Skocz do zawartości

Wybór kina domowego


Soko

Recommended Posts

Witam

chcę kupić kino domowe, zależy mi na w miarę uniwersalnym sprzęcie do salonu. Filmy, seriale, muzyka, głównie z serwisów streamingowych. Pomieszczenie, do którego potrzebuje dobrać sprzęt ma ok. 40 m2 (salon z aneksem kuchennym), odległość od kanapy do telewizora ok. 4,5 m, wysokość pokoju 2,8 m. Szukam czegoś odpowiedniego do kubatury pomieszczenia, w tej chwili mam miniwieżę Yamahy, która została mi z poprzedniego mieszkania więc myślę, że przy czymkolwiek będę czuł różnicę 😀 Maksymalnie chcę wydać do 8k, kolumny mogą być używane, nawet chętniej jakby udało się znaleźć coś używanego lepszej jakości. Co możecie polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry trop

Szukaj nowego amplitunera

Yamaha 6A, Denon X2800

Albo nieco droższy w okolicach 4000 zł Denon X 3800 i do tego

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-klipsch-zestaw-5-szt-CID99-IDSYH6O.html

wybacz nie bede ekljał linków z OLX jednak bo schodzi na to masa czasu

Ale taki sam set z frontami F2 albo i F3

Mission M34i

Tannoy F4 , V4i

Dali Zensor 7

Monitor Audio Bronze 6

Wklejaj linki to sięwypowiem. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Monitor Audio Bronze 500 (jest kilka ofert używek), do tego 50 na tył i C150 na front - tylko w tym przypadku nie znalazłem używanych. Nie wiem też jakby to grało jakby wziąć te 500 i do tego centralny i tylne głośniki kupić jakiejś innej firmy? No i jeszcze jakiś subwoofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Soko napisał:

A jakie surroundy może trochę tańsze niż Monitor Audio byś polecił, może też jakieś używki?

 

Nie wiem bo nie widzimy Twojego pomieszczenia. Kup takie które będziesz w stanie zamontować jak najbliżej wytycznych Dolby. 

21 minut temu, Soko napisał:

Denona X3800 to widzę, że kosztuje ok. 6k, jakie są różnice w porównaniu do X2800?

6 kPLN to cena wyjsciowa w sklepie w PL. Da się taniej. Na Amazonie da sie znaleźć za ok 4 kPLN. Co do różnic... 

 

https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avc-x3800h/denon-avr-x2800h/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko... nad sofą mam nadzieję na wysokości odsłuchu a nie na wys. 200 cm. Nie masz możliwości odsunięcia sofy od ścian? W takim układzie jakieś małe monitorki jak te Tannoye od @maciek72 ewentualnie bi/dipole na tylnej ścianie. Układ jest słaby. Od głośnika do słuchacza powinno być min. 1 metr odległości. 

 

Nie widać skali ale z obrazka nie wynika jakbyś był w stanie rozsądnie ustawić MAB 500. Najlepiej byłoby cały układ przenieść o 1 metr do przodu (kanapa) i 1 metr w lewo (kanapa i TV).

Dodatkowo masz bardzo mały budżet a celujesz w duże kolumny które w kinie i tak powinny być odcięte na 80 Hz a resztę powinien robić subwoofer. Kino bez subwoofera to nie kino.  

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne kolumny przewidziałem na wysokości ok. 130 cm. Sofy nie będę odsuwał od ściany, nie chcę dostosowywać pomieszczenia do kina tylko na odwrót. Rozumiem, że nie będzie to idealne ustawienie ale też nie oczekuję cudów ;) Kolumny przednie mogę rozstawić 2,5m-3m od siebie. Co do subwoofera to oczywiście też przewiduję jego zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w takim układzie będzie dość ciężko. Też sugerowałbym chociaż lekkie wysunięcie kanapy w stronę środka pomieszczenia. Co do sprzętu, to warto przemyśleć Monitor Audio Bronze FX jako kolumny surround, a na front poszedłbym w coś mniejszego niż 500tki, jak np. Bronze 200 z podłogówek. Przy tym metrażu przyda się spory i mocny subwoofer (optymalnie dwa), ale to zależnie od budżetu. Warto pomyśleć nad Klipsch SPL-120, taniej Magnat Alpha RS 12, ale tu mogą być kłopoty z dostępnością. Z amplitunerów dobrze zgrywa się z nimi Denon AVR-X2800H lub model wyższy. 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na indywidualne wyceny :) Przy zestawach zawsze można fajnie podziałać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Soko napisał:

Kolumny przednie mogę rozstawić 2,5m-3m od siebie

Chodzi o to, że jedna z nich będzie wciśnięta w róg - raz. A skoro to głównie kino to nie ma sensu kupować takich dużych kolumn - dwa. Trzy - trzeba pamiętać o choćby próbie przestrzegania zaleceń lub niewielkich odchyłkach od nich. 

 

Jak nie ruszasz kanapy to proponuję - FXy na tylną ścianę, MAB 200 na przód, C150. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2024 o 10:32, Soko napisał:

Myślałem nad Monitor Audio Bronze 500 (jest kilka ofert używek), do tego 50 na tył i C150 na front - tylko w tym przypadku nie znalazłem używanych. Nie wiem też jakby to grało jakby wziąć te 500 i do tego centralny i tylne głośniki kupić jakiejś innej firmy? No i jeszcze jakiś subwoofer

No to zalezy od ceny za używane. Ale paczki fajne.

W kinie nie wykorzystasz ich pełnego potencjału.

Dnia 23.02.2024 o 12:14, PanKlor napisał:

Jak nie ruszasz kanapy to proponuję - FXy na tylną ścianę, MAB 200 na przód, C150. 

Ja tak samo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 11.03.2024 o 09:44, Soko napisał:

Skupiałem się głównie na serii Bronze, a co sądzicie o serii Monitor? Widzę, że jest gorzej dostępna ale trochę tańsza od Bronze. Dużo się różni?

Mam kino domowe oparte o Monitor Audio Monitor 100, 50 i C150. Aktualnie gra to z amplitunerem Pioneer LX305. Wcześniej grało z Denonem x1500h.
Jak na pierwsze kino domowe to spokojnie mogę te kolumny polecić. Pewnie grają gorzej (na ile to już kwestia słuchu i obiektywizmu) od serii Bronze ale jak dla mnie w kinie domowym sprawdzają się świetnie. W stereo też.
Raczej bym celował w amplituner który zagra jaśniej do tych kolumn. Denon dla mnie był za ciemny. Za mało szczegółowe brzmienie. W kinie domowym ma to znaczenie.

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...