Skocz do zawartości

Głośniki aktywne do tv i muzyki - alternatywa soundbara


Cadi

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy, ale przeszukałem już kilkadziesiąt wątków o aktywnych głośnikach/kolumnach i nadal nie mam jasności co będzie optymalne i jaki model sprawdzi się najlepiej.

Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, nie mam żadnej wiedzy w tematach audio i właśnie dlatego liczę na Waszą pomoc i wsparcie.

 

Chciałbym kupić aktywne głośniki podstawkowe lub kolumny podłogowe jeśli to lepsze rozwiązanie, które podłączę pod TV przez hdmi. Głośniki mają poprawić jakość dźwięku TV i mają być lepsze niż soundbar (który i tak przez wszystkich nie jest w żaden sposób polecany). Na głośnikach poza filmami i konsolą (70%) chciałbym również posłuchać muzyki (30%). Głośniki staną w salonie ok. 20m2.

 

Miejsca raczej niewiele, ale i tak musiałbym postawić je obok niskiej komody (na której stoi tv), więc czy będą to standy, czy kolumny podłogowe nie robi raczej większej różnicy, choć miejsca pomiędzy komodą a ścianą zostało tylko 30 cm (z drugiej strony komody miejsca jest trochę wiecej).

 

Wracając do sedna, chciałbym żeby głośniki zaspokoiły po części wymagania "kinowe" jak i "muzyczne". Wiem, że nie osiągnę efektu wow jak w kinie dopóki nie postawię pełnoprawnego kina domowego, ale nie o to mi chodzi. Głośniki mają być raczej uniwersalne, ale dobrze radzące sobie zarówno z filmem (zrozumienie dialogów i wystarczający bas do efektów dźwiekowych) jak i z muzyką (co dyskwalifikuje soundbar).

 

Budżet w okolicach 1,5 - 2,5 tys.

 

Z większych wymagań:

1. HDMI ARC

2. Możliwość połączenia Bluetooth (choć wiem, że da się to obejść oddzielnym urządzeniem)

3. Możliwość podłączenia subwoofera gdybym jednak do filmów musiał iść w kierunku 2.1

4. Wystarczający bas z ewentualną możliwością podbicia w filmach lub zgodnie z punktem 3 musiałbym jednak dokupić sub

 

Z tego co udało mi się wyczytać z innych wątków najczęściej polecane są:

1. ELAC connex - stosunkowo mniejsze monitory

2. Magnat Reference 2a (3a niestety chyba już nie produkują) - tu chyba brak możliwości podpięcia subwoofera

3. Magnat Reference 5a - podłogowe, też bez wyjścia na sub, ale pewnie oddają więcej niskich tonów niż monitory

4. Klipsch The Fives - obawiam się że nie mój budżet, choć są godne uwagi

 

Jesteście w stanie coś polecić, zaproponować?

Jeśli lepiej monitory, to jakie standy? Najlepiej z regulacją wysokości bym mógł dopasować ją do wysokości komody (ok. 81 cm).

Jeśli konieczny będzie subwoofer, to jaki? Rozumiem, że suba można wyłączyć podczas słuchania muzyki, a do filmów nie jest niezbędny sub z zamkniętą obudową?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś zarówno z hdmi i możliwością podłączenia subwoofera?

Z tego co wyczytałem, to Magnaty aktywne (2a) mają hdmi, ale nie mają wyjścia na subwoofer. Nie chciałbym się ograniczać gdybym z 2.0 chciał jednak zrobić 2.1

No chyba, że te Magnaty są na tyle ok, że bas do filmów też jest wystarczający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kolumienki aktywne spełniające wszystkie twoje potrzeby to Kef LSX 2 generacji,niestety nowe kosztują około 5 tys zł. Wrzucałem ostatnio linka do używanych z OLX, w bardzo dobrej cenie 3300zł. Ale do oglądania filmów i żeby słyszeć te efekty raczej konieczny będzie sub aktywny. Do muzy można się bez niego obejść o ile pomieszczenie nie jest za duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze przeglądam forum i możliwości.

Co sądzicie o Wiim Amp + głośniki pasywne?

Czy będzie to lepsze rozwiązanie niż aktywne w przedziale cenowym do 3 tys.?

 

Z aktywnych to co udało mi się znaleźć w tym budżecie (ceny nowych) z hdmi arc i sub out:

1. ELAC Connex

2. Argon Audio Fenris A5 lub A4

3. Argon Audio Forte A5 lub A4

Czy są jeszcze jakieś możliwości?

 

Ponad budżet:

4. Klipsch The Fives

Kefy zdecydowanie za drogie, wolałbym jednak iść w nowy sprzęt jako, że nie mam doświadczenia z audio.

 

Im więcej czytam o nich opinii tym większy mam mętlik w głowie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2024 o 20:13, Cadi napisał:

A coś zarówno z hdmi i możliwością podłączenia subwoofera?

Z tego co wyczytałem, to Magnaty aktywne (2a) mają hdmi, ale nie mają wyjścia na subwoofer. Nie chciałbym się ograniczać gdybym z 2.0 chciał jednak zrobić 2.1

No chyba, że te Magnaty są na tyle ok, że bas do filmów też jest wystarczający.

Jest wystarczający a Loxije ma wyjscie na suba :)

8 godzin temu, Cadi napisał:

Tak jeszcze przeglądam forum i możliwości.

Co sądzicie o Wiim Amp + głośniki pasywne?

Czy będzie to lepsze rozwiązanie niż aktywne w przedziale cenowym do 3 tys.?

 

Z aktywnych to co udało mi się znaleźć w tym budżecie (ceny nowych) z hdmi arc i sub out:

1. ELAC Connex

2. Argon Audio Fenris A5 lub A4

3. Argon Audio Forte A5 lub A4

Czy są jeszcze jakieś możliwości?

 

Ponad budżet:

4. Klipsch The Fives

Kefy zdecydowanie za drogie, wolałbym jednak iść w nowy sprzęt jako, że nie mam doświadczenia z audio.

 

Im więcej czytam o nich opinii tym większy mam mętlik w głowie...

Osobiscie bym wolał.

Loxije A30 zagra podobnie a pozwoli to na wybór lepszych kolumn.

On + Wiim mini wyjdzie taniej? Zgadza się? No tyle że masz HDMI.

Na co Ci ono?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Loxije A30 zagra podobnie a pozwoli to na wybór lepszych kolumn.

On + Wiim mini wyjdzie taniej? Zgadza się? No tyle że masz HDMI.

Na co Ci ono?

Rozumiem, że Loxjie tańszy dlatego więcej zostanie na kolumny?

Fakt, że Loxjie A30 + Wiim mini wyjdzie jakoś 4 stówki taniej niż Wiim Amp.

Loxjie A40 + Wiim mini praktycznie tyle samo co Wiim Amp.

 

HDMI tak naprawdę po to żeby ograniczyć konieczność korzystania z drugiego pilota 😉

O ile oczywiście po HDMI będzie działało sterowanie pilotem od TV (jednoczesne włączenie wzmacniacza, głośność).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...