Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe salon IL Tesi 561, Tannoy F6, Mission LX6


zapsu

Recommended Posts

Cześć 

poszukuje kolumn podłogowych do salonu (35m2) który jest połączony z jadalnią (12m2), kuchnia (14m2) - całość tworzy sporą otwartą przestrzeń. Natomiast kolumny są symetrycznie na jednej ścianie salonu, naprzeciw słuchacza (odsłuch z 2-4m). 
 

Kolumny napędza CA AXR100D. 
 

Przeglądając ofertę sklepów znalazłem outlet następujące kolumny:

- Indiana Line Tesi 561 za 1700 zł para

- Tannoy Platinum F6 za 2400 zł para

- Mission LX6 za 2500 zł para

 

Wcześniej miałem Indiana Line Nota 261X - były za małe i bez duszy (grały poprawnie, ale niczym się nie wyróżniały) stąd skierowałem się do Tesi 561 - większe i seria wyżej. 
 

Jaka jest Wasza opinia? Które kolumny wybrać pod kątem ampli i pomieszczenia? 

Słucham muzyki wszelkiej jak HURTS, ADELE czy Frank Sinatra. 
 

Być może koledzy reprezentujący sklepy mogą zaoferować coś alternatywnego ze swoich półek? Outlet miłe widziany - lubię kupić w dobrej cenie. 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zapsu napisał:

Cześć 

poszukuje kolumn podłogowych do salonu (35m2) który jest połączony z jadalnią (12m2), kuchnia (14m2) - całość tworzy sporą otwartą przestrzeń. Natomiast kolumny są symetrycznie na jednej ścianie salonu, naprzeciw słuchacza (odsłuch z 2-4m). 
 

Kolumny napędza CA AXR100D. 
 

Przeglądając ofertę sklepów znalazłem outlet następujące kolumny:

- Indiana Line Tesi 561 za 1700 zł para

- Tannoy Platinum F6 za 2400 zł para

- Mission LX6 za 2500 zł para

 

Wcześniej miałem Indiana Line Nota 261X - były za małe i bez duszy (grały poprawnie, ale niczym się nie wyróżniały) stąd skierowałem się do Tesi 561 - większe i seria wyżej. 
 

Jaka jest Wasza opinia? Które kolumny wybrać pod kątem ampli i pomieszczenia? 

Słucham muzyki wszelkiej jak HURTS, ADELE czy Frank Sinatra. 
 

Być może koledzy reprezentujący sklepy mogą zaoferować coś alternatywnego ze swoich półek? Outlet miłe widziany - lubię kupić w dobrej cenie. 
 

 

Witaj,

Każda z wymienionych przez Ciebie kolumn, niesie za sobą spory potencjał. Radzilibyśmy abyś wziął swoje urządzenie i udał się do jednego z naszych punktów (jeśli jest to oczywiście możliwe) i przetestował to na własne uszy. 

Z naszej perspektywy, do tej listy dopisałbym jeszcze:

-Indiana Line Tesi 661 - ale z tego powodu, że dodatkowy woofer na basie mógłby co nie co nadrobić w 35m - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-661.html

-Elac Debut Reference F6 - zmiana barwy, duże zacięcie, kolumny z większą otwartością i precyzją. - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html

Daj znać, co udało się załatwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...