Skocz do zawartości

Tonewinner - ktoś słyszał, miał kontakt z tą marką?


tomek72

Recommended Posts

Przeglądałem sobie dziś internet i trafiłem na markę Tonewinner, ma to w ofercie Tonsil, a ze strony producenta doczytałem, że w Polsce dystrybutorem jest Audiomagic. Nie byłoby w tym w zasadzie nic dziwnego i prawdopodobnie przeszedłbym koło tego "chińczyka" zupełnie obojętnie - ale. No właśnie zdjęcie tylnego panelu skojarzyło mi ten model AT-3000 z Emotiva MR1. Co prawda nieco inne rozmieszczenie, ale jednak pewne podobieństwo przykuło moją uwagę. Co ciekawe przeglądając sobie informację o tym modelu doszedłem do zgrubnego opisu systemu kalibracji/korekcji nazwanego "Easy Test EQ" ETQ, od razu wizualny wygląd skojarzył mi się z kalibracją/korekcją MR1/MC1 czyli EmoQ Room Correction. Podobnie jest z menu.

Na stronie Audiomagic, nie ma w ofercie tego amplitunera (jest niższy model), ale czy te podobieństwa nie są zadziwiające? Na stronie Tonewinner widnieje info, że zajmują się produkcją sprzętu audio od ponad 30 lat.

Zbieg okoliczności, chińska "podróbka" Emotivy, a może Emotiva zamawia u nich? Lub mają kooperację? Inna obudowa, logo i tyle. Nie chcę żadnemu z producentów nic zarzucać, ale to wygląda na coś w stylu Denon/Marantz, Onkyo/Pioneer. Czyżby Emotiva/Tonewinner?

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marki nie znam. Nie miałem nigdy przyejmności.

Pewne podobieństwo widzę, ale jednak zasadnicze różnice także.

Bardziej bym obstawiał na chińska markę robiącą na wzór Emotivy.

Alę chętnie bym się także dowiedział czegoś wiecej,

Pisałeś w tej sprawie do Emotivy?

https://emotivalounge.proboards.com/thread/13277/emotiva-amps-high-end-brands?page=3

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek72 napisał:

Zbieg okoliczności, chińska "podróbka" Emotivy, a może Emotiva zamawia u nich? Lub mają kooperację? Inna obudowa, logo i tyle. Nie chcę żadnemu z producentów nic zarzucać, ale to wygląda na coś w stylu Denon/Marantz, Onkyo/Pioneer. Czyżby Emotiva/Tonewinner?

Nie ma analogii do Denon/Marantz czy Onkyou/Pioneer, bo to marki należące do jednego właściciela. Z tego co czytałem to faktycznie emotiva zlecała (lub zleca) produkcję dla Tonewinner, ale to są niezależne firmy. Zresztą nie wiem na ile zleca samą produkcję a na ile też np projekt, czy używa ich podzespołów. Na pewno nie można tu mówić o 'podróbce',

Sam posiadam Tonewinner AD-7300 PA+. Ale na zakup ich amplitunera to bym się nie skusił - w przypadku AVR wolę mieć w 100% zaufane rozwiązanie, a nie walczyć z zagadkami co chwilę, bo z tego co kiedyś czytałem na forach to ich soft czasami żył swoim życiem. Ale chyba z emotivą też jest podobnie pod tym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też trochę poszukałem i faktycznie nie są jak D&M czy Onkyo/Pioneer, ale coś tam Emotiva u nich zamawia/kupuje. Szczegółów nie znamy i pewnie nie poznamy.

7 godzin temu, przemeklbn napisał:

Ale na zakup ich amplitunera to bym się nie skusił - w przypadku AVR wolę mieć w 100% zaufane rozwiązanie, a nie walczyć z zagadkami co chwilę, bo z tego co kiedyś czytałem na forach to ich soft czasami żył swoim życiem.

a i pewnie wsparcie ze strony producenta jak i ze względu na stosunkowo niewielką liczbę użytkowników może być słabe.

