Skocz do zawartości

Jakie kolumny pod Wiim Amp?


Cadi

Recommended Posts

Dnia 6.04.2024 o 10:09, roman. napisał:

U mnie Wiim Amp gra obecnie z Kef'ami Q350. Nawet w małym, wąskim salonie gra to naprawdę dobrze w tym budżecie. Zastanawiam się nad zmianą ew. głośników za jakiś czas. Myślałem nad MA Silver100 6G. Kable Van Damme up-lcofc hi-fi 2.5. Polecam☺️

Akurat uważam że KEfy pasują do niego. Z Silverami sprawdź. Generalnie to ciekawsza konstrukcja ale pytanie czy pod ten konkretny wzmacniacz.

Dnia 7.04.2024 o 07:49, tomasz1w napisał:

Do Wiima https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-reference-b6.html?tduid=77a249503db077bd4c13da0c9fcc237f

Kolumny o pełnym, przyjemnym brzmieniu, z bass reflexem z przodu. Przy Twoich klimatach powinny się doskonale sprawdzić i zgrać z Wiimem. Ja bym ich jednak nie stawiał na komodzie, po pierwsze będą chyba za wysoko a po drugie to chyba zasłonią trochę ekran.

Ile szerokości mają te wnęki po lewej i prawej stronie komody? Jak głęboka jest sama komoda?

Jak je lubię to nie wiem czy wymienił bym z obecnymi KEFami.

Dnia 7.04.2024 o 09:44, Wito76 napisał:

Ja też polecam. Z tym że ja mam 4mm2. Wiele testowałem i zostały na stałe. 

@Piotr Sonido - teraz nie ugryzę się w język, któryś raz już piszesz Van Domme, kiedyś myślałem że to literówka, ale widzę że nie :) . To są Van Damme i wśród nich własnie te Up-Lcofc są bardzo dobre. Wymieniłem się w zeszłym roku na korytarzu na AudioShow z jednym forumowiczem (z drugiego forum), on dał mi Van den Hul the Wind. Za dwa dni pisze mi, że zamawia sobie te VanDamme i wygryzają te jego kilka razy droższe VDH.

Aaa, też dodam swój głos do dyskusji sprzed miesiąca, Melodika zamula mocno, najbardziej chyba jak słyszałem wśród kabli. Kradnie mnóstwo informacji zawartych w utworach, robi się straszny zaduch i brak klarowności.

 

Wiesz co że chyba mi takie słowo wpadło do słownika i dlatego tak jest pisane. Dzieki za uwagę!

Co do Melodiki to się zgadzam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2024 o 19:05, Q21 napisał:

Cześć :) Znajdzie się kilka opcji wartych sprawdzenia. Na pewno posłuchałbym wspomnianych wyżej Polk Audio ES20, a także KEF Q350, nieco powyżej budżetu Monitor Audio Bronze 100, szukając w miarę neutralnego brzmienia spojrzałbym z kolei na System Audio Saxo 5 :) W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy, podziałamy ;) 

Szkoda,  że nie jesteście bliżej.  Chętnie przetestowałbym po kolei te kolumny. Jak kolega wcześniej zauważył,  że wszystko będzie lepsze od tych Stx co mam, podniósłbym rzuconą rękawicę: D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2024 o 18:51, maderos napisał:

Obecnie po testach stx electrino 250, podpiąłem M1 Tannoy z subem jbl ( wiem,  wiem). Świetnie to gra. W sumie oba zestawy grają ( dla mnie ) dobrze.  Mam jeszcze M2. Jutro test z i bez suba.

M2 sa super.

Dnia 10.04.2024 o 19:50, Wito76 napisał:

Sorry, że tak brutalnie, ale od Electrino 250 to większość kolumn  zagra lepiej.

Hehehehe

1 godzinę temu, maderos napisał:

Szkoda,  że nie jesteście bliżej.  Chętnie przetestowałbym po kolei te kolumny. Jak kolega wcześniej zauważył,  że wszystko będzie lepsze od tych Stx co mam, podniósłbym rzuconą rękawicę: D

Wysyłka, inne salony, prosze bardzo. chcieć znaczy móc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może, ktoś kto testował Wiim amp,  podpowie taką kwestię, otóż mam obecnie Tannoy M2 i gra to w średnicy, górze świetnie, ale lekko czegoś brakuje "na dole". Czy w Polk Audio Es20, Heco Aurora 300 ( lub Victa Elite 302 ), Indiana Line Tesi 261 lub Dali Oberon 3 odnajdę to czego szukam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Polki już zainstalowane. Na pierwszy plan wysuwa się świetna góra.  Szczegóły ,których dotąd nie słyszałem. Średnica jakby ciut z tyłu ( Tannoy M2 miał chyba lepszą) i dół.  Hmm...tu mam największy "zgryz". Słucham tych samych utworów ( mam zestaw testowy na Tidalu ) i sumarycznie Polk wygrywa zdecydowanie górą. Póki co słucham dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2024 o 14:21, maderos napisał:

A może, ktoś kto testował Wiim amp,  podpowie taką kwestię, otóż mam obecnie Tannoy M2 i gra to w średnicy, górze świetnie, ale lekko czegoś brakuje "na dole". Czy w Polk Audio Es20, Heco Aurora 300 ( lub Victa Elite 302 ), Indiana Line Tesi 261 lub Dali Oberon 3 odnajdę to czego szukam?

