Skocz do zawartości

Stereo z HDMI


LoonyGerard

Recommended Posts

Cześć,

Mam salon dość duży, 30m2 do tego otwarty z jednej strony głośników na kolejne pomieszczenie 15m2

Szukam amplituner/wzmacniacz który ma hdmi arc + kolumny podstawkowe.

Dobrze jakby miał wbudowany stremer spotify.

Budżet im mniej tym lepiej - 5tyś najlepiej.

To tego mam gramofon i przedwzmacniacz Cambridge Solo oraz używam w telewizorze fire tv Przez jedyny hdmi Arc

Ampli musi mieć wejścia hdmi

Rozwarzalem Denona DRA 900H

Lub wiim amp ale ten nie ma wejść HDMI I tu kłopot.

Polecacie jakąś alternatywę? 

Jakie głośniki pod ten ampli? 

Będę używał z subem (mam rel ht1205)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amp Wimma ma hdmi, ale radził bym ci rozważyć trochę ponad budżet Arcama sa30, który w niemieckim sklepie w Berline kosztuje 1489 euroczyli poniżej 6500zł.Wysyłka do Polski to 120euro.Ale masz wszystko w jednym ,dobry dac, streamer z connectem Tidal,Qobuz to i chyba Spotify też, przedwzmacniacz gramofonowy i kalibrację Dirac. Sam mam 3 lata i jestem bardzo zadowolony. image.png.840926ac59762a5217b364225a8ec160.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W zasadzie opcje urządzeń z HDMI, z naszej oferty masz co najmniej dwie:

1) Bluesound Powernode Edge https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-powernode-edge.html

2) Bluesound Powernode https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-powernode-2021.html

Dwa, dobrze wyposażone urządzenia, z tym że wyższy model brzmi zdecydowanie lepiej i masz więcej mocy.

Furtka na głośniki jest duża. Jeśli chciałbyś się zamknąć w okolicach 5 tysięcy, może trochę więcej to proponuję Ci zerknąć

na głośniki Elac Debut Reference B6 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-reference-b6.html

w okolicach 2000 zł za parę. Otrzymasz duży dźwięk, dużą skalę, nisko schodzący bas. Szczególnie w połączeniu z modelem Powernode.

Tradycyjnie zapraszamy na odsłuch :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV mam tylko jedno HDMI Arc, 

W tym arc mam już wpięte Fire Tv od Amazona i tym Amazonem steruje telewizorem.

I albo chce apli, który ma input hdmi, żeby tam wpiąć FireTv i PlayStation i może jeszcze coś

I wszystko sterować pilotem od FireTV.

To moja utopijna wersja.

Bez HDMI też w chodzi w grę coś z optykiem, pilot Fire tv obsługuje też inne urządzenia na podczerwień ale doświadczenie mo mówi tak, że hdmi arc dobrze zgrywa wszystko :)

Ale to moje takie utopijne rozwiązanie, które spełnia Denon DRA 900H

+do tego myślałem monitor audio bronze 100.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LoonyGerard napisał:

W TV mam tylko jedno HDMI Arc, 

W tym arc mam już wpięte Fire Tv od Amazona i tym Amazonem steruje telewizorem.

I albo chce apli, który ma input hdmi, żeby tam wpiąć FireTv i PlayStation i może jeszcze coś

I wszystko sterować pilotem od FireTV.

To moja utopijna wersja.

Bez HDMI też w chodzi w grę coś z optykiem, pilot Fire tv obsługuje też inne urządzenia na podczerwień ale doświadczenie mo mówi tak, że hdmi arc dobrze zgrywa wszystko :)

Ale to moje takie utopijne rozwiązanie, które spełnia Denon DRA 900H

+do tego myślałem monitor audio bronze 100.

 

 

To ewidentnie potrzebujesz dużo wejść dla kolejnych źródeł...

Ale możesz też wpiąć wszystko poHDMI do TV a jednym wyjść do wzmacniacza i pozamiatane :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

WIIM Amp ma wejscie HDMI.

Aletak realnei to po co Ci to?

30+15m i monitory? Dlaczego?

A Ten TV nie ma optyka?

DRA 900 to słaby amplituner stereo. Bronze 100 akurat wyciągnął z tego urzadzenia maks.

 

Tu jest przykra historia, bo ja mam heco aurora 1000 i axr100, ale dla żony to za duże, bo ona chce szafkę na całą długość ściany. Więc trzeba zmienić na coś co stanie na półce lekko podniesione 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIesz, ostatnio kuzynowi musiałem dobrać coś do podobnego salonu i też w grę wchodziły tylko monitory:) 

 

Pojeździj po salonach z żoną, kolumny teraz naprawde potrafią zauroczyć nawet małżonkę ;) Kuzyn pojeździł i nagle się okazało jak jego żona zobaczyła kolumny Dali, że można powiększyć budżet i za całość powiększonego budżetu kupić kolumny a elektronikę kupić osobno 😜

Tak poważnie, to wg mnie szkoda w tak duże pomieszczenie wkładać monitory :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, LoonyGerard napisał:

Tu jest przykra historia, bo ja mam heco aurora 1000 i axr100, ale dla żony to za duże, bo ona chce szafkę na całą długość ściany. Więc trzeba zmienić na coś co stanie na półce lekko podniesione 

I nie masz nic do gadania? Kompletnie nic?

To zmienisz system na znacznie ale to znacznie gorszy. Wiesz o tym.

Ona chce. A ty?

Co z tym HDMI?

Jak to jest teraz podłączone? Jakoś jest. Da sięto obejść?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...