Po prostu zauważyłem to i skojarzyłem jako ciekawostka. Ale dzięki za informacje. Może za parę lat będziemy pisać o nich inaczej 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2024 o 18:11, tomek72 napisał:

Przeglądałem sobie dziś internet i trafiłem na markę Tonewinner, ma to w ofercie Tonsil, a ze strony producenta doczytałem, że w Polsce dystrybutorem jest Audiomagic. Nie byłoby w tym w zasadzie nic dziwnego i prawdopodobnie przeszedłbym koło tego "chińczyka" zupełnie obojętnie - ale. No właśnie zdjęcie tylnego panelu skojarzyło mi ten model AT-3000 z Emotiva MR1. Co prawda nieco inne rozmieszczenie, ale jednak pewne podobieństwo przykuło moją uwagę. Co ciekawe przeglądając sobie informację o tym modelu doszedłem do zgrubnego opisu systemu kalibracji/korekcji nazwanego "Easy Test EQ" ETQ, od razu wizualny wygląd skojarzył mi się z kalibracją/korekcją MR1/MC1 czyli EmoQ Room Correction. Podobnie jest z menu.

Na stronie Audiomagic, nie ma w ofercie tego amplitunera (jest niższy model), ale czy te podobieństwa nie są zadziwiające? Na stronie Tonewinner widnieje info, że zajmują się produkcją sprzętu audio od ponad 30 lat.

Zbieg okoliczności, chińska "podróbka" Emotivy, a może Emotiva zamawia u nich? Lub mają kooperację? Inna obudowa, logo i tyle. Nie chcę żadnemu z producentów nic zarzucać, ale to wygląda na coś w stylu Denon/Marantz, Onkyo/Pioneer. Czyżby Emotiva/Tonewinner?

Taaa Emotiva bierze hardware od Tonewinnera coś usprawni/popsuje/soft zmodyfikuje i sprzedaje, aczkolwiek z tego co pamiętam nigdy oficjalnie się nie przyznali. Mam Emotiva MC1 która wywodzi się z Tonewinnera AT-300- wycięli XLRy. Jak na niskobudżetowe procesory działa i gra to nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2024 o 17:20, tomek72 napisał:

Po prostu zauważyłem to i skojarzyłem jako ciekawostka. Ale dzięki za informacje. Może za parę lat będziemy pisać o nich inaczej 😁

Może to niejasno wybrzmiało, ale moje osobiste bezpośrednie doświadczenia - sprowadzające się co prawa jedyne do ich wzmacniacza wielokanałowego -  są bardzo dobre. Jestem bardzo zadowolony. Natomiast AVR to są obecnie  bardzo złożone rozwiązania, więc łatwo się na czymś wyłożyć tu i ówdzie. A klient wymaga perfekcji.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2024 o 18:11, tomek72 napisał:

Przeglądałem sobie dziś internet i trafiłem na markę Tonewinner, ma to w ofercie Tonsil, a ze strony producenta doczytałem, że w Polsce dystrybutorem jest Audiomagic. Nie byłoby w tym w zasadzie nic dziwnego i prawdopodobnie przeszedłbym koło tego "chińczyka" zupełnie obojętnie - ale. No właśnie zdjęcie tylnego panelu skojarzyło mi ten model AT-3000 z Emotiva MR1. Co prawda nieco inne rozmieszczenie, ale jednak pewne podobieństwo przykuło moją uwagę. Co ciekawe przeglądając sobie informację o tym modelu doszedłem do zgrubnego opisu systemu kalibracji/korekcji nazwanego "Easy Test EQ" ETQ, od razu wizualny wygląd skojarzył mi się z kalibracją/korekcją MR1/MC1 czyli EmoQ Room Correction. Podobnie jest z menu.

Na stronie Audiomagic, nie ma w ofercie tego amplitunera (jest niższy model), ale czy te podobieństwa nie są zadziwiające? Na stronie Tonewinner widnieje info, że zajmują się produkcją sprzętu audio od ponad 30 lat.

Zbieg okoliczności, chińska "podróbka" Emotivy, a może Emotiva zamawia u nich? Lub mają kooperację? Inna obudowa, logo i tyle. Nie chcę żadnemu z producentów nic zarzucać, ale to wygląda na coś w stylu Denon/Marantz, Onkyo/Pioneer. Czyżby Emotiva/Tonewinner?

Miałem  klocek stereo tego producenta na testach, raczej bym odradzał kupno. 

Dźwiękowo wypadał raczej słabo, spasowanie obudowy też liche. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...