na małym rozmiarze :) Bardzo fajny subwoofer i mimo malutkich wymiarów potrafi zrobić niezwykłe wrażenie w kinie i stereo. 

Z większych opcji to dość standardowo warto rozważyć REL HT1003, 1205 oraz SVSy SB-1000 Pro oraz SB-2000 Pro, ale tu już wchodzimy na poziom powyższego KEFa czy JL Audio D110. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na indywidualne wyceny :) 

dziękuję za odpowiedź JL niestety nie ma kalibracji, zresztą tak jak i Kef oraz rel (co mnie bardzo smuci bo widzę dobrą ofertę na r 328) więc z tego jedynie SVS.

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Małe suby robi KEF, JL Audio

z SVS warto iść jednak w model 2000 żeby nie było gorzej niz masz obecnie.

Ewentualnie REL HT1003

 

Miałem ht1205 i spacerował przy głośniejszym słuchaniu. SvS ma kalibracje i to mnie przekonuje.  Ten velodyne też robi wrażenie

 

13 godzin temu, Butler napisał:

KEF KC62 (246 x 256 x 248 mm), może znajdziesz używkę w rozsądnych pieniądzach.

Niestety bez kalibracji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja miałem dwa i żaden nigdzie nie chodził.

Z kalibracji oprócz SVS i Velodyne ma jeszcze ELAC

 

Czy bardzo utrudniłoby to robotę gdybym zakupił Velodyne SPL 1200 ultra oraz 800 ultra? Niby wzmacniacze te same, linia ta sama tylko rozmiar głośnika inny. Chodzi mi o to czy się nie pogryzą. 800 by poszła pod biurko bo jest mniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...