Skocz do zawartości

Odtwarzanie muzyki HiRes na PC (zewnętrzny DAC)


Recommended Posts

Hej,

Po podłączeniu zewnętrznego DAC'a (EverSolo DAC-Z8) do PC oczekiwałem analogicznego efektu jak przy korzystaniu z dedykowanego streamera, to jest że przy odtwarzaniu pliku FLAC np. 24 bity 96Khz, system automatycznie wyśle dane w tym formacie do DAC. Niestety z tego co widzę w Windows 11 muszę sobie samodzielnie wybrać "na sztywno" w jakim formacie system ma wysyłać dźwięk do Z8.

Ustawiłem więc maksymalną wartość oferowaną przez system, i jak rozumiem co bym nie odtwarzał jest konwertowane właśnie do tego formatu.

Screenshot2024-02-26074543.png.4725db45feaaf5fb00b37238a89774a8.png

 

W związku z tym ma 3 pytania:

- Z8 obsługuje (ze strony producenta) DSD512 i PCM 768KHz 32Bit, dlaczego więc mogę wybrać takiej opcji?

- Systemowy WMP oraz VLC w ogóle nie chcą odtwarzać plików DSD, w czym problem?

- Czy jest możliwość (a jeżeli tak to jak to zrobić) aby zamiast ustawiać jakąś wartość na sztywno system automatycznie wysyłał dźwięk w formacie zgodnym ze źródłem?

 

Z ciekawości podłączyłem Z8 pod A6 i HiBy R8II (ten sam port USB, inny kabel oczywiście) i tam wszystko śmiga jak się należy, a problem jest gdzieś po mojej stronie.

Tylko gdzie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martin Gora napisał:

Aha. Znaczy że muszę poszukać innego programu bo VLC z tego co czytam w sieci takiej opcji nie posiada. Jakieś rekomendacje?

Co do Z8, to jestem zadowolony, gra dynamicznie i neutralnie, jedyne czego mi w nim brakuje to zbalansowanego wyjścia na słuchawki.

Klasycznie - foobar :) Chociaż u mnie zawsze trochę trwa odpowiednie skonfigurowanie go pod odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...