Skocz do zawartości

Zmiana kolumn


Joker1103

Recommended Posts

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

To wszystko to demo modele byly. Zeby duze zagraly gorzej od malych?

Wszystko kwestią tego jak dużo każde z nich miały za sobą. Te mogły być odsłuchane przez 15 minut - ktoś stwierdził to samo co Ty i je odpuścił, a sklep nie dał im więcej szansy dopóki Ty nie przyszedłeś. Dałeś im 15 minut i powiedziałeś, że do dupy - zabrać to w cholerę.

Pisałem u siebie w wątku, że jak u siebie podłączyłem pewien wzmacniacz to po chwili bardzo chciałem go spakować z powrotem. Nie miałem akurat nic innego i coś się tam z niego cały czas sączyło. Coś w jego brzmieniu z kolejnymi minutami zaczęło się zmieniać i zamiast go spakować i pójść grzecznie spać, miałem sesję odsłuchową do białego rana. Musiał się wygrzać.

Teraz czekam tylko na finanse by go kupić.

Kolumny potrzebują więcej czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafał S napisał:

Dawaj nazwę. :)

 

28 minut temu, Artur Brol napisał:

Tak, cenę sami znajdziemy 😁

Miałem kupić w styczniu, ale samochód wyczuł, że premia przyszła. Za ten kwartał premii nie będzie, więc muszę poczekać do wakacji. A zostały raptem 3 sztuki. Na szczęście to mało chodliwy sprzęt jest, więc jakieś szanse mam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Chmarski napisał:

Wszystko kwestią tego jak dużo każde z nich miały za sobą. Te mogły być odsłuchane przez 15 minut - ktoś stwierdził to samo co Ty i je odpuścił, a sklep nie dał im więcej szansy dopóki Ty nie przyszedłeś. Dałeś im 15 minut i powiedziałeś, że do dupy - zabrać to w cholerę.

Pisałem u siebie w wątku, że jak u siebie podłączyłem pewien wzmacniacz to po chwili bardzo chciałem go spakować z powrotem. Nie miałem akurat nic innego i coś się tam z niego cały czas sączyło. Coś w jego brzmieniu z kolejnymi minutami zaczęło się zmieniać i zamiast go spakować i pójść grzecznie spać, miałem sesję odsłuchową do białego rana. Musiał się wygrzać.

Teraz czekam tylko na finanse by go kupić.

Kolumny potrzebują więcej czasu.

Jaki to był wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JacekWoy napisał:

Jaki to był wzmacniacz?

Napisałem gdzie to znaleźć, i że ostatnie 3 sztuki są i chcę doczekać do wakacji by móc w końcu kupić.

Ale nie, leniwi są i zapewne będą chcieli mi go wykupić..., a ja miękki jestem i będę przez Was cierpiał.

Quadral Aurum A8.

 

16 minut temu, Artur Brol napisał:

Moze nie dziala sam? Ma wspolnika albo wspolnikow 😉

Dzieciaki wyciągają resztę, której on nie weźmie ;)

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Chmarski napisał:

Ale nie, leniwi są i zapewne będą chcieli mi go wykupić..., a ja miękki jestem i będę przez Was cierpiał.

Spokojnie, ja nie kupię, bo już nie mam ani środków, ani potrzeby. Chociaż, gdyby tak drugi system postawić... w sumie to jest myśl. ;) 

A serio, to nie tylko ładny z zewnątrz, ale też przyzwoita moc i z tego, co piszą -  uczciwe dual mono, a to od razu dobrze wróży. Ciekawe, czy wejścia XLR są tylko dla pozoru, jak u mnie, czy też to faktycznie zbalansowana konstrukcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Rafał S napisał:

Chociaż, gdyby tak drugi system postawić... w sumie to jest myśl. ;)

Ja tak planuję. Dobrać Beresforda i wykorzystać kolumny które mam, bo pokazały, że potrafią zagrać różnym charakterem.

Mieć jeden zestaw z Aurum A8 do poważniejszego słuchania muzyki.

Do drugiego zestawu zostawię Romę. Będzie do imprez i do filmów.

 

56 minut temu, Rafał S napisał:

A serio, to nie tylko ładny z zewnątrz, ale też przyzwoita moc i z tego, co piszą -  uczciwe dual mono, a to od razu dobrze wróży. Ciekawe, czy wejścia XLR są tylko dla pozoru, jak u mnie, czy też to faktycznie zbalansowana konstrukcja.

Nie wiem czy konstrukcja zbalansowana, ale raczej tak. Na pudle jest wielka naklejka, że pękają z dumy, że produkt ręcznie wykonany w Niemczech. Niemcy już by chyba sobie nie pozwolili w tym momencie na to by ta zbalansowana budowa była zbalansowana tylko marketingowo. 

 

Po kilku tygodniach spędzonych z tym wzmacniaczem, praktycznie w 100% zgadzam się z tym testem.

"Despite its dynamic reserves and power, it is particularly recommended to listeners of classical music and jazz. For the rest, you don't need such a good amplifier." :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Ja tak planuję.

Ja oczywiście tylko żartowałem. Mam nadzieję, że w końcu sprzedam Opery (choć salony mocno mi to utrudniają swoimi promocjami). :)

Do filmów mam... telewizor, którego nawet nie podpiąłem do zestawu stereo, chociaż stoi tuż obok. Dynki mogłyby się obrazić, że używam ich w charakterze KD. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Rafał S napisał:

Do filmów mam... telewizor, którego nawet nie podpiąłem do zestawu stereo, chociaż stoi tuż obok. Dynki mogłyby się obrazić, że używam ich w charakterze KD. ;)

U mnie Quadrale z Romą od początku podłączone do TV. Więcej mi chyba nie potrzeba. Myśli o KD czasem przebiegną przez głowę, ale zaraz się zastanawiam, że w sumie to po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Joker1103 napisał:

Panowie mam jeszcze jedno pytanie. Jak już się zdecyduje na kolumny podstawkowe to jakie standy do nich dobrać oprócz orginalnych które cenę mają za wysoką? 

Poszukać na aukcjach lub olx z uwzględnieniem wysokości głośników, żeby nie były postawione za nisko lub za wysoko.

Można też zlecić zrobienie takich, byle nie przypadkowemu "majstrowi".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2024 o 17:08, Joker1103 napisał:

Panowie mam jeszcze jedno pytanie. Jak już się zdecyduje na kolumny podstawkowe to jakie standy do nich dobrać oprócz orginalnych które cenę mają za wysoką? 

Masz zwierzęta? Dzieci?

Standy dobiera siępod kątem wysokości. Ale i są gotowe fajne rozwiązania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker1103

Rozglądałem się za podstawkowymi swojego czasu.

W związku z cenami oryginalnych stojaków- choć to też nie zawsze tak jest że bardzo drogie są ( zależy od marki), pomyślałem że porozgladam się wśród firm mających takie podstawkowe kolumny, czy np ktorys z ich podstawek nie mogła by być użyta z kolumnami które mnie interesowały.

Pozatym są firmy które się produkcją podstawek zajmują. 

Możesz też poszukać kogoś kto na zamówienie podstawki Ci zrobi.

Na przykład firma Kasoto, mam od nich stolik. Może robią też podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...