Slychalem na Wiim amp Heco Aurora 700 i Oberon 7 i dol byl b.dobry, wiec zakladam, ze w monitorach powinno byc podobnie. Z tych dwoch lepsze sa Oberony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję wciąż Polk audio es20. Na płycie Joe Satriani " Elephants of Mars", utwór tytułowy,  od około 1m33sek wchodzi kosmos. Jak ktoś zna, słucha może podzieli się wrażeniami akurat z tego momentu.  No bajka po prostu. 

Ok. Teraz do konkretów.  Polki bardzo zależne są od miejsca odsłuchu.  Dźwięk diametralnie zmienia się wraz z ( nawet ) kilku centymetrowym ruchem głowy.  Tannoy więcej wybaczał.  

Co do góry- jest jej sporo, czasem wydaje mi się,  że jest jej za dużo.  Sporo też zależy od samego nagrania i jego jakości. 

Średnica- lepsza w Tannoy M2. 

Bas - tu mam największy problem z oceną.  W Tannoy M2 było go mniej ale był ( tak mi się wydaje)  przyjemniejszy w odbiorze. Polk gra czasem za potężnie ( wiem,  wiem,  sam chciałem potężniejszego basu ) i momentami przesłania całość. Oczywiście podpiąłem Polk pod inny wzmak, żeby wyeliminować ewentualne braki Wiim amp, ale usłyszałem podobne dźwięki. 

Jutro kolejny dzień testów i jeśli nic się nie zmieni w tą czy inną to podejmę decyzję o pozostawieniu ich bądź zwrocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2 moim zdaniem są super.

Dnia 15.04.2024 o 14:21, maderos napisał:

A może, ktoś kto testował Wiim amp,  podpowie taką kwestię, otóż mam obecnie Tannoy M2 i gra to w średnicy, górze świetnie, ale lekko czegoś brakuje "na dole". Czy w Polk Audio Es20, Heco Aurora 300 ( lub Victa Elite 302 ), Indiana Line Tesi 261 lub Dali Oberon 3 odnajdę to czego szukam?

To lepsze kolumny niż te tutaj.

Może coś wiecej na dole da Ci Polk ES 20 albo Monitor Audio Bronze. Ale one beda z kolei inne w pozstałych pasmach.

11 godzin temu, maderos napisał:

Testuję wciąż Polk audio es20. Na płycie Joe Satriani " Elephants of Mars", utwór tytułowy,  od około 1m33sek wchodzi kosmos. Jak ktoś zna, słucha może podzieli się wrażeniami akurat z tego momentu.  No bajka po prostu. 

Ok. Teraz do konkretów.  Polki bardzo zależne są od miejsca odsłuchu.  Dźwięk diametralnie zmienia się wraz z ( nawet ) kilku centymetrowym ruchem głowy.  Tannoy więcej wybaczał.  

Co do góry- jest jej sporo, czasem wydaje mi się,  że jest jej za dużo.  Sporo też zależy od samego nagrania i jego jakości. 

Średnica- lepsza w Tannoy M2. 

Bas - tu mam największy problem z oceną.  W Tannoy M2 było go mniej ale był ( tak mi się wydaje)  przyjemniejszy w odbiorze. Polk gra czasem za potężnie ( wiem,  wiem,  sam chciałem potężniejszego basu ) i momentami przesłania całość. Oczywiście podpiąłem Polk pod inny wzmak, żeby wyeliminować ewentualne braki Wiim amp, ale usłyszałem podobne dźwięki. 

Jutro kolejny dzień testów i jeśli nic się nie zmieni w tą czy inną to podejmę decyzję o pozostawieniu ich bądź zwrocie.

A no właśnie.

To sprawdź Fyne w takim razie. Ale model F500 jest droższy.

Z Bronze 100 tez bedzie inna srednica.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Ja ich słuchałem bezpośrednio po Opera Prima. F500 wypadły bardzo słabo. Ale Opery to kolejne drugie tyle.

 

Ja ich słuchałem w Na Temat Audio, już dość dawno, wtedy były krótko obecne na rynku i kosztowały coś między 2000-2500zł.

Może dla nich było za duże pomieszczenie, ale byłem nimi bardzo rozczarowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co Polk robi robotę. Rodzinka chce je zatrzymać. Grają detalicznie ( chyba tak to można opisać ). Bas, góóóra, średnie. Na swoich plikach ( Tidal, usb ) słyszę dźwięki, któych nie słyszałem wcześniej. Ale, gdzieś z tyłu głowy siedzi mi jakieś ustrojstwo i podpowiada, że tej góry jest ( czasem ) za dużo. Wiele zależy od samego utworu. 

Testów ciąg dalszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...