Skocz do zawartości

Zestaw głośników 5.1.4 do ONKYO TX-NR7100


child

Recommended Posts

Cześć chciałbym na tarasie 28 m2 ( całoroczny ogród zimowy ) zbudować w oparciu o  amplituner Onkyo TX-NR7100 zestaw 5.1.4 złożony  z kolumn naściennych, nie rzucających się mocno w oczy  ale dających satysfakcję przy oglądaniu  filmów i  słuchaniu muzyki. Może wymaga niemożliwego , ale warunek  mam taki ,iż nie mogę postawić kolumn podłogowych . Szukam różnych rozwiązań przeglądałem rynek , i   wg kolejności  Poradźcie proszę , może m z Was ktoś poniższy zestaw i  pytanie jak to chodzi ?? A może macie jakięs inne sprawdzone zestawy głośników ?? Będe mega wdzięczny

Monitor Audio  ( tutaj chciałem rozbudować o te same głośniki  4 szt  jako atmos na suficie)

https://www.monitoraudio.com/pl/wsparcie/starsze-produkty/mass-surround-sound-2g/mass-5.1/

KEF t-305 ( tu mam zagwozdkę przy wyborze jak   z mocowaniem ich do ściany aby zmieniać np. kat nachylenia z lewa/prawa góra dół ??) i jakie dobrać na sufit małe atmosy ?

https://www.kef.pl/p454,kef-t305-5-1-system.html

Cabasse Eole 4 ( tutaj tez jakie dobrac 4 atmosy na sufit)

https://www.q21.pl/cabasse-eole-4-system-5-1-bialy.html

Morel Beat-X (Beatx) Zestaw kina domowego 5.1 ( a o tych kompletnie nic nie słyszałem )

https://www.morelhifi.com/en/products/home-theater/soundspot-34/beat-x-45

 

gosnikiatmosprzykrcanedosufitu.jpg.6fe65a05b5061bc55c1637359e8367cc.jpg

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cztery Atmosy to dwa przed sofą, a dwa za sofą. Chcesz rozszerzony Atmos to nie ma innej opcji jak wysunięcie kanapy conajmniej 1m do przodu (zależnie od wysokości montażu głośników), ma być 45 stopni przód/tył w tolerancji +-10 stopni.

A co do głośników to może Tannoy Hts 101 xp?

Maaaaciek, do Ciebie!!! 😀 @maciek72

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam

od ściany  mam max głębokość 150-180 cm i potem mam wejście do salonu , będzie trudno  jedyna opcja jaka jest to  taki narożnik w takim układzie. Najbardziej martwi  mnie  odległość 8 m od ekranu projektora gdzie będą kolumny  centralne vocal i sub  . Głośniki  atmos zewnętrzne chce przykręcić na suficie odległość od podłogi  to 2,35 m. Nie mam możliwości  roszady ustawienia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robisz roszady i nie możesz przysunąć sofy, to 4 Atmosy się tutaj nie nadają. Oczywiście nikt Ci nie zabroni tak tego ustawić jak zasugerowałeś na rysunku, ale skoro już wszedłeś na forum audio i pytasz o prawidłowe rozstawienie to sorry, nie tędy droga.

Ekran daleko, LCR także. Masz możliwość zamontowania L/R bliżej na bocznych ścianach by rozszerzyć trochę scenę? Powiedzmy 1,5-2,0 metra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Nie robisz roszady i nie możesz przysunąć sofy, to 4 Atmosy się tutaj nie nadają. Oczywiście nikt Ci nie zabroni tak tego ustawić jak zasugerowałeś na rysunku, ale skoro już wszedłeś na forum audio i pytasz o prawidłowe rozstawienie to sorry, nie tędy droga.

Ekran daleko, LCR także. Masz możliwość zamontowania L/R bliżej na bocznych ścianach by rozszerzyć trochę scenę? Powiedzmy 1,5-2,0 metra?

Nie robię roszad, ponieważ nie mogę i mam takie uwarunkowania jak na rysunku, po  dłuższym okresie zarejestrowałem się na forum, aby znaleźć u doświadczonych Osób pomoc i  podpowiedzi, jak  mogę w takim układzie pomieszczenia (  ściany lewa  tył i prawa sa murowane ocieplone , przód pomieszczenia to 8 mb okien dwuszybowych wysokich na 2,40m)   mam takie uwarunkowania jakie mam , i  po to szukam wsparcia, aby znaleźć "złoty środek" wyjścia z tej sytuacji w jak najbardziej zbliżony sposób .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
31 minut temu, Butler napisał:

Szkoda że rogówki nie możesz zamienić miejscami z TV, wówczas narożnik by był po drugiej stronie wyjścia z tego pomieszczenia i mógłbyś się siedziskiem do przodu przesunąć.

Zdjęcie WhatsApp 2024-02-10 o 13.08.38_3d117746.jpg

Edytowano przez child
grafika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Butler napisał:

Szkoda że rogówki nie możesz zamienić miejscami z TV, wówczas narożnik by był po drugiej stronie wyjścia z tego pomieszczenia i mógłbyś się siedziskiem do przodu przesunąć.

wrzuciłem zdjęcie gdzie chce umieścić szafke z amplitunerem  na tej  ścianie będzie wisieć ekran 150 cali dla rzutnika ( podwieszony rzutnik na suficie odległość 5m) szerokość ściany  350 cm x 240 wysokie po bokach będę miała po 20 cm szerokości na powieszenie kolumn centralnych L/P i centralnej na szafce pod ekranem 

7 minut temu, Butler napisał:

Czyli możesz?

nie mogę układ pomieszczenia  narzuca mi  rozmieszczenie  mebli tak a nie inaczej na poniższych zdjęciach  to jest tylna ściana, gdzie będą tylne głośniki  i narożnik ,nie wiem czy załaczone zdjęcia pozwola na wizualizacje ale wrzucam 

sciana tylna prawa strona.jpg

sciana_tylna_lewastrona.jpg

sufit_rzutnik_i belka na atmos_na uchwycie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eMBe napisał:

Ja tego nie widzę przy takim układzie, przy takiej odległości od tv na takich "głośniczkach".
Wyrzucanie pieniędzy w błoto no ale kto komu zabroni :>>>

dlatego  piszę tutaj ,żeby ocenić i znaleźć  "złoty środek" czy np do przodu  dać większe głośniki  ostatecznie  podłogowe, ale to ostateczność ,  lub np naścienne KEF t-305 ? z przodu  jako LCR no problem ale z tyłu  to  już problem jak to do ściany przymocować aby miec regulacje prawo /lewo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pomijamy kwestię "gdzie". Jeśli masz zamiar systemu używać do kina to niepotrzebne Ci są kolumny podłogowe z niskoschodzącym basem. Swobodnie możesz celować w naścienne konstrukcje ponieważ prawidłowo skonfigurowany amplituner odcina do wszystkich kolumn poniżej 80Hz, za bas ma odpowidać wyłącznie LFE, a więs subwoofer. Jak bardzo drobne mogą być więc kolumny? Zdania są podzielone, jedni wrzucają drobne satelitki, inni o wiele bardziej potężne pełnowymiarowe onwall, inwall, monitory itp. Ale tak czy inaczej sub musi być dobrej klasy. A najlepiej dwa.

Z przodu LCR to właśnie problem bo są za daleko, dobrze by było cofnąć L/R trochę w stronę odsłuchu. 4 Atmosy odpuść, zrób 5.1.2 lub 5.2.2 i skup się na lepszej jakości głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Na razie pomijamy kwestię "gdzie". Jeśli masz zamiar systemu używać do kina to niepotrzebne Ci są kolumny podłogowe z niskoschodzącym basem. Swobodnie możesz celować w naścienne konstrukcje ponieważ prawidłowo skonfigurowany amplituner odcina do wszystkich kolumn poniżej 80Hz, za bas ma odpowidać wyłącznie LFE, a więs subwoofer. Jak bardzo drobne mogą być więc kolumny? Zdania są podzielone, jedni wrzucają drobne satelitki, inni o wiele bardziej potężne pełnowymiarowe onwall, inwall, monitory itp. Ale tak czy inaczej sub musi być dobrej klasy. A najlepiej dwa.

Z przodu LCR to właśnie problem bo są za daleko, dobrze by było cofnąć L/R trochę w stronę odsłuchu. 4 Atmosy odpuść, zrób 5.1.2 lub 5.2.2 i skup się na lepszej jakości głośników.

Niestety, zdaję sobie sprawę ,że układ jest koszmarny, dzięki za wsparcie rozważam i chyba pójdę jak Piszesz   w kierunku  5.1.2 - może docelowo kiedyś 5.2.2 dokupując drugiego suba, ale dalej  mam zagwozdkę  co dac na ścianie przodów wokół ekranu projekcyjnego   żeby  to  zagrało  ? może ktoś, coś podpowiedzieć z większych kolumn naściennych , nie  rujnujących kieszeni??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, eMBe napisał:

Ja rozumiem, że DIRAC potrafi zdziałać cuda ale też ma swoje granice. Wydajność tych mikrokolumn też. W końcu to ma grać na 28m2.

@child co w tym pomieszczeniu będzie na podłodze i ścianach, szybach itp.

Cześć , "ściana" gdzie sa szyby  na całej długości będą zasłony , jakiego rodzaju jeszcze nie wiem ale będa zasłony na pewno, sufit  będzie drewniany , podłoga kafle ( czy będzie dywan nie wiem ) na ścianach płytki  klinkierowe . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...