Skocz do zawartości

Wmacniacze z Epoki -test


Recommended Posts

A myślisz, że ja mam? Na razie stoją w warsztacie. Potem będą wniesione na testy do pokoju odsłuchowego. Na kilka dni. Niestety wiąże się to z koniecznościa wcześniejszego  wyniesienia wszystkich innych kolumn. Potem wrócą do warsztatu i zafoliowane będą czekały na potencjalnego nabywcę lub chętnego do posłuchania, który, wcześniej będzie musiał pomóc je wnieść. A nie jest to takie łatwe bo zestaw waży łącznie ponad 120 kg. Słuszna waga i rozmiar🤣. Jak to z vintage bywa.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcysko napisał:

Po prostu piękne.🤔

Tak jak Ayony🤔 ze stopki. Szczególnie na KT. Jednemu się podobają , a drugiemu niekoniecznie. Czasem trzeba utrzymać język . A nie wyjeżdżać z  epitetami. No , ale to sprawa charakteru i wychowania. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 25.02.2024 o 18:56, Rega napisał:

👍 Coś w tym jest.

Miło oko zawiesić na takim sprzęcie. 

Dnia 24.02.2024 o 14:20, desmodronik napisał:

Witam  ,  mam  u  siebie  na testach kilka wzmaków  z tzw epoki nieoszczędzania przez  księgowych

Znalazłbyś trochę czasu i może fotki zamieścił? :) 

 

Wczoraj nabyłem do kolekcji końcówek mocy 2 sztuki M73. Zawsze chciałem to mieć i udało się trafić w idealnym stanie. Jakby kogoś interesowało, to również mogę coś opowiedzieć o niżej wymienionych:

1. Luxman 5m21

2. Sansui BA-2000

3. Sony TA-N80ES

4. Onkyo A-1VL

5. Pioneer M73 Urushi

B61A7CB4-8213-43BE-AFA3-A44BA26B316D_1_102_o.jpeg.f2c16f96f1225dad7e6162b14a05ccaf.jpeg

 

3FF5028D-9B31-4699-AED6-9CE621D53A47_1_102_o.jpeg.9d689860b66cfba91994ce76ceeb508f.jpeg

 

 

CD60C7C8-DB57-419A-984E-57481BF876D0_1_102_o.jpeg.c51d51d21fe5949d8035f0488b4737e4.jpeg

 

 

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 14.04.2024 o 10:24, AutoPirat napisał:

Znalazłbyś trochę czasu i może fotki zamieścił? :) 

 troche  mam  jubel  z  tymi  wzmakami  i  jakos    skadrowac  fotki  bym  musiał ..  podłaczam  co  chwile  inne  piecyki  by  użyc   dzwiekowo  dzwieku .

Dnia 14.04.2024 o 10:24, AutoPirat napisał:

Wczoraj nabyłem do kolekcji końcówek mocy 2 sztuki M73.

 tzn     dwie  same  końcówki   ?  czy   preamp i   końcówka ?

   U  mnie  doszły   jeszcze  dwa  wzmaki 

      NAD  C 350

     sony  TA F 570  ES     

          w/w   na  sankenach .

       I  koncowka  mocy  ROTEL  RB 1060

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

  To  moze  juz  czas  na  małe   podsumowanie .......

      Ostatnio ,mnie   wzieło   na    winyle  ,  dokupiłem   gramofon   a  nawet  dwa   troche  preampów ,  i  postanwiłem    katowac  swoje   wzmacniaczyki      wlasnie     dzwiekammi  nagranymi   na  czarnym  krążku .  natychmiast   wyszło   ze   specyfika  dzwieku   a  własciwie  roznica   ,  pomiedzy  cyfra  a  winylem  jest   zauwazalna   natychmiast .

        miejsce  pierwsze -   zestaw    urushi Pioneera   c73     m73  ,   ze  wskazaniem  na    koncowke   mocy ,  bo  przedwzmacniacz   juz   troche   niedomagał  dzwiekowo   ,  jesli  chodzi  o    preamp  gramofonowy ,   musiałem  zasilic  jednak  preampem  zewnetrznym    nowsza  konstrukcją  .przy  dobrze    zgranym  zestawieniu    mozna   zamknac  oczy  i  widziec  solistów   stojacych  zamist  kolumn .    800 W      konsumption ,  prosze  pamietać.

        Drugie   miejsce   ---   ''sankenowcy''  ---  sony   es 570  ,   sony  es  555   ,  kenwoood  ka   7010 ,  i  nad   c   350 .  Cóz   ten  dziewk    z  tych    klocków   bardzo  mi  odpowiada ,  polaczenie    przestrzennosci    i  lekkkosci  dziwku    ,    bas   mógłby   byc  nieco  lepszy   ale  pominmy  ten  temat .........   Zaskoczył   mnie    ka  7010   kenwoda   gra   delikatnie  lepiej  od  ka  7020  ,  natomiast  nad   350    -tka  bardzo  dobrze kontroluje   bas    ,  Sony  570  tka     ma   taki  nieco  wywazony  spokojny   wydzwiek   ,  kto  słuchał  ten  wie  o  co  chodzi ,  jest   nieco  słaba    ,  takie  miałem  wrazenie .

          Sony   taf  555es  ----  kompletnie  mnie  zaskoczył   ,   nie  tylko  dzwiekwo   ale      SUPER   jakoscią   wbudowanego  preampa  gramofonowego ,  myslalem ze  najlepszym  wbudowanym  premp  gramof   ma  denon  pma 1560   ,  555  tka   zdeklasowała  go  kompletnie  .   Set         555-ka    dali  104 i   wkaldka   at 120eag   to    superzestawienie   do  klasyki,  tutaj   nie  da  sie  juz    chyba  nic  poprawic-  przepiekne  wokale   solistek  operowych   -  pokój  wypełnia    muzyka   a  nie  dzwieki . nadmienie  tylko  ze  inne  wzmacniacze  miały  preampy  wbudowane   tylko  chyba  do  sprawdzenia   czy  działa   patefon   i  nic  wiecej ,  zresztą     sekcje   preampu gramofonowego  wielkosci   paczki  zapałek   ,  nie  wroza  by   było  dobrze . Mam  cztery  drogie  i  bardzo drogie  preampy  gramofonowe i    ,   napisze  z  reka  na  sercu  ze  jesli  ktos  słucha   klasyki  ,  to   555 tka   jest   na  pierwszym  miejscu   a  liscie  zakupowej . to   fenomen   jesli  chodzi  o  reprodukcje  dzieku   z  winyla .

   Denon  pma  1560   -   kolos nie  rodyjski  ale   niby  audiofilski ,  gra   z  podstawkowcami   jakby  były to  podłogówki ,  dobitnie   i  z  rozmachem  ......  Kretynskie   lustro  pradowe  i   cyrk  z  ustawieniem  pradow  spoczynkowych ,  ale   sie   wszystko  odwdzieczyło    poprawnym  dziwkiem .

      Onkyo   8870 integra   ,  drugi   kolos   ,  duzy   i  ciezki  ,  a  brzmienie    jak  dla  mnie  poprawne   bez   fajerwerków ,   z  cyfra     lepiej    niz   z winylem  ,  ale  to  moje   odczucie  , trzeba   by    znow  pomeczyc  sie  z  doborem  kolumn .......

       cdn.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiowit napisał:

Pierwsze miejsce Pioneer 73 jakoś mnie nie zaskoczyło. Ladny zestaw za psie pieniadze, a grajacy wybitnie szczegolnie w klA. Pisalem kiedyś o nim.

Oczywiscie wybitnie za tą cenę i za cenę wiekszosci obecnych wzmacniaczy do 10kzł.

    Nie  bede  ukrywał  ze   przełaczajac   na  kl  A    z  koncówki   robi  sie    niezły  grzejnik ,  dla   sw   spokoju  gram  na   kl AB  ,   koncowka  jest  jednak   chłodniajsza .--- prady  spoczynkowe  ustawione , teraz grzeja  rowniusienko ,  na  poczatku  po zakupie  jedna  strona  była  chłodniejsza ,  taka  ciekawostka.

   cena    ok  3   tysiaki  za  koncowke  i  2 tys  za  preamp no  to  jednak  nie  taka  drobnostka  ,  ale  dobrze   ze   Kol   Audiowit  ten  zestaw    stawia    w  szeregu   jednym  z  wzmakami   do  10  tysiaków .  nobilitacja .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre, nie wiem czy polecac. Za mało je znam. Natomiast koncowkę doskonale.

Znasz jakis wspólczesny wzmacniacz/koncowkè w klA za 3kzł? Nawet tandetne moduły w klD są w podobnej cenie + obudowa. A tu masz w pelni naprawialny, ladny dobrze grajacy amp. Jest duza róznica w dźwieku miedzy klA, a klAB. Z tego co pamietam jest regulacja głosnosci wiec mozna przeczekać na niej szukajac dobrego pre